5 tanečních filmů, které ještě neznáte

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 22 října, 2020 .

Tipy na taneční filmy o Street Dance, které ještě pravděpodobně ještě neviděli a měli byste to co nejrychleji napravit.

Filmy o tancování jsou poměrně populární. Celovečerních filmů s hiphopovou tématikou navíc není zase tak málo, jak by se možná na první pohled mohlo zdát. Nejen tuzemská kina v posledních letech ovládly zatím pětidílná americká série Let´s Dance (originální název Step Up) a její anglický konkurent s názvem Street Dance, který má na kontě zatím dvě pokračování.

My vám ale dnes chceme představit dalších pět tanečních filmů, které rozhodně stojí za to vidět.

Beat Street (1984)

Jeden ze základních kamenů hiphopové kultury a snad nejslavnější hiphopový film vůbec. Pokud jste jej ještě neviděli, tak to rychle napravte, protože si v něm zahrálo několik opravdových hudebních i tanečních legend (Afrika Bambaataa, Kool Herc, Jazzy Jay, Doug E. Fresh, z tanečníků pak Mr. Wiggles, Crazy Legs, Mr. Wave, Ken Swift a mnoho dalších). Nejslavnější scénou filmu je legendární battle mezi vůbec prvními breakdancovými crew New York City Breakers a Rock Steady Crew.

Breakin´ (1984)

U b-boyingu ještě zůstaneme. Ve stejném roce jako Beat Street šel totiž do kin další dnes už legendární snímek Breakin´. Ten pro mnohé bude dnes už působit trochu směšně, přesto však jde o další zásadní film, který by neměl žádného hiphopového fanouška minout. Pokud se na něj navíc budete dívat pozorně, uvidíte tancovat i Jean-Claude Van Damma :) Snímek Breakin´ měl i druhé pokračování, které mělo premiéru ještě tentýž rok.

Le Défi (2002)

Lé Défi (v češtině Horečka pařížských ulic) je náš snad nejoblíbenější taneční film vůbec. Uvidíte v něm totiž tancovat současné hvězdy pouličního tance z Francie (vůbec poprvé se zde představila i Sofia Boutella) a kromě Hip Hopu a Break Dance prezentuje také taneční styl House Dance. Ale pozor, tento film je potřeba brát trochu s nadhledem :)

You Got Served (2004)

Trochu krkolomný překlad Nakládačka má film You Got Served, který bez jakéhokoliv přehánění způsobil revoluci v hiphopovém tancování v ČR. Většina českých tanečníků zde vůbec poprvé viděla hiphopový crew battle, což způsobilo lavinu podobných akcí i u nás. Mnoho tanečních skupin ještě dlouho po premiéře tohoto filmu kopírovalo různé choreografie právě z You Got Served. Určitě je taky nutné poznamenat, že hlavní role si zde zahráli rnb hvězdy Omarion a Marques Houston. Film se dočkal druhého pokračování v roce 2011.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Nejlepší taneční filmy na Netflixu

Rize (2005)

Rize je dokument, který zachycuje vznik tanečního stylu krump a jeho největší legendy Tommy The Clowna a Tight Eyeze. Všichni, kteří se zajímají o krump, tento film určitě viděli. Pro ostatní je to ale výborná příležitost, jak se něco nového dozvědět právě o tomto tanečním stylu a rozdílech mezi krumpingem, clowningem a stripper dance.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Témata: 

Tipy na podobné články