Úvod » Taneční blog 331 Dance Studia Olomouc » Rady a návody » Díky tanci se budete cítit mladší aneb 4 důvody, proč tancovat v každém věku
Rady a návody

Díky tanci se budete cítit mladší aneb 4 důvody, proč tancovat v každém věku

Chcete se cítit mladší? Tancujte a neřešte přitom, kolik je vám let. Máme pro vás 4 důvody, proč tancovat v každém věku.

Je to už trochu ohraná písnička. Plno lidí si myslí, že tanec je doménou mladých lidí, resp. dětí. Ano, dívat se na děti, jak umí pohybem ztvárnit hudbu, je opravdu krása. Jenže je to důvod k tomu, aby se „pokročilejší“ věkové skupiny tanci obloukem vyhýbaly?

Ne, to určitě není. Všimněte si našeho pojmu „pokročilejší“. Někdo si totiž myslí, že je na tanec starý ve 40 letech, někdo ve 30 letech a někdo dokonce už ve 20 let (ano, zní to neuvěřitelně, ale i takoví mezi námi jsou). A mýlí se všichni tři. Na tanec totiž nemůžete být staří nikdy. Právě to je totiž myšlenka, se kterou jsme v 331 Dance Studiu Olomouc otevřeli taneční kurz Streetdance Seniors pro všechny zájemce starší 30 let. V něm vás určitě nebudeme nutit dělat žádné technicky náročné taneční kroky. Cílem je se na lekci hlavně „vyblbnout“ nebo chcete-li aktivně si odpočinout po náročném dni :-)

Pozn. Možná vám přijde divné nazývat tanečníky ve věku 30 a více let seniory. Nám taky. Bohužel je to tak nějak zaběhnutý pojem z tanečních soutěží, kde je takto pojmenovaná věková kategorie 30+. A my všechny tyto názvy (Mini, Kids, Juniors, Adults, Seniors) používáme stejně, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním a zmatkům.

Ale pokud byste rádi přece jen něco klidnějšího než Hip Hop, House a MTV Dance, určitě vyzkoušejte kurz moderního tance Contemporary Basic.

A pokud ještě váháte, přečtěte si 5 důvodů, proč tancovat v každém věku.

4 důvody, proč tancovat v každém věku

1) Díky tanci se budete cítit mladší

Věk je jenom číslo, které v podstatě nic neznamená. Záleží, jak se cítíte. A pokud se chcete cítit mladší, zapomeňte na vše, co se říká o stárnutí. Zapomeňte na to, že byste měli sedět doma, koukat na Ordinaci nebo poslouchat hity vašeho mládí. Sbalte tenisky a vyražte do tanečního studia.

Právě tanec je jeden ze zaručených způsobů, jak se cítit mladší. Ocitnete se totiž ve skupině aktivních lidí, kteří nechtějí jen sedět doma, ale chtějí se hýbat. Přitom jim představa mučení se v posilovně přijde nudná, mnohem zajímavější je přece hýbat se do rytmu.

Už jen představa, že většina vašich vrstevníků nenajde tu odvahu, aby taneční lekci pro dospělé vyzkoušeli, je lákavá. Sami uvidíte, že možný počáteční strach velmi rychle vystřídá vlna nadšení a spokojenosti.

2) Díky tanci bude vaše tělo v kondici

Na první a druhé lekci vám možná dá zabrat už samotný warm-up (zahřátí) a strečink. Jenže to se velmi rychle změní a už po pár lekcích se budete cítit v mnohem větší kondici než na začátku. A nebojte, rozhodně nejde o to z vás strhat kůži nebo vás uhnat až k padnutí. Mezi tanečníky jsou oblíbené pojmy „příjemně unavený“ nebo „příjemně zpocený“. Co přesně to znamená, určitě poznáte na vlastní kůži.

Lepší fyzička ale nebude to jediné, co při tanci oceníte. Pravidelným strečinkem na lekcích určitě zvýšíte svou flexibilitu. Ta je přitom vhodná nejen kvůli tomu, abyste si dosáhli na špičky u nohou (to v běžném životě člověk opravdu moc často nepotřebuje). Pravidelné protahování se je důležité především jako prevence bolesti zad, nohou, apod.

A abychom nezapomněli. Díky tanci bude v kondici taky váš mozek. Ono se to možná nemusí zdát, ale zapamatovat si jednotlivé kombinace tanečních kroků a k tomu se naučit tancovat je přesně do hudby, to není samo sebou.

3) Díky tanci si zvýšíte sebevědomí

Tancování je občas taky výborná psychická vzpruha. Už jen to, že se na lekcích dokážete naučit nějakou vazbu, zvládnete si zapamatovat kombinaci několika tanečních kroků a zatancujete ji správně do hudby (i když třeba na začátku ne tak dobře jako lektor/ka), může být pro vaše sebevědomí opravdová „vitamínová bomba“ :-) Navíc tanečních lekcí budete mít za sebou postupně čím dál víc, budou přibývat taneční styly, se kterými se seznámíte, a zároveň také taneční kroky a vazby, které můžete předvést buď doma nebo je můžete zužitkovat na příští party s přáteli :-) O tom, že budou obdivně koukat, není pochyb :-)

4) Díky tanci zakončíte den pozitivně

Pro mnoho lidí vůbec nejlepší věc na tancování je možnost na chvíli utéct z reality. Vypnout. Zapomenout na starosti všedního dne. Prostě jen být s ostatními tanečníky, poslouchat svou oblíbenou hudbu a hýbat se do rytmu. Přesně to vás totiž neskutečně nabije pozitivní energií. Domů pak dorazíte s dobrou náladou, příjemně unavení (viz bod 2) a celý den díky tomu zakončíte pozitivně.

Neváhejte a přijďte si tancování vyzkoušet. V 331 Dance Studiu Olomouc starší ročníky rozhodně nezatracujeme, právě naopak :-) Přečtete si více o kurzech Streetdance Seniors nebo Contemporary Basic (dříve Flexi), vyberte si, který by vás více bavil a prostě doražte. Budeme se těšit :-)