Dance music 2020: Písničky na taneční warm-up nebo workout

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 2 března, 2021 .

13 hudebních tipů na dance music pro rok 2020. Taneční hudba, která se bude hodit na warm-up nebo dance workout.

Dnes jsme si pro všechny tanečníky připravili 13 aktuálních hudebních tipů. Pozitivně naladěná taneční hudba neboli dance music, s tou se můžete nejčastěji setkat v klubech a diskotékách, oblíbená je ale i na tanečních lekcích, kde se používá na začátku tréninku při tzv. warm-upu (zahřátí). A pokud si třeba doma pouštíte tzv. dance workouty a cvičíte při nich, určitě se s touto hudbou také setkáváte.

Co je to EDM (electronic dance music)?

EDM neboli electronic dance music je v posledních letech velmi populární pojem. Začala se tak označovat v podstatě veškerá taneční hudba, se kterou se můžete setkat v klubech. EDM je opravdu velmi široký pojem, proto pokud se alespoň trochu v hudbě orientujete, tímto označením pravděpodobně nikdy nic nezkazíte. I to je důvod popularity tohoto označení, zahrnuje totiž několik hudebních žánrů.

Jako EDM můžete označit hudební žánry jako např. progressive house, big room house, arena house, future house, bass, future bass, trance, pop, hardstyle a dokonce také trap music. Pro electronic dance music je typické časté vystupňování a spoustu dropů (náhlých změn rytmu nebo basových linek).

Mezi typické představitele EDM patří Martin Garrix, David Guetta, Marshmello, Dimitri Vegas & Like Mike, Afrojack, The Chainsmokers nebo Zedd. Ti velmi často spolupracují s popovými umělci a vytváří pro ně oficiální remixy jejich hitů. Právě proto se electronic dance music dostává do popředí zájmu komerčních hudebních televizí i radií.

Jako dance music označujeme i house

House je nejstarším a také nejrozšířenějším žánrem, který dnes zařazujeme pod EDM. Je typický svým čtyřčtvrťovým taktem, kde na každou dobu připadá jeden úder basového bubnu – zkráceně nazváno four-on-the-floor. House se vyvíjel v 80. letech v Chicagu pod taktovkou Frankieho Knucklese, v současnosti se často setkáváme s jeho podžánry. Např. progressive house si můžeme poslechnout od Swedish House Mafia či Aviciiho, na tropical house vsází Kygo a Steve Aoki nebo Hardwell produkují electro house.

Všichni tanečníci samozřejmě vědí, že House je také taneční styl. House Dance se vyvíjel současně s houseovou hudbou v Chicagu, konkrétně v klubu Warehouse. Stejně jako je house jako hudební žánr často označován termínem club music, i o House Dance se mluví jako o klubovém tanci.

Na tanečních kurzech, v rámci kterých House Dance vyučujeme, občas komerčnější dance music používáme. Pomáhá především začínajícím tanečníkům, protože na známou a oblíbenou písničku se jim lépe tancuje, tanec je pak více baví. Písničky mají navíc oproti složitějším houseovým trackům většinou jednoduchý, výrazný a dobře čitelný rytmus, což začátečníkům také poměrně dost pomáhá.

Následujících 13 písniček proto můžete dobře využít i pro trénink tanečního stylu House Dance. Třeba když si budete doma opakovat některé taneční kroky z lekcí v 331 Dance Studiu Olomouc :-)

13 hudebních tipů na EDM v roce 2020

Pojďme tedy konečně na to. Níže najdete našich 13 hudebních tipů na electronic dance music, která vyšla v posledních týdnech. Ať už ji využijete na taneční trénink, warm-up, dance workout, nějakou party nebo prostě jen tak na poslech, přejeme vám, ať se líbí. A třeba se s některou z následujících písniček potkáte i na některém z tanečních kroužků nebo kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc.

[fruitful_btn color=“primary“ size=“extra-large“ link=“https://www.331.cz/tanecni-kurzy“ ]VÍCE O TANEČNÍCH KURZECH V 331 DANCE STUDIU OLOMOUC[/fruitful_btn]

Disclosure, Fatoumata Diawara – Douha (Mali Mali)

Joel Corry, MNEK – Head & Heart

Clean Bandit, Mabel, 24kGoldn – Tick Tock (Joel Corry Remix)

Sam Feldt, Fedde Le Grand, Craig Smart – You Should Know

Dark Heart, Koolkid – I Want Your Body

Jake Tarry, Joe Stone, Hayley May – Only You

Rowen Reecks, Laville – Lookin‘ At

24kGoldn, Imanbek – Valentino

Duboss – Voyage, Voyage (Imanbek Edit)

Paul Woolford, Diplo, Kareen Lomax – Looking for Me

Becky Hill, Sigala – Heaven on My Mind

15grams – Pieces Of You

DVBBS – Tinted Eyes feat. blackbear & 24kGoldn

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články