Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Tipy pro tanečníky » 10 tipů na (nejen vánoční) dárek pro tanečníky
Tipy pro rodiče

10 tipů na (nejen vánoční) dárek pro tanečníky

Sháníte (nejen vánoční) dárek pro tanečníky? Máme pro vás 10 tipů na dárky, které se tanečníkům budou hodit a zároveň udělají radost. Ať už o Vánocích pod stromečkem nebo kdykoliv jindy …

Taky si lámete hlavu nad tím, jaký vybrat dárek pro tanečníky? Dnes pro vás máme deset tipů, které můžete využít buď v souvislosti s blížícími se Vánocemi nebo kdykoliv jindy …

1. Oblečení na tanec

Ano, samozřejmě. První, co každého napadne, je taneční oblečení. Pokud máte doma tanečníka, je právě oblečení jednoduchou a přitom jasnou volbou. Trička, tepláky, pro holky tílka, legíny s nějakým parádním motivem, pro zimní období nějakou ne příliš silnou mikinu (než se člověk při tréninku zahřeje), speciální sportovní spodní prádlo, nákolenky / chrániče na kolena, … Je toho opravdu hodně. Při výběru vždy myslete na to, co dotyčný rád nosí v běžném životě. Při tanci je totiž důležité, aby se tanečník cítil dobře a pohodlně. Nezapomeňte, že existuje oblečení s různými tanečními motivy, s logy světoznámých tanečních skupin nebo akcí.

Jabbawockeez t-shirt

2. Boty na tanec

Ještě důležitější než oblečení jsou pro tanečníka boty. Pokud chcete udělat dárkem opravdu velkou radost, tady máte prostor. Určitě ale doporučujeme vybírat boty přímo s budoucím obdarovaným, taneční boty – to je totiž tak trochu věda. Více jsme se o tom rozepsali v článku Jaké používat boty na Street Dance?, který určitě před nákupem doporučujeme přečíst.

Jaké používat boty na Street Dance?

Jaké koupit boty na Street Dance? To je jedna z nejčastějších otázek nových účastníků tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc, ale i rodičů malých tanečníků. V dnešním článku se vám ale pokusíme poradit. Jak asi správně tušíte, vybrat si ty nejlepší boty na Street Dance není úplně jednoduché. Výběr tanečních bot není totiž jen […]

3. Láhev na vodu / termoska

Tip, který v poslední době určitě nabývá na významu. Tanečníci spotřebují vody relativně dost a tlak, abychom používali co nejméně plastu, je čím dál větší. To je samozřejmě dobře. Nějaká skvělá designová láhev na vodu nebo přímo termoska/termohrnek na čaj se tedy tanečníkům určitě bude hodit. Nejen, že budou dodržovat pitný režim, ale budou také dělat něco pro životní prostředí :-)

4. Sportovní taška

Kam všechny ty věci na trénink dát? No přece do nějaké super sportovní tašky nebo batohu, kam se vlezou boty, tepláky, tričko, láhev na pití, chrániče i ručník. Batohy dnes koupíte se speciální kapsou na audio přehrávač a dírkou na sluchátka, díky tomu se tanečník může parádně naladit už cestou na trénink. Větší tašky disponují zase speciální kapsou na boty. Někteří mají tréninky tzv. za rohem a chodí už ve sportovním oblečení, těm bude stačí i tzv. gymsak neboli vak na záda, který je v poslední době velmi populární.

5. Sluchátka

Ano, hudba je pro tanečníka základ a je určitě vhodné, pokud k ní má dobrý přístup. A to nejen doma, ale i na cestách. K tomu jsou vhodná sluchátka, kterých existuje opravdu velké množství. S hlavovým mostem, s týlním mostem, náušní klipsy, špunty nebo pecky – každý samozřejmě bude preferovat nějaké jiné. Populární a velmi praktická jsou bezdrátová sluchátka, a to především pro venkovní použití. Je také dobré zamyslet se nad tím, jestli budou vhodnější spíše uzavřená sluchátka (izolují okolní zvuky, což není úplně nejlepší z hlediska bezpečnosti) nebo otevřená sluchátka (zpravidla dosahují lepšího zvuku, ale naopak mohou rušit okolí, protože zvuk neizolují).

6. Hudební služby

S předchozím bodem úzce souvisí i náš tip č. 6. Hudební soubory totiž dnes v naprosté většině případě nemusíte kupovat a stahovat, ale můžete využít hudební streamovací služby. Trojici neznámějších Spotify, Google Music a Apple Music doplňují další jako YouTube Music, Amazon Music, Deezer, Tidal pro opravdové fajnšmekry nebo česká služba Music Jet. Výše předplatného se u všech služeb (s výjimkou Tidalu) pohybuje cca kolem 150 Kč – 200 Kč / měsíc. Jako dárek takové předplatné určitě potěší, většinu služeb můžete totiž zdarma používat pouze omezenou dobu. Výjimkou je zatím Spotify, kde verzi zdarma s nižší kvalitou hudby a reklamami můžete mít neomezeně dlouhou dobu.

7. Taneční filmy / výuková DVD

Dnes už se to moc nenosí, ale každý, kdo má ve své sbírce DVD nějaký legendární taneční nebo hiphopový film, je na to patřičně hrdý. A tituly jako Beat Street, Style Wars, Wild Style, Breakin, Flashdance, Le Défi nebo You Got Served se budou dobře vyjímat v poličce každého tanečníka. Ještě vzácnější jsou pak originální výuková DVD od legendárních tanečníků jako třeba Buddha Stretch, Henry Link, Caleaf Sellers, Mr. Wiggles, atd. Ty si ale většinou musíte objednat přímo z USA.

8. Vstupy na taneční kempy / workshopy

Se vzděláváním souvisí i náš další tip. V létě totiž probíhají nejrůznější taneční kempy, jen v ČR jich je každoročně několik, o celé Evropě nemluvě – je opravdu z čeho vybírat. Na tyto akce se sjíždějí lektoři často i z celého světa, takže jde opravdu o výbornou příležitost. Pro ty, kteří chtějí dát dárek využitelný dříve než v létě, je tu možnost spousty jednodenních nebo vícedenních workshopů. Ty organizuje mnoho tanečních škol, i v 331 Dance Studiu Olomouc věnujeme workshopům několik víkendů ročně – převážně na podzim.

9. Zrcadlo

Zrcadlo v pokoji tanečníka? Naprosto skvělá věc na takové to domácí trénování :-) Ale vážně, pokud to někdo s tancováním myslí vážně, zrcadlem mu nebo jí určitě uděláte obrovskou radost. A zdaleka nemusí jít o celou zrcadlovou stěnu, bohatě stačí zrcadlo do dveří skříně, před kterou je prostor pro tancování.

10. Masážní gely, emulze, koupelové soli

No a když už je po tréninku, určitě se budou hodit nějaké drobnosti na zrelaxování. Prodávají se speciální masážní gely a emulze pro unavené svaly, regenerační koupelové soli nebo oleje. Praktickým dárkem může být třeba i magnesium/hořčík, díky kterému svaly nejen lépe regenerují, ale dobře funguje také jako prevence. Společně s dostatečnými pitným režimem totiž umí omezit riziko svalových křečí.

Nejoblíbenější články