Úvod » Contemporary Workshop | Víkendové lekce Modern Dance

Contemporary Workshop | Víkendové lekce Modern Dance

Contemporary Workshop nabízí všem tanečníkům a tanečnicím výbornou příležitost, jak protáhnout své tělo, zpevnit svaly a procvičit techniku, která je potřebná při jakémkoliv tanečním stylu.

Nezvládáte z časových důvodů pravidelné lekce tanečních kurzů Contemporary Kids, Contemporary Basic nebo Contemporary Advanced v 331 Dance Studiu Olomouc? Nebo si naopak chcete vyzkoušet, co je přibližně náplní těchto lekcí? Doražte na speciální víkendový Contemporary Workshop, na kterém si zatancujete balet, modern dance a safety release / jazz.

Odeslat přihlášku na Contemporary Workshop

Čeká vás kombinace baletu, modern dance a safety release

Pokud na rozvoji svého tancování chcete pracovat od základů, techniku rozhodně nemůžete vynechat. Contemporary Workshop vám nabízí jedinečnou možnost na technice zapracovat, ale zároveň se tancem příjemně uvolnit a zregenerovat. Workshop je určený začátečníkům, mírně a středně pokročilým tanečíkům bez ohledu na věk nebo pohlaví.

Balet

Balet jako základ všech tanečních technik je vhodný a přínosný úplně pro každého. Současně je však jak fyzicky náročný, tak procvičuje paměť a koordinaci. Na workshopu si projdeme základní pozice končetin i těla vůči prostoru, vyzkoušíme si kombinace prvků jak u tyče a na volnosti. V závěru samozřejmě bude následovat pořádné baletní protažení. Při baletu s Eliškou se zapotíte, ale i poučíte a pobavíte.

Modern dance (moderna)

Na workshopu se budeme nejprve věnovat základním technikám, vycházejícím z baletu, v rámci warm-upu také potrápíme šedé buňky mozkové při propojování hemisfér pomocí tance. Stretching bude zaměřen na celé tělo, avšak s důrazem na core (centrum těla), stehna a celkovou flexibilitu (rozsahy pohybu). Hlavní náplní lekce ale bude samozřejmě nácvik choreografie.

Lekce je vhodná jak pro tanečníky z pravidelných kurzů Contemporary Basic, Contemporary Advanced i Contemporary Kids v v 331 Dance Studiu Olomouc, tak i pro ostatní příznivce a milovníky moderny.

O co v současném, scénickém, či moderním tanci, contemporary či moderně, případně modern dance, jde, najdete na této stránce, ale také na Googlu či v knihovně. Úplně nejlepší je ale stejně přijít a přesvědčit se na vlastní kůži :-)

Safety release

SRT, celým názvem Safety Release Technique v podstatě není technika v pravém smyslu slova, protože neoznačuje definici určitého choreografického prvku v pohybovém slovníku, ale má za obecný cíl zvýšit motoriku tanečníka. Pomocí použití správných svalů (hlavně core) se tanečník učí bezpečně pracovat v kontaktu se zemí (floorwork).

Lekce začíná základními principy safety release metody, pokračuje přes floorwork až ke složitějším kombinacím a variacím. Na lekci se budeme hlavně věnovat tolik potřebným principům práce v kontaktu s podlahou, takže určitě přibalte dlouhé rukávy.

V Olomouci (i širokém okolí) chybí semináře SRT, navíc lektorka Bára čerpala poznatky této metody v zahraničí a své zkušenosti vám může takto zprostředkovat, aniž byste si kupovali letenku. Takže určitě dojděte :-)

Contemporary Workshop | Modern Dance & Jazz Dance | 331 Dance Studio Olomouc
Contemporary Workshop | Modern Dance & Jazz Dance | 331 Dance Studio Olomouc
Termín workshopu29. října 2017 09:00 – 12:30 hod.
Místo konání workshopuzrcadlový sál Gymnázia Hejčín, Tomkova 45, Olomouc
Harmonogram
  • 08:45 prezence
  • 09:00 – 10:00 balet
  • 10:15 – 11:15 modern dance
  • 11:30 – 12:30 safety release / jazz
Lektorky
Cena workshopu400 Kč za 3 lekce
Slevy
  • 20% sleva pro účastníky jakýchkoliv tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc
  • 30% sleva pro 2. a každého dalšího člena rodiny (sourozenci, rodič a dítě)
  • slevy nelze kombinovat
Platba Platba probíhá do 7 dnů převodem na účet na základě vystavené zálohové (proforma) faktury. Tu zašleme na kontaktní e-mail uvedený v přihlášce. Stejně tak po úhradě kurzovného zašleme fakturu (daňový doklad).
Přihláškaodeslat přihlášku

Co je to Contemporary Dance

Contemporary Dance (Modern Dance) neboli moderní současný tanec je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Jsou zde cítit i vlivy klasického tance a jazzu, nedrží se však jejich striktních pravidel. Contemporary Dance také často integruje vlivy dalších tanečních stylů včetně Street Dance.

