Úvod » Contemporary Summer Intensive

Contemporary Summer Intensive

Contemporary Summer Intensive – speciální letní lekce moderního tance pro děti i dospělé už v sobotu 31. srpna 2019 v Olomouci!

Odeslat přihlášku na Contemporary Summer Intensive

Proč Contemporary Summer Intensive

Contemporary Summer Intensive nabízí jedinečnou možnost seznámit se během jediného dne s tanečním stylem Contemporary Dance (moderní tanec). Tomu se v 331 Dance Studiu Olomouc věnujeme díky tanečním kurzu pro děti ve věku 8-11 let (Contemporary Kids), tanečnímu kurzu pro děti ve věku 12-15 let (Contemporary Juniors) a tanečnímu kurzu pro dospělé ve věku 16+ let (Contemporary Adults). Během jediného dne se seznámíte s jednotlivými tanečními technikami, lektorkami, způsobem výuky a budete se moci také zapsat na pravidelné lekce.

Contemporary Summer Intensive ale zdaleka není určený pouze novým zájemcům o moderní tanec. Pro stávající tanečníky je to totiž ideální možnost, jak se po prázdninové pauze dostat zpět do formy a naladit se tak na novou taneční sezónu.

Obsahem Contemporary Summer Intensive budou čtyři taneční lekce zaměřené na warm-up a strečink (zahřátí a protažení celého těla), základní techniky moderního tance, jednoduché i náročnější taneční kroky, variace, krátké choreografie nebo nácvik vzájemné spolupráce.

Pro koho je Contemporary Summer Intensive

  • pro děti ve věku od 8 let, pro juniory ve věku od 11 let, pro dospělé ve věku od 16 let
  • pro nové zájemce o moderní tanec, pro stávající tanečníky
  • pro začátečníky, pro středně pokročilé tanečníky

Podrobnosti

Termín workshopusobota 31. srpna 2019 09:00 – 16:00 hod.
Místo konání workshopuzrcadlový sál Gymnázia Hejčín, Tomkova 45, Olomouc
mapa: zde

MHD: bus č. 10, 20, 21, 29 (zastávka Gymnázium Hejčín)
bus č. 12, 302, 392 (zastávka Na Trati)
tram. 2, 7 (zastávka Šibeník)

Harmonogram 08:45 příchod a prezence
09:00 – 10:00 lekce I.: warm-up & strečink, flexi (lektorky 331 Dance Studia Olomouc)
10:00 – 11:30 lekce II.: Modern Dance (Barbora Březíková)
11:30 – 13:00 oběd
13:00 – 14:30 lekce III.: Contemporary Dance (Denisa Mentlíková)
14:30 – 14:45 pauza
14:45 – 15:45 lekce IV.: variace, spolupráce (Tereza Novosadová)
15:45 – 16:00 zápis do tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc
Lektorky Tereza Novosadová (taneční studio Fascinace Praha)
Barbora Březíková (331 Dance Studio Olomouc)
Denisa Mentlíková (331 Dance Studio Olomouc)
Cena 600 Kč za 2x 90 min. lekce + 2x 60 min. lekce
Slevy 20% sleva pro účastníky jakýchkoliv tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc v taneční sezóně 2019/2020
30% sleva pro 2. a každého dalšího člena rodiny (sourozenci, rodič a dítě)
slevy nelze kombinovat
Platba Platba probíhá do 7 dnů převodem na účet na základě vystavené zálohové (proforma) faktury. Tu zašleme na kontaktní e-mail uvedený v přihlášce. Stejně tak po úhradě kurzovného zašleme fakturu (daňový doklad).
Přihláškaodeslat přihlášku

Co je to Contemporary Dance

Contemporary Dance je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Tento taneční styl vznikl jako reakce na poněkud rigidní techniku baletu. Jeho zakladatelkami byly Isadora Duncan a Martha Graham. Jejich cíl spočíval v nalezení nenucenosti pohybu použitím přirozených linií těla a jeho energie.

Více informací o tanečním stylu Contemporary Dance najdete tady.

Lektorky Contemporary Summer Intensive

Tereza Novosadová vystudovala taneční konzervatoř v Praze a studium Tanečního a pohybového divadla a taneční výchovy na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Tanečně se vzdělávala také např. v Itálii nebo Rusku. Jako lektorka Modern Dance, Jazz Dance a Fitbaletu působí v pražských tanečních studiích Fascinace a Tančit může každý!, kromě toho vede kurzy moderního tance na DDM V Praze 5. Dříve jako lektorka působila ve zlínském tanečním studiu Starlight nebo v Akademik Sport Centru UPOL.

Barbora Březíková je lektorka tanečních kurzů Contemporary Kids, Contemporary Basic a Contemporary Advanced v 331 Dance Studiu Olomouc. Vystudovala lidový tanec, současný tanec a základy klasické taneční praxe, kromě Čech se vzdělávala také v Anglii. Vedla kurzy na základní umělecké škole ve Zlíně, v Akademik Sport Centru UPOL nebo v Baletním studiu Iriny Popové. Jako choreografka pracovala např. na projektu Industra Stage pro Noc divadel v Brně.

Denisa Mentlíková se 4 let se věnovala gymnastice a baletu, postupně vyzkoušela různé taneční styly. Poprvé navštívila 331 Dance Studio Olomouc v roce 2016 a od té doby se věnuje Contemporary Dance. Mezi její oblíbené techniky patří floorwork nebo jazz.

Přihláška na Contemporary Summer Intensive

Na workshop se přihlásíte jednoduše vyplněním následujícího formuláře. Do 3 pracovních dnů (většinou to ale stihneme do 24 hodin) vám přijetí přihlášky potvrdíme e-mailem. Těšíme se :-)

Upozornění pro uživatele e-mailových schránek Seznam.cz a Gmail.com
Důležité informace o workshopech mohou být doručovány do složky Hromadné, resp. Promo akce. Jak tomu zabránit, popisujeme pro uživatele Seznam.cz i Gmail.com.