22 října, 2020

Farmer | House Dance Tutorial | 331 Dance Studio Olomouc

Farmer – jeden z nejstarších tanečních kroků House Dance. Naučte se, jak jej zatancovat, díky naší sérii Tanec Online.

Farmář ve vysokých holínkách

Farmer patří mezi úplně ty nejstarší a nejzákladnější kroky tanečního stylu House Dance. Většinou se na tanečních kurzech učí jako druhý v pořadí, a to hned za pohybem nazvaným Jack, ze kterého Farmer také vychází.

Farmer je vlastně rozšíření základního houseového pohybu a historicky jeho vznik můžeme zařadit do období úplně raného rozvoje House Dance. Pochází ze Chicaga (USA) z tzv. jackingové éry. Jacking je totiž jedna ze tří hlavních tanečních technik, které v houseovém tanci používáme. A taneční krok Farmer je přesně takový, jako celá tato taneční technika: skákaný, „tvrdší“, s důrazem na celé doby.

A co vlastně tento taneční krok znázorňuje? Představte si farmáře ve vysokých holínkách, který se brodí blátem. Musí proto hodně zvedat kolena a následně dupat na zem, aby ze špinavých holínek to bláto dostal dolů. Jde o dalších z mnoha tanečních kroků, kterým byl předlohou nějaký skutečný člověk nebo jeho činnost.

Jak zatancovat Farmer

Na našich tanečních kurzech se často setkáváme s tím, že Farmer dělá tanečníkům na začátku problém především z důvodu, že se jej tak trochu bojí. Tento taneční krok totiž vypadá možná složitěji, než jaký ve skutečnosti je.

Krok můžeme rozdělit na tři pohyby v rytmu 1-a-2. Na první dobu se odrazíme ze země oběma nohama. Na mezidobu pak jedna noha dopadne zpátky na zem, u druhé necháme koleno nahoře. Na druhou dobu pak na zem dopadne i druhá noha.

Protože je Farmer jedním z hlavních představitelů tanečního stylu Jacking, nesmíme u něj zapomínat na pohyb nazvaný Jack (vlna tělem nahoru). Ten se typicky dělá na první dobu (při výskoku), existuje ale i varianta Reverse Farmer, kdy se Jack naopak přidává až na dobu druhou.

Jde o taneční krok vhodný k nejrůznějšímu otáčení nebo posouvání se. Existuje i jeho varianta, která je přímo určená na pohyb po tanečním parketu. Jmenuje se Gallop a někdy se jí také říká prostě Farmer´s Run.

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám budeme postupně představovat jednotlivé taneční kroky, jejich varianty i kombinace. Ze začátku se zaměříme především na Hip Hop a House Dance, později určitě přidáme i další taneční styly.

Ve videu se představily Kej, Fuffy & Leňa, lektorky 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa