O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Na jaké nové taneční formace se letos v podání 331 Dance Studia Olomouc můžete těšit? To prozradíme v následujícím článku.

Dvě třetiny taneční sezóny 2017/2018 jsou sice už za námi, ale právě teď začíná její nejzajímavější část. Tento víkend totiž tanečníkům 331 Dance Studia Olomouc startuje soutěžní sezóna, a to konkrétně soutěží Tancer Cup ve Zlíně. Na té jste nás mohli vidět i loni. Jaké to bylo, si můžete připomenout v této reportáži.

Rok 2016 = 3 choreografie. Rok 2017 = 8 choreografií. Rok 2018 = 10 choreografií. Ano, je to tak. Opět jsme tak trochu překonali sami sebe, naši lektoři a lektorky se trochu víc zapotili, ale výsledkem je hned 10 choreografií, které na následujících tanečních soutěžích představíme v kategoriích mini, děti, junioři a dospělí. Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát choreografové snažili nejen poskládat několik tanečních vazeb za sebe, ale každou formací něco vyjádřit. Může to být nějaký příběh, prostředí, myšlenka nebo pocit. Některé choreografie jsou veselé, jiné trochu pochmurnější, u některých z nich budeme cestovat, u jiné budeme zase připoutaní v divadelním sále. A víte co, pojďme si je představit …

Streetdance Mini

 Mini Stars – Gangsta Kid  Tak jako v loňském roce i letos děti ve věku 5-7 let připravily dvě choreografie. Tým Mini Stars se letos vydal na nebezpečnou dráhu zločinu. Jejich choreografie totiž líčí život gangsterů a jejich zvyky. Jenže jak už to tak bývá, střet s rukou zákona na sebe nenechá dlouho čekat. Ale kdo ví, třeba jim nakonec tyto pletky s policií pomohou nasměrovat se na správnou cestu a přece jen se trochu polepšit :-)

 Mini Monkeys – Jako kočky a psi  Druhý tým Mini Monkeys bude i v letošním roce reprezentovat své jméno a zavede nás do zvířecí říše. Nebudou to ovšem tentokrát opice, díky jejich nové choreografii se totiž ocitneme přímo uprostřed světa domácích mazlíčků. Hádáte správně, řeč je o kočkách a psech. Jak asi funguje jejich vzájemné soužití? Nebo nefunguje? Nechte se překvapit :-)

Streetdance Kids

Ani v kategorii starších dětí ve věku 8-11 let se toho oproti loňsku moc nemění. Těšit se tedy můžete na tři choreografie, dvě zaměřené na Street Dance a jednu ve stylu Contemporary Dance / Modern Dance.

 Lil´Gangstas – Vybarvi se!  Být jiný neznamená být špatný. Tak to je hlavní heslo týmu Lil´Gangstas. Jejich letošní formace vypráví o tom, že by se nikdo neměl stydět za to, kdo je. Každý z nás si zaslouží lásku a respekt. To, že je někdo jiný nebo dělá věci jinak než ostatní, ho dělá jedinečným a krásným. Letošní choreografie dětí vás možná přesvědčí o tom, že ti „jiní“ to nakonec dotáhnou nejdál.

 Lil´Heroes – Around The World  Druhý dětský tým Lil‘ Heroes si už balí kufry. A to nemyslíme nijak zle, vydává se totiž na cestu kolem světa. Sice nebude trvat 80 dní, ale jen něco přes 3 minuty, to ale vůbec nevadí. I tak děti stihnou navštívit třeba slunnou Francii, dalekou Ameriku nebo jihovýchodní Asii. Pokud rádi cestujete, tuto choreografii si nenechte ujít.

 Contemporary Kids – 4 sezóny  Souboj čtyř královen o moc nabídne nová formace dětí z kroužku Contemporary Kids. Každá královna vládne svému ročnímu období, to je ale vždy vystřídáno další sezónou podle toho, jak se Země otáčí a pohybuje. Královny se proto musí naučit pokoře, což určitě není jednoduchý úkol.

Streetdance Juniors Flavaz

Streetdance Juniors

„Teenagerovská“ kategorie 331 Dance Studia Olomouc se v taneční sezóně 2017/2018 rozrostla o nový tým, proto na letošních soutěžích představíme hned tři juniorské formace.

 Flavaz – Lost Inside  Tým Flavaz neprožívá zrovna nejšťastnější období. Určitě se to někdy stalo i vám, ne vždy jde prostě všechno podle plánu, ne vždy se máme skvěle. Jsou dny, kdy si nepřipadáme dost dobří, cítíme se méněcenní. Jsme smutní, ale zároveň taky naštvaní. Na celý svět. Máme spoustu otázek, ale žádnou odpověď. Jen zmatek v hlavě. Jsme prostě ztracení. Sami v sobě. Ale tancujeme i tak … nebo spíš právě proto.

 Groovz – In Da Jungle  O poznání veselejší bude choreografie druhého juniorského týmu Groovz. Ta je totiž inspirovaná africkou kulturou a jejími rytmy. Jedná se vlastně o takovou projížďku africkou džunglí, kde můžete narazit na nejrůznější zvířata od ještěrek přes nejrůznější ptactvo až třeba po lemury.

 Steppaz – H2O  Na svou premiéru se chystá i začínající tým Steppaz. Jejich choreografie vzdá poctu chemické sloučenině vodíku a kyslíku, tedy vodě. Ta totiž společně se vzduchem tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi. Voda je dobro, přináší užitek všem a s ničím a nikým nesoupeří. Ale plavky si každopádně raději vemte :-)

Streetdance Adults

 Swaggaz – Jump & Fly  V kategorii dospělých (16+ let) se můžete těšit na dvě formace. Tým Swaggaz letos nestojí nohama na zemi, a tak vás vezme na vyhlídkový let. Pokud se nebojíte výšek nebo velké rychlosti, určitě si tuhle choreografii užijete. Tak neváhejte a naskočte :-)

 Warriorz – Do gala  Do první řady divadelního sálu se posadíte díky formaci týmu Warriorz. Těšit se můžete na spojení vážné hudby nejznámějších světových skladatelů a pouličního tance. Ale pozor, Mozart nebo Beethoven, to jsou ikony, na které je potřeba se patřičně „voháknout“, takže nikdo tuto formaci nebude sledovat v teplákách a vytahaném tričku, jasný?! :-)

Tak ať se vám naše letošní taneční formace líbí, držte nám pěsti na soutěžích nebo nás klidně přijeďte povzbudit osobně. Zlobit se určitě nebudeme :-)

Taneční formace 2018 – přehled

NÁZEV FORMACE TÝM VĚKOVÁ KATEGORIE CHOREOGRAFIE
Gangsta Kid Mini Stars mini Domča Švecová
Jako kočky a psi Mini Monkeys mini Verča Doupalová
Vybarvi se! Lil´Gangstas děti Tessa Lukášová
Around The World Lil´Heroes děti Kej Foltýnová
4 sezóny Contemporary Kids děti Bára Březíková
Lost Inside Flavaz junioři Dejv Zapletal
In Da Jungle Groovz junioři Tessa Lukášová
H2O Steppaz junioři Dejv Zapletal
Jump & Fly Swaggaz dospělí Dejv Zapletal
Do gala Warriorz dospělí Tessa Lukášová

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články