Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Ze zákulisí » Co vám nadělí život tanečníka
Tipy pro tanečníky

Co vám nadělí život tanečníka

Život tanečníka je jedinečný. Je plný hudby, pohybu, radosti, přátel a nezapomenutelných momentů. Je jednoduše skvělý. Jaké to tedy je, být tanečník?

Zapomeňte na chvíli na to, že tanec je skvělý pro vaši fyzičku, udržujete se díky němu ve formě, posilujete svaly, zvyšujete flexibilitu těla. Všechno to je samozřejmě pravda, psali jsme o tom v článku Proč tancovat? 5 důvodů, které by vás nenapadly. Dnes se ale chceme zaměřit na tanec z tak trochu jiného pohledu. Víte, jaký je život tanečníka? Jedním slovem skvělý. Přináší spoustu věcí, které se člověku, který netancuje, pravděpodobně nestanou. Pojďme se podívat na pár z nich …

Najdete svou vlastní identitu

Každý člověk, at vypadá jakkoliv sebejistě, v sobě vede takovou malou vnitří válku o vlastní hodnoty. Přemýšlí, kdo vlastně je, proč tu je, co by chtěl dokázat. Když se ten samý člověk ponoří do hudby a začne rytmus znázorňovat pohybem, uvědomí si svou přítomnost. Je tu, je živý, pohybuje se a ten pohyb něco vyjadřuje. Je to opravdu skvělý pocit, když své myšlenky, nálady a emoce vyjadřujete tancem. Je to totiž umění, při kterém vám lidé budou naslouchat, i když nepromluvíte.

Stojí při vás taneční rodina

Taneční rodina. Pro někoho nezúčastněného se to může zdát jako klišé, ale pokud spolu tanečníci tráví čas na tanečních lekcích, na soutěžích a vystoupeních, opravdu se z nich taková druhá rodina stává. Společně se učí, řeší problémy, radují se z úspěchů i prožívají smutek, když se nezadaří. A při tom všem drží při sobě. Díky tanci opravdu poznáte spoustu přátel. Za chvíli zjistíte, že se vídáváte 5x týdně i přesto, že máte jen dva tréninky. Časem další přátele poznáte na tanečních soutěžích. Na parketě to jsou sice vaši soupeři, ale mimo něj se s nimi vždycky rádi potkáte a proberete, co je nového.

Nic vás nesvazuje, cítíte se svobodní

Tanec, Street Dance a Contemporary Dance obzvlášť, je o svobobě. Taneční sál je totiž místo, kde může být každý sám sebou. Po celém dnu ve škole nebo v práci, kde vás někdo nutil dělat něco, co vás třeba ani nebaví, je tanec úžasným prostředkem, jak tzv. vypustit páru. Nikdo vám neříká, co máte mít na sobě, jakou emoci do určitého pohybu máte dát. Tyto taneční styly jsou totiž jako stvořené pro to, aby do nich každý tanečník vložil svou momentální náladu.

Máte za sebou skvělou životní lekci

Každý tanečník se toho naučí hodně. A zdaleka přitom nejde jen o taneční kroky. Tanec je také skvělá lekce do života. Lekce o tom, jak pracovat v týmu, jak být spolehlivý a zodpovědný. Jak se naučit prohrávat, když se nedaří, nebo jak se naučit vyhrávat tak, aby to člověku nestouplo do hlavy. Řada tanečníků se během své kariéry navíc naučí ovládat činnosti, které s tancem zdánlivě vůbec nesouvisí – mixování hudby, stříhání videí, marketing, organizaci všeho možného, atd.

Máte něco, na co nikdy v životě nezapomenete

Díky tanci toho můžete zažít opravdu hodně. A i když žádná taneční lekce, soutěž nebo vystoupení netrvá věčně, vzpomínky zůstanou. Na některé choreografie se prostě nezapomíná stejně jako na některé lidi, které na cestě svým tanečním životem potkáte. A pokud s tancováním teprve začínáte, věřte, že díky fotkám a videím se třeba za 10 let zasmějete nad tím, jaktože vám tancování tehdy vůbec nešlo :-)


7 důvodů, proč jsou rodiče šťastní, když mají doma tanečníka

7 důvodů, proč jsou rodiče šťastní, když mají doma tanečníka

Mít doma malého tanečníka je prostě skvělé. Pro všechny rodiče jsme sepsali 7 důvodů, proč budete šťastní, když bude vaše dítě tancovat. Tanec je výborná pohybová aktivita pro děti i pro dospělé. Dnes se podíváme na to, proč by rodiče měli své dítě do nějakého tanečního kroužku přihlásit a následně jej v tancování podporovat. Dětem […]

Pro starší a pokročilé: Proč nikdy není pozdě na to, abyste začali tancovat

Nikdy není pozdě na to, abyste začali tancovat. Věk je totiž jenom číslo, které samo o sobě neříká vlastně vůbec nic. Jeden známý taneční citát říká: „Nevím, jestli se víc bojím toho, že až zestárnu, přestanu tancovat, nebo toho, že když přestanu tancovat, tak zestárnu. Pro jistotu ale budu tancovat pořád.“ A je v něm […]


Taneční život je prostě úžasný, takže jestli ještě netancujete, vyberte si některý z tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc a začněte :-) I Meghan Trainor zpívá o tom, že se pak budete cítit mnohem líp :-)

Nejoblíbenější články

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.