331 Dance Studio Olomouc organizuje nejrůznější akce pro děti v Olomouci. Taneční kroužky, příměstský taneční tábor, ale i další zajímavé akce.

Přemýšlíte, co by mohly podniknout vaše děti? Něco, co by je bavilo, ale zároveň i něco, co by je konečně odtrhlo od mobilů, tabletů a počítačů? Pohyb je přitom ideální varianta, o jeho pozitivech asi by snad ani nebylo třeba vůbec psát. Nedávno jsme vám třeba radili, jak děti k pohybu motivovat. Dnes si představíme akce, které se pro děti v Olomouci pravidelně konají a rozhodně stojí za vaši pozornost. Proč? Protože se u nich děti budou hýbat :-)

Akce pro děti v Olomouci

Ideální akce pro děti? Ta, na které se tancuje

Tanec je ideální pohybová aktivita pro děti a neříkáme to jen proto, že se mu sami věnujeme. Je totiž prokázáno, že tanec má poměrně vzácnou kombinaci pozitivních přínosů, fyzických, sociálních a dokonce i ekonomických. Nevěříte? Věnujte pozornost tomuto textu, kde jsou všechny benefity tance u dětí podrobně popsány.

Je to tak, děti při tanci vyvíjí pohyb, což má samo o sobě mnoho zdravotních přínosů. Je to skvělá prevence obezity, bolestí zad nebo třeba osteoporózy. Jsou v partě stejně starých kamarádů, kde často vznikají přátelství na celý život. S ostatními tanečníky navíc musí spolupracovat, takže se velmi dobře učí fungovat v kolektivu. Zároveň se učí zodpovědnosti. Těch přínosů je opravdu hodně. Jeden tatínek se rozepsal a dal dohromady množství důvodů, proč platí za kroužky pro své děti.

A proč děti tanec tak baví? Proč si u něj vlastně ani neuvědomí, že se hýbou? Protože u tancování:

 • jsou v partě stejně starých kamarádů
 • poslouchají svou oblíbenou hudbu
 • učí se věcí, které vypadají dobře, a kamarádi „netanečníci“ jim je budou závidět

Street Dance nebo Contemporary Dance?

Jaký konkrétní taneční styl vyberete, to už je na vás, případně vašem dítěti. Celosvětově nejoblíbenější jsou v současnosti taneční styly spadající pod Street Dance (pouliční tanec). Patří sem Hip Hop, House Dance, MTV Dance, Dancehall a mnoho dalších tanečních stylů. Ano, jsou to ty, které můžete často vídat v tanečních filmech, televizních tanečních soutěžích (např. America´s Best Dance Crew), ale především také ve videoklipech nejrůznějších hudebních interpretů.

Pro klidnější povahy je jako dělaný taneční směr Contemporary Dance (současný tanec). S ním souvisí moderní tanec, balet nebo jazzový tanec. Jestli si nejste jistí, zda pro vaše dítě bude vhodnější spíš pouliční nebo současný tanec, připravili jsme pro vás velké srovnání:

Tip na akce pro děti v Olomouci č.1: Taneční kurzy a kroužky

V průběhu školního roku si můžete vybrat ze široké nabídky tanečních kroužků, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc pro děti už od 3 let. Jsou vhodné pro úplné začátečníky, ale i pro pokročilé tanečníky (v rámci struktury tanečního studia funguje několik tanečních skupin rozdělených nejen podle věku, ale i podle tanečních zkušeností).

Streetdance Baby

 • věk: 3 – 4 roky
 • taneční styly: základní taneční pohyby

Streetdance Mini

 • věk: 5 – 7 let
 • taneční styly: Hip Hop, MTV Dance

Streetdance Kids

 • věk: 8 – 11 let
 • taneční styly: Hip Hop, House Dance, MTV Dance

Contemporary Kids

 • věk: 8 – 11 let
 • taneční styly: Contemporary Dance

Streetdance Juniors

 • věk: 12 – 15 let
 • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, Dancehall, MTV Dance

Contemporary Juniors

 • věk: 12 – 15 let
 • taneční styly: Contemporary Dance

Tip na akce pro děti v Olomouci č.2: Taneční tábor

V Olomouci se koná i oblíbená letní akce pro děti, a to příměstský taneční tábor 331 Dance Summer. Ten je určený dětem ve věku 7-14 let a každoročně probíhá v polovině letních prázdnin, na přelomu července a srpna. Kvůli velké oblíbenosti probíhá již několik let více turnusů, ovšem i tak bývá kapacita toho dětského táboru brzy vyčerpána.

Důležité je vzpomenout, že 331 Dance Summer není letní akce určená pouze pro děti z 331 Dance Studia Olomouc, pravidelně se jí účastní i ostatní děti. Je to totiž ideální příležitost, jak si tancování nezávazně vyzkoušet a poznat jednotlivé taneční styly. Na tábor se tedy nemusí bát přihlásit ani úplní začátečníci.

Tip na akce pro děti v Olomouci č.3: Taneční show v divadle

Pokud chcete poznat tanec i z trochu jiného pohledu, rozhodně vám doporučujeme rezervovat si místo na divadelním představení 331 Dance Show. To už pravidelně několik let probíhá v olomouckém obchodním centru Galerie Šantovka, konkrétně v Divadle na Šantovce.

Uvidíte taneční představení 331 Dance Studia Olomouc, ve kterém vystoupí všechny taneční skupiny působící v tomto studiu. Tedy od nejmenších dětí až po rodiče. A že je na co koukat, to vám ani nemusíme povídat. Podívejte se na video.

>