Úvod » Contemporary Workshop | Víkendové lekce Modern Dance

Contemporary Workshop | Víkendové lekce Modern Dance

Contemporary Workshop nabízí všem tanečníkům a tanečnicím výbornou příležitost, jak protáhnout své tělo, zpevnit svaly a procvičit techniku, která je potřebná při jakémkoliv tanečním stylu.

Nezvládáte z časových důvodů pravidelné lekce tanečních kurzů Contemporary Kids, Contemporary Basic nebo Contemporary Advanced v 331 Dance Studiu Olomouc? Nebo si naopak chcete vyzkoušet, co je přibližně náplní těchto lekcí? Doražte na speciální víkendový Contemporary Workshop, na kterém si zatancujete balet, modern dance a safety release / jazz.

Odeslat přihlášku na Contemporary Workshop

Čeká vás kombinace baletu, modern dance a safety release

Pokud na rozvoji svého tancování chcete pracovat od základů, techniku rozhodně nemůžete vynechat. Contemporary Workshop vám nabízí jedinečnou možnost na technice zapracovat, ale zároveň se tancem příjemně uvolnit a zregenerovat. Workshop je určený začátečníkům, mírně a středně pokročilým tanečíkům bez ohledu na věk nebo pohlaví.

Balet

Balet jako základ všech tanečních technik je vhodný a přínosný úplně pro každého. Současně je však jak fyzicky náročný, tak procvičuje paměť a koordinaci. Na workshopu si projdeme základní pozice končetin i těla vůči prostoru, vyzkoušíme si kombinace prvků jak u tyče a na volnosti. V závěru samozřejmě bude následovat pořádné baletní protažení. Při baletu s Eliškou se zapotíte, ale i poučíte a pobavíte.

Modern dance (moderna)

Na workshopu se budeme nejprve věnovat základním technikám, vycházejícím z baletu, v rámci warm-upu také potrápíme šedé buňky mozkové při propojování hemisfér pomocí tance. Stretching bude zaměřen na celé tělo, avšak s důrazem na core (centrum těla), stehna a celkovou flexibilitu (rozsahy pohybu). Hlavní náplní lekce ale bude samozřejmě nácvik choreografie.

Lekce je vhodná jak pro tanečníky z pravidelných kurzů Contemporary Basic, Contemporary Advanced i Contemporary Kids v v 331 Dance Studiu Olomouc, tak i pro ostatní příznivce a milovníky moderny.

O co v současném, scénickém, či moderním tanci, contemporary či moderně, případně modern dance, jde, najdete na této stránce, ale také na Googlu či v knihovně. Úplně nejlepší je ale stejně přijít a přesvědčit se na vlastní kůži :-)

Safety release

SRT, celým názvem Safety Release Technique v podstatě není technika v pravém smyslu slova, protože neoznačuje definici určitého choreografického prvku v pohybovém slovníku, ale má za obecný cíl zvýšit motoriku tanečníka. Pomocí použití správných svalů (hlavně core) se tanečník učí bezpečně pracovat v kontaktu se zemí (floorwork).

Lekce začíná základními principy safety release metody, pokračuje přes floorwork až ke složitějším kombinacím a variacím. Na lekci se budeme hlavně věnovat tolik potřebným principům práce v kontaktu s podlahou, takže určitě přibalte dlouhé rukávy.

V Olomouci (i širokém okolí) chybí semináře SRT, navíc lektorka Bára čerpala poznatky této metody v zahraničí a své zkušenosti vám může takto zprostředkovat, aniž byste si kupovali letenku. Takže určitě dojděte :-)

Contemporary Workshop | Modern Dance & Jazz Dance | 331 Dance Studio Olomouc
Contemporary Workshop | Modern Dance & Jazz Dance | 331 Dance Studio Olomouc
Termín workshopu29. října 2017 09:00 – 12:30 hod.
Místo konání workshopuzrcadlový sál Gymnázia Hejčín, Tomkova 45, Olomouc
Harmonogram
  • 08:45 prezence
  • 09:00 – 10:00 balet
  • 10:15 – 11:15 modern dance
  • 11:30 – 12:30 safety release / jazz
Lektorky
Cena workshopu400 Kč za 3 lekce
Slevy
  • 20% sleva pro účastníky jakýchkoliv tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc
  • 30% sleva pro 2. a každého dalšího člena rodiny (sourozenci, rodič a dítě)
  • slevy nelze kombinovat
Platba Platba probíhá do 7 dnů převodem na účet na základě vystavené zálohové (proforma) faktury. Tu zašleme na kontaktní e-mail uvedený v přihlášce. Stejně tak po úhradě kurzovného zašleme fakturu (daňový doklad).
Přihláškaodeslat přihlášku

Co je to Contemporary Dance

Contemporary Dance (Modern Dance) neboli moderní současný tanec je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Jsou zde cítit i vlivy klasického tance a jazzu, nedrží se však jejich striktních pravidel. Contemporary Dance také často integruje vlivy dalších tanečních stylů včetně Street Dance.

