Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Jak tancovat » 7 hiphopových tanečních kroků, které znají i netanečníci
Jak tancovat

7 hiphopových tanečních kroků, které znají i netanečníci

Taneční styl Hip Hop obsahuje spoustu prvků. My vám dnes ale představíme ty taneční kroky, které už někdy viděli všichni. I ti, co nikdy netancovali.

Tanečních kroků, které můžeme zařadit pod taneční styl Hip Hop, existuje velké množství. A několik z nich znají prostě všichni, i netanečníci. Může za to YouTube, Facebook, Giphy – no prostě současná doba přející virálnímu šíření. Až si totiž dočtete dnešní článek, bude vám jasné jedno. K tomu, aby byl nějaké taneční krok úspěšný a dostal se i k lidem, kteří netancují, je potřeba video. Hudební video. Úspěšné hudební video, které se bude virálně šířit po sociálních sítích.

Taneční kroky, které znají všichni

Následující seznam obsahuje 7 hiphopových tanečních kroků, které někdy někde viděl snad už každý. Možná je neumí pojmenovat, možná je neumí přesně zatancovat, ale zná je.

1) Running Man

Tento taneční krok proslavilo několik hudebních videoklipů. Poprvé se objevil v roce 1989 ve videoklipu Rhythm Nation od Janet Jackson, o rok později potom ve videoklipu The Power od Snap!. Právě díky této německé dvojici část tanečníků tento krok názývala právě Snap. O jeho popularitě ale svědčí, že jej ve svých choreografiích použili i MC Hammer, Bobby Brown, Milli Vanilli nebo Vanilla Ice.

2) Dougie

Historie tanečního kroku Dougie sahá do osmdesátých let minulého století, kdy jej poprvé použil rapper Doug E. Fresh (odtud pochází tedy i jeho název). Jeho současnou popularitu má však na svědomí C-Smoove a jeho skupina Cali Swag District. Ta totiž v dubnu roku 2010 vydala megahit Teach Me How To Dougie. Byl to první singl a zároveň největší hit této party.

3) Nae Nae

Jednoduchý houpavý prvek s typickou jednou rukou směřující vzhůru – to je Nae Nae. Tento tanec vznikl v 90. letech a byl inspirovaný sitcomem Martin, ve kterého hlavní roli ztvárnil Martin Lawrence. Ten je dle jednoho rozhovoru polichocen, že mohl stát u zrodu tohoto tanečního kroku. Do hudební podoby tento krok převedla v roce 2013 atlantská skupina We Are Toonz v singlu Drop That Nae Nae. O dva roky později je pak následoval rapper Silentó rovněž pocházející z Atlanty. Jeho singl se jmenuje Watch Me (Whip / Nae Nae) a v jeho videoklipu uvidíte nejen dva taneční prvky z názvu singlu, ale také spoustu dalších, o kterých rapuje.

4) Cat Daddy

Americká hiphopová skupina The Rej3ctz vydala v roce 2011 song s názvem Cat Daddy, který byl inspirovaný stejnojmenným tanečním krokem. Ve videoklipu tento krok předvádí známý tanečník a zpěvák Chris Brown (zmiňovali jsme se o něm třeba v přehledu tanečních videoklipů, které musíte vidět), který jej poprvé na veřejnosti zatancoval o rok dříve na 10. výročí hiphopové show 106 & Park.

5) Harlem Shake

Albee – tak zní původní název tanečního prvku z roku 1991 s názvem Harlem Shake. Poprvé jej totiž zatancoval tanečník jménem Al B., obyvatel známé newyorské čtvrti Harlem. I tento tanec se proslavil díky videoklipu, i když až o deset let později. V roce 2011 totiž Bad Boys v čele s P. Diddym natočili videoklip k singlu Let´s Get It od dalšího rezidenta Harlemu, rappera G. Dep.

6) Chicken Noodle Soup

Z Harlemu pochází i další taneční krok Chicken Noodle Soup, který charakterizuje přehnané šoupání nohama do stran a kývání rukou. Působí směšně (což je záměr), díky čemuž má tento tanec i hodně kritiků. Proslavil jej stejnojmenný videoklip z roku 2006 od Dj Webstara pocházejícího … ano správně, z Harlemu. Byl tak úspěšný, že jeden jeho remix má na svědomí i Rihanna.

7) Crip Walk

Crip Walk, zkráceně C-Walk, je tanec, který vytvořili v 70. letech členové afroamerického gangu Crips v Los Angeles. Šlo o jeden z největších (cca 35000 členů) a nejnásilnějších pouličních gangů v USA, přesto je Crip Walk (asi jedinou) světlou stránku soupeření mezi gangy Crips a Bloods. Díky tanci totiž dokázali svou rivalitu převést do světa zábavy a tento tanec (jde o pohyb nohou klasicky na hláskování C-R-I-P) rozšířit do zbytku světa. Proslavit jej pomohl především videoklip Get Your Walk On, který má na svědomí detroitský rapper Xzibit.

Nejčtenější články

Aktuálně

Covid-19 - aktuální informace | 331 Dance Studio Olomouc