Tip: Pravidelné lekce Contemporary Dance v Olomouci

Tanečnímu stylu Contemporary Dance se můžete věnovat i v rámci pravidelných lekcí v 331 Dance Studiu Olomouc:

Jak vypadaly minulé Contemporary Workshop

Související články

Přihlášky do tanečních kurzů na sezónu 2018/2019

Jak jsme slíbili, tak i plníme :-) 1.7.2018 jsme spustili přihlášky do tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc na taneční sezónu 2018/2019. Co všechno potřebujete vědět? Jedna taneční sezóna sotva skončila, ale přípravy na tu další jsou už v plném proudu. A to včetně přihlášek. Ty jsme totiž spustili první prázdninový den. Pokud máte […]

Žádný komentář

Tanečnice měsíce března Anička: Soutěže jsou zážitek sám o sobě

Anička z tanečního kroužku Contemporary Kids je tanečnicí měsíce března 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc. Při této příležitosti se rozpovídala třeba o choreografii, kterou letos tancovala … Další z řady rozhovorů s tanečníky měsíce je tu. Opět je to trochu se zpožděním, protože jarní měsíce jsou neúprosné, jedna taneční soutěž střídá druhou a na […]

Žádný komentář

331 Dance Studio Olomouc představuje taneční formace pro rok 2018

Na jaké nové taneční formace se letos v podání 331 Dance Studia Olomouc můžete těšit? To prozradíme v následujícím článku. Dvě třetiny taneční sezóny 2017/2018 jsou sice už za námi, ale právě teď začíná její nejzajímavější část. Tento víkend totiž tanečníkům 331 Dance Studia Olomouc startuje soutěžní sezóna, a to konkrétně soutěží Tancer Cup ve […]

Žádný komentář

Nejnovější studie prokázala, že tanec je elixír mládí

Tanec máme všichni rádi. Němečtí vědci teď ale prokázali, že tancování je opravdu velmi prospěšné. Podle nich jde dokonce o tzv. elixír mládí. Vědci z centra pro neurodegenerativní choroby v německém Magdeburku přišli na věc, o které by byla škoda se nezmínit. V čerstvé studii publikované v časopise Frontiers in Human Neuroscience totiž vyhodnotili tanec […]

Žádný komentář

Moderní, scénický, současný nebo výrazový tanec?

Co je moderní tanec, scénický tanec, současný tanec, výrazový tanec, pohybová průprava, contemporary, jazz, balet, moderna? Jaký je mezi těmito názvy vlastně rozdíl? Zdá se, že vyznat se v samotných názvech, natož pak ve stylech tance, je nad lidské síly. My se vám ale přece jenom pokusíme celou problematiku trochu objasnit, ať víte, co v […]

Žádný komentář


Přihláška na Contemporary Workshop

Kontaktní osoba

Jméno kontaktní osoby

E-mail kontaktní osoby

Mobil kontaktní osoby

Bydliště (fakturační adresa)


Tanečník / tanečnice

Jméno tanečníka / tanečnice

E-mail tanečníka / tanečnice

Mobil tanečníka / tanečnice

Datum narození tanečníka / tanečnice ve tvaru (den.měsíc.rok)


Další info

Cena workshopu

Můžete uplatnit následující slevy:

  • 20% sleva pro účastníky jakýchkoliv kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc
  • 30% sleva pro 2. a každého dalšího člena rodiny (sourozenci, rodič a dítě)
  • slevy nelze kombinovat

O 331 Dance Studiu Olomouc jsem se dozvěděl/a

Poznámky

Nové články na blogu

Souhlas s podmínkami

Odesláním přihlášky vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými podmínkami 331 Dance Studia Olomouc

Antispamová kontrola


Pokud Vám formulář nejde odeslat (např. Váš PC neprojde antispamovou kontrolou od Googlu), kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím e-mailu studio@331.cz. Děkujeme.