O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 6 dubna, 2021 .

Představujeme soutěžní taneční choreografie 331 Dance Studia Olomouc pro rok 2019 …

Už příští týden odstartuje ta nejzajímavější část 8. taneční sezóny v 331 Dance Studiu Olomouc. Těšíte se? My hrozně moc :-) Naši tanečníci totiž vyrazí na své první soutěže se svými novými choreografiemi. Už jsme vám přiblížili, jak takové taneční choreografie vznikají, dnes je čas si choreografie jednotlivých týmů představit podrobněji.

331 Dance Studio Olomouc letos vyprodukovalo celkem 12 soutěžních choreografií. Je to o dvě více než loni, protože nám od září přibyly dva nové taneční týmy Lil´Monstas a Catchaz. Představili jsme si je v tomto článku. Pod těmito 12 choreografiemi je podepsáno 7 našich lektorů a choreografů, i když jednotlivé choreografie často vznikaly ve spolupráci více lidí. Nejpočetnější věkovou kategorií, ve které letos budeme soutěžit, jsou junioři. Letos totiž vzniklo hned pět juniorských formací. Další tři choreografie patří dětem a po dvou choreografiích představí mini a dospělí.

V letošních choreografiích objevíte témata veselá, roztomilá, bojovná, ale i poměrně závažná. Nebojíme se upozornit na rasizmus, reálně hrozící přírodní katastrofu ani možné použití jaderných zbraní v případě pokračování válečných konfliktů. Na druhou stranu vám ale taky ukážeme, že se umíme bavit, smát se, bojovat za správné věci a především držet při sobě. Pojďme si tedy představit jednotlivé taneční choreografie 331 Dance Studia Olomouc pro rok 2019 …

Taneční choreografie Mini

Mini Stars – Než vyrostem

Letošní choreografie týmu Mini Stars Než vyrostem vám ukáže, jak si malí tanečníci užívají svých dětských let a jejich mlaďounké životy, proplétají říkanky a dětské písničky.
 Choreografka: Domča Švecová 

Spadla lžička do kašičky,
papaly ji myšičky.
Ubožáčku zajíčku,
uvaříme druhou kašičku.
Neseď už v jamce sámošky,
Pojď s námi tančit do chorošky.
Ukážem ti, jak se bavit,
dřív než se začneš plnit. (tou kaší!)

Mini Monkeys – Dino Party

Už se stalo tradicí, že tým Mini Monkeys každý rok ztvární někoho ze zvířecí říše. Po opičkách, kočkách a psech letos na řadu přichází zřejmě nejpopulárnější skupina již vyhynulých zvířat, tedy dinosauři. Vzpomínáte si na oblíbený americký sitcom z devadesátých let, ve kterém dinousauři žili v moderní době, používali ledničku, televizi, pračku a další moderní věci? A pamatujete na kultovní hlášku, kterou pronesl Earl Sinclair, hlava dinosauří rodiny, pokaždé, když přišel domů z práce? Že ne? Tým Mini Monkeys vám ji rád připomene :-)
 Choreograf: Dejv Zapletal 

Taneční choreografie dětí

Lil´Gangstas – Sweet Like A Candy

Letošní sezónu v kroužku pokročilejších dětí absolvují pouze holčičky a jedna je roztomilejší než druhá. Lektorka Tessa obecně tíhne k „ladies stylům“ ve street dance, proto se s nadšením rozhodla, že celá choreografie bude letos holčičí a sladká, až z toho budou bolet zuby. I když si všichni hlídáme linii, ať zvedne ruku ten, kdo si občas trochu nezamlsá. Ale pozor, choreografie Sweet Like A Candy je opravdu kalorická bomba. Takže až vám na váze po jejím shlédnutí objeví nějaké to kilčo navíc, nedivte se :-)
 Choreografka: Tessa Lukášová 

Lil´Heroes – Dračí bojovníci

Tento rok se společně s dětmi z kroužku Lil´Heroes ocitneme až ve vzdálené Číně. Odhalíme tajemství tradičních bojových umění a vydáme se na cestu za titulem Dračího bojovníka. Dostaneme se přes nelehké úkoly, zdoláme spoustu nástrah a postavíme se i silnějším protivníkům. Jste připraveni? Lil‘ Heroes ano, vždyť se na tento finální souboj chystali dlouhé měsíce. Buďte u toho s nimi a držte jim pěsti!
 Choreografka: Kej Foltýnová 

Lil´Monstas – Creepy Cute

Premiérová choreografie našeho nového dětského týmu pojednává o samotných tanečnících. Všechny děti z týmu Lil´Monstas jsou totiž Creepy Cute, tedy „strašidelně roztomilé“. Naše malé příšerky (viz název týmu Lil´Monstas) umí být pořádně děsivé, ale zároveň i náramně roztomilé, o čemž vás letos určitě přesvědčí. Tak snad se jich moc nebudete bát :-)
 Choreografka: Džejn Orletová 

Taneční choreografie juniorů

Flavaz – Kult

Zavřete oči a představte si sebe. Je jedno, kde jste, důležité je, s kým jste. Máte kolem sebe jenom lidi, kteří vám věří a vy věříte jim. Lidi, kteří cítí to stejné co vy. Lidi, kteří vám pomáhají v nesnázích a vy zase neváháte pomoci jim. Držíte při sobě, ať se děje cokoliv. Kdysi vás spojoval tanec, ale dnes je to něco mnohem většího. Už nejste jenom kamarádi, už jste něco jako druhá rodina. Zvenku se zdáte nepřístupní, ale to jen proto, že máte svůj vlastní svět. Svět, ve kterém jste šťastní. Tvoříte kult. Stejně jako my. A juniorský tým Flavaz vás letos nechá nahlédnout do toho našeho vlastního světa. Ale jen trochu, abyste nám z něj nic neukradli :-)
 Choreograf: Dejv Zapletal 

