20 července, 2015

Black Eyed Peas slaví dvacet let své existence. Možná se divíte, proč se o tom zmiňujeme, když Black Eyed Peas znáte jako vyloženě komerční projekt, který navíc dlouho nic nového nevydal.

Jenže před dvaceti lety tvořili Will.i.am, Apl.de.ap a Taboo čistě hiphopovou partičku a ke komerci se začali uchylovat až od roku 2001, kdy se novou členkou BEP stala Fergie. V roce 2003 vydali dodnes asi nejúspěšnější album Elephunk obsahující hity jako Hey Mama, Let´s Get it Started nebo Where Is The Love. Následovala alba Monkey Business, The E.N.D. a The Beginning, které už jako hip hop ale rozhodně označit nešlo. Posledních pět let pak Black Eyed Peas nevydali vůbec nic.

O to větší překvapení ale připravili fanouškům na léto 2015, kdy slaví své dvacáté výročí. Vydali nový singl s názvem Yesterday, který je po dlouhé době čistě hiphopový, chybí na něm Fergie (právě jako odkaz návratu ke kořenům) a hlavně … uslyšíte v něm velké množství klasických hiphopových hitů z osmdesátých a devadesátých let. Dojde např. na Beastie Boys, Wu-Tang Clan, Run DMC, N.W.A. nebo Onyx. Tak schválně, kolik hiphopových klasik poznáte?

Jestli se celé album, které se samozřejmě chystá, ponese ve stejném duchu a Black Eyed Peas se opravdu vrátí k hiphopové muzice, na to si budeme muset počkat, my bychom se ale rozhodně nezlobili.

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>