331 Dance Studio Olomouc má za sebou dva soutěžní víkendy. V sobotu 23. dubna 2014 jsme navštívili druhý ročník taneční soutěže Motion & Emotions v Uničově, o týden později – 30. dubna 2016 – pak Mia Festival, který se konal v Olomouci. Obou akcí jsme se zúčastnili poprvé a odvezdli jsme si z nich spoustu skvělých zážitků. A nejen to :-)

331 Dance Studio Olomouc na soutěži Motion & Emotions 2016

Taneční soutěž Motion & Emotions organizovala taneční skupina Styl Uničov, a to teprve podruhé. Na to, že první ročník proběhl v loňském roce, šlo o opravdu velkou akci. Tancovalo se od rána do večera, soutěže se celkem zúčastnilo cca 130 různých choreografií.

Do Uničova jsme se vydali s juniorskou formací Vesmírná prda a s formací hlavní věkové kategorie Back To The 90s. V obou choreografiích tancuje velký počet úplných začátečníků, navíc šlo o premiérové vystoupení s oběma choreografiemi, takže o nervozitu rozhodně nebyla nouze. Na tak velké soutěži to byl doslova křest ohněm :-)

Junioři bojovali nejen s trémou, ale také s opravdu početnou konkurencí, soutěž probíhala dokonce dvoukolově. Do šestičlenného finále se jim proklouznout nepodařilo, i když to nakonec bylo dost těsné. Nechali za sebou skoro polovinu startovního pole, což je na první vystoupení obrovský úspěch.

V hlavní věkové kategorii sice nebyla konkurence tak velká, což ale nic neměnilo na tom, že jít na soutěž po pouhých pěti trénincích je taky docela velká výzva. Stejně jako u juniorů, i formace hlavní věkové kategorie znamenala pro mnoho tanečníků vůbec první veřejné vystoupení.

Porotcům se vystoupení líbilo a choreografii Back To The 90s poslali rovnou na stupně vítězů. Tanečníkům, kteří navštěvují lekce kurzů Streetdance Styles, Streetdance Adults, nebo Streetdance Seniors a ještě před několika měsíci vůbec netušili, že budou tancovat street dance, se najednou houpala na krku medaile, z čehož měli pochopitelně obrovskou radost.

Fotoreport ze soutěže Motion & Emotions v Uničově sledujte na našem Facebooku.

331 Dance Studio Olomouc na soutěži Mia Festival 2016

Mia Festival je seriál tanečních soutěží zaměřených na nejrůznější taneční styly, který poslední dubnovou sobotu 30.4.2016 zamířil do Olomouce. Ve sportovní hale Univerzity Palackého se sešlo více než 1200 tanečníků spadajících převážně do dětské a juniorské kategorie. I my se akce zúčastnili s dětskou choreografií Člověče a s juniorskou choreografií Vesmírná prda.

Pro děti i juniory šlo o druhou soutěž. Zatímco juniorům od poslední akce Motion & Emotions uběhl pouhý týden, děti na své druhé vystoupení musely čekat více než měsíc. Premiérově totiž formaci Člověče zatancovaly na soutěži O erb města Litovle.

A právě děti zaznamenaly na Mia Festivalu velký úspěch, když je všech pět porotců ohodnotilo nejvyšší příčkou. Pohár, zlaté medaile a především obrovská radost dětí tedy zůstala v Olomouci. Juniorky braly tak trochu smolnou bramborovou medaili, tedy 4. místo, ovšem rozhodně se nemají za co stydět.

Ke všem úspěchům gratulujeme! Další dvě soutěže nás čekají na přelomu května a června, konkrétně 21.5.2016 Dance Evolution v Přerově a 4.6.2016 Olomoucký talent v Olomouci.

331 Dance Studio Olomouc - Člověče | Mia Festival 2016
331 Dance Studio Olomouc – Člověče | Mia Festival 2016
331 Dance Studio Olomouc - Vesmírná prda | Motion & Emotions 2016
331 Dance Studio Olomouc – Vesmírná prda | Motion & Emotions 2016
331 DOD Olomouc - Back To The 90s | Motion & Emotions 2016
331 DOD Olomouc – Back To The 90s | Motion & Emotions 2016

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Témata: 

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>