Groovz – Black Or White

„K tvorbě letošní choreografie mě inspirovala stejnojmenná písnička Michaela Jacksona, která je nejen moje oblíbená, ale v dnešních dnech podle mě vice než aktuální.“ Tak přesně těmito slovy popsala Tessa letošní choreografii týmu Groovz. Ta by měla ztvárňovat myšlenku, že lidé 21. století žijí na jedné planetě a ne na šachovnici, že život není jen černá a bílá a že charakter člověka není dán barvou jeho pleti.
 Choreografka: Tessa Lukášová 

Steppaz – Good Night

Tanečníci juniorského týmu Steppaz se právě chystají ulehnout do svých postelí a popřát vám dobrou noc. Že se vám ještě nechce spát? To je dobře, protože jinak byste neviděli, jak taková noc u Steppaz probíhá. Mívají tanečníci hezké sny nebo noční můry? Nebývají někdy třeba náměsíční? To všechno se díky choreografii Good Night můžete dozvědět. Oblékněte si pyžamo, uvařte si svůj poslední večerní čaj a pojďte si o nás nechat zdát …
 Choreografka: Nikča Malenková 

Catchaz – 42

Nový juniorský tým Catchaz nás zavede do dalekého vesmíru. Jejich premiérová choreografie je inspirovaná známou knihou Stopařův průvodce galaxií, ve které se mimo jiné hledá odpověď na nejstarší otázku lidstva. Jaký je smysl života, vesmíru a vůbec? Hlubina myšlení už nám řekla, že odpověď je 42. Vydáte se s Catchaz zjistit, co to znamená?
 Choreografka: Kej Foltýnová 

Contemporary Kids – Plastový oceán

Contemporary Kids je smíšený tým dětí a juniorů věnující se modernímu tanci. A protože se od loňska poměrně rozrostl a také zestárnul, bude letos soutěžit v juniorské věkové kategorii. Jejich letošní choreografie se jmenuje Plastový oceán a pojednává o plíživosti, zákeřnosti a destruktivní síle blížící se civilizační katastrofy. Děti představují život v oceánu, který je zatěžován plasty a pocitem, že mě se to netýká.
 Choreografka: Bára Březíková 

Taneční choreografie dospělých

Swaggaz – Radioactive

Pro Swaggaz nejsou letos vyhlídky vůbec růžové. Svět, ve kterém žijeme, se totiž proměnil ve válečnou zónu a reálně hrozí použití nukleárních zbraní. Jsme schopni tomu zabránit? A pokud ne, co by se stalo, kdyby opravdu v naší blízkosti nějaká jaderná bomba vybouchla? Přežili bychom to bez následků? Přežili bychom to vůbec? Jak by svět potom vypadal? Otázek je hodně, ale času zbývá zatraceně málo. Dokonce tak málo, že je z dálky slyšet, jak odtikávají poslední sekundy před možnou katastrofou. Chcete tuhle choreografii vůbec vidět? Nebylo by lepší raději hned utéct?
 Choreograf: Dejv Zapletal 

Warriorz – Rich

Přední hiphopoví interpreti jsou známí svým rozmařilým a požitkářským životem. O tom, jaké to je mít úspěch, holky, káry a cash, se běžně dozvídáme z mnoha populárních písniček. A právě tohle téma je inspirací choreografie dospěláckého týmu Warriorz s názvem Rich. Celá choreografie včetně hudebního mixu i kostýmů působí hodně „namachrovaně“. Nutno ale podotknout, že i když si nikdo z týmu ve skutečnosti na vysoké noze nežije, všichni tanečníci oplývají hlavně vnitřním bohatstvím, to znamená tím, na kterém opravdu záleží. A to dává celé choreografii druhý rozměr.
 Choreografka: Tessa Lukášová 

Přehled soutěžních choreografií 331 Dance Studia Olomouc pro rok 2019

V letošním roce se na soutěžích představí cca 230 tanečníků a tanečnic 331 Dance Studia Olomouc. Chtěli bychom jim všem popřát, ať tancováním baví nejen diváky, ale především sami sebe. A také bychom jim chtěli připomenout, že dobré umístění je sice skvělé, ale určitě to není důvod, proč na soutěže jezdíme. Fajn den strávený s kamarády u něčeho, co máme rádi, je mnohem lepší zážitek. A všechny rodiče, sourozence, přátele a kamarády chceme ujistit, že je rádi uvidíme na kterékoliv soutěži nebo třeba závěrečné 331 Dance Show. Budeme potěšeni, pokud si najdete čas a přijedete nám zafandit. Přece jenom pokud je cítit podpora z publika, tancuje se každému mnohem líp :-)

Tak ať si všichni tu soutěžní sezónu 2019 společně užijeme :-)

VĚKOVÁ KATEGORIE TÝM CHOREOGRAFIE CHOREOGRAF/KA
Mini Mini Stars Než vyrostem Domča Švecová
Mini Mini Monkeys Dino Party Dejv Zapletal
Děti Lil´Gangstas Sweet Like A Candy Tessa Lukášová
Děti Lil´Heroes Dračí bojovníci Kej Foltýnová
Děti Lil´Monstas Creepy Cute Džejn Orletová
Junioři Flavaz Kult Dejv Zapletal
Junioři Groovz Black Or White Tessa Lukášová
Junioři Steppaz Good Night Nikča Malenková
Junioři Catchaz 42 Kej Foltýnová
Junioři Contemporary Kids Plastový oceán Bára Březíková
Dospělí Swaggaz Radioactive Dejv Zapletal
Dospělí Warriorz Rich Tessa Lukášová

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články