Tip: Pravidelné lekce Contemporary Dance v Olomouci

Tanečnímu stylu Contemporary Dance se můžete věnovat i v rámci pravidelných lekcí v 331 Dance Studiu Olomouc:

Jak vypadaly minulé Contemporary Workshop

Související články

Nejnovější studie prokázala, že tanec je elixír mládí

Tanec máme všichni rádi. Němečtí vědci teď ale prokázali, že tancování je opravdu velmi prospěšné. Podle nich jde dokonce o tzv. elixír mládí. Vědci z centra pro neurodegenerativní choroby v německém Magdeburku přišli na věc, o které by byla škoda se nezmínit. V čerstvé studii publikované v časopise Frontiers in Human Neuroscience totiž vyhodnotili tanec […]

Žádný komentář

Moderní, scénický, současný nebo výrazový tanec?

Co je moderní tanec, scénický tanec, současný tanec, výrazový tanec, pohybová průprava, contemporary, jazz, balet, moderna? Jaký je mezi těmito názvy vlastně rozdíl? Zdá se, že vyznat se v samotných názvech, natož pak ve stylech tance, je nad lidské síly. My se vám ale přece jenom pokusíme celou problematiku trochu objasnit, ať víte, co v […]

Žádný komentář

Tanečnice měsíce října Katka: Když odcházím z lekce Contemporary, chce se mi lítat

Titulem Tanečník měsíce října 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc se může pyšnit Katka z kurzu Contemporary Basic. Gratulujeme! Katka je poměrně dost zaměstnaná, proto zachytit ji na kus řeči nebylo vůbec jednoduché. Ale povedlo se :-) Dnes vám tedy přinášíme rozhovor s tanečnicí měsíce října 2017 Katkou, která navštěvuje taneční kurz moderního tance pro […]

Žádný komentář

331 Dance Studio Olomouc v roce 2017: Harley Quinn, Transformers 2k17, 331 Dance Show a mnoho dalšího

Jaký byl rok 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc? Často se vzpomíná na choreografie Harley Quinn nebo Transformers 2k17. Událo se toho však mnohem víc. Zveme vás na virtuální procházku uplynulými 12 měsíci. 9 tanečních soutěží, 16 medailových umístění, první divadelní show, letní taneční tábor, letní soustředění, organizace dvoudenní taneční soutěže, organizace tanečních workshopů, vznik […]

Žádný komentář

Díky tanci se budete cítit mladší aneb 4 důvody, proč tancovat v každém věku

Chcete se cítit mladší? Tancujte a neřešte přitom, kolik je vám let. Máme pro vás 4 důvody, proč tancovat v každém věku. Je to už trochu ohraná písnička. Plno lidí si myslí, že tanec je doménou mladých lidí, resp. dětí. Ano, dívat se na děti, jak umí pohybem ztvárnit hudbu, je opravdu krása. Jenže je […]

Žádný komentář


Přihláška na Contemporary Workshop

Kontaktní osoba

Jméno kontaktní osoby

E-mail kontaktní osoby

Mobil kontaktní osoby

Bydliště (fakturační adresa)


Tanečník / tanečnice

Jméno tanečníka / tanečnice

E-mail tanečníka / tanečnice

Mobil tanečníka / tanečnice

Datum narození tanečníka / tanečnice ve tvaru (den.měsíc.rok)


Další info

Cena workshopu

Můžete uplatnit následující slevy:

  • 20% sleva pro účastníky jakýchkoliv kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc
  • 30% sleva pro 2. a každého dalšího člena rodiny (sourozenci, rodič a dítě)
  • slevy nelze kombinovat

O 331 Dance Studiu Olomouc jsem se dozvěděl/a

Poznámky

Nové články na blogu

Souhlas s podmínkami

Odesláním přihlášky vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými podmínkami 331 Dance Studia Olomouc

Antispamová kontrola


Pokud Vám formulář nejde odeslat (např. Váš PC neprojde antispamovou kontrolou od Googlu), kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím e-mailu studio@331.cz. Děkujeme.