Feel The Beat a Work It: Dva nové taneční filmy na Netflixu

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 28 května, 2021 .

Feel The Beat a Work It (Mákni!) jsou dva nové taneční filmy, které Netflix nabízí i v češtině. O čem jsou a stojí za to se na ně podívat?

Netflix nás stále překvapuje novými tanečními filmy a tanečními seriály. Pokud se vám již okoukala taneční klasika v podobě série filmů Step Up (Let´s Dance), můžete vyzkoušet něco nového.

Rok přišel mimo jiné hned se dvěma novými filmy o tanci, které jsou nyní jednoduše k dispozici na Netflixu. O jaké filmy se jedná a stojí vůbec za zhlédnutí?

Tento článek přináší náčrt děje a hodnocení tanečních filmů Feel The Beat a Work It.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Nejlepší taneční filmy na Netflixu

Feel The Beat – rodinná oddechovka

Pokud máte chuť na pohodový taneční film, ve kterém se mísí komedie s trochou dramatu, pak je taneční film Feel The Beat to pravé. Hlavní roli April zde ztvárnila Sofia Carson, která je divákům známá především z televizního programu Disney Channel.

O co ve filmu běží? April je sebestředná, avšak nesmírně talentovaná tanečnice. Jak to tak u tanečních filmů bývá, i pro April je tanec životní vášní. Má být přijata do další show na Broadwayi, ale k jejímu neštěstí se zdá, že castingová režisérka ji nemá příliš v oblibě.

April ve finále pokazí vše, co se dá, a její sny o Broadwayi jsou ty tam. Rozhodne se tedy na chvíli vrátit se do svého rodného města. Tam narazí na svou bývalou učitelku tance, která ji požádá, aby připravila skupinu mladých outsiderek na velkou soutěž. April se rozhodne tuto výzvu přijmout. Uspěje?

Feel The Beat – recenze a hodnocení

I tento taneční film spadá do kategorie filmů, které se spíše než o děj starají o taneční choreografie a působivá vystoupení. Pokud máte chuť na jednoduchý film, u kterého není třeba moc přemýšlet, pak je Feel The Beat tím pravým ořechovým.

Pro některé diváky se jedná o oddechovku, pro jiné zase o tuctový film. Pro mnohé je film v mnoha ohledech předvídatelný a plný klišé. Na druhou stranu se však jedná o příjemnou rodinnou komedii, která neurazí.

Hodnocení filmu Feel The Beat:

Work It – hudební komedie

Work It (v českém překladu Mákni!) je dalším tanečním filmem roku 2020, za kterým stojí sám Netflix. Tento film se v mnohém podobá filmu Feel The Beat – dle mnohých se jedná o takový průměr, co se tance i příběhu týče. Hlavní postavu zde ztvárnila Sabrina Carpenter. Mnozí z diváků zajisté poznají i úspěšnou YouTuberku Lizu Koshy, která si ve filmu také zahrála.

Hlavní postavou ve filmu je Quinn Ackerman, inteligentní a osobitá středoškolačka. Při pohovoru na svou vysněnou univerzitu zjistí, že musí mít nějaké mimoškolní aktivity, aby mezi všemi uchazeči vynikla. Vymyslí si proto, že je ve školním tanečním týmu. Quinn však tančit neumí ani trochu.

Požádá proto svou kamarádku Jas (Liza Koshy), aby jí pomohla dostat se do školního tanečního týmu. Jas je dobrou tanečnicí a souhlasí tedy s tím, že bude Quinn koučovat. Tento nápad však nakonec nevyjde. Quinn nezbývá nic jiného, než vytvořit vlastní taneční tým spolu s Jas a dalšími školními outsidery.

Work It – recenze a hodnocení

Work It je perfektním filmem pro večerní oddech u Netflixu. Jistě potěší každého, kdo zrovna neholduje akčním filmům, které jsou plné dramatu. Opět se jedná o pohodovou hudební komedii, která však není žádným zázrakem co se tance či příběhu týče.

Work It je dle diváků nenáročnou zábavou. Tento film pravděpodobně ničím nepřekvapí – děj je opět vcelku předvídatelný a jako v běžných komediích, i zde můžeme čekat radostný happy end. Co se originality týče, Work It opět zapadá někam mezi průměrná filmová zpracování.

Hodnocení filmu Work It:

Na který film se podívat?

Oba dva nové taneční filmy, tedy Feel The Beat i Work It (Mákni!) jsou k dispozici v češtině. Stojí za to se na ně podívat?

Svým způsobem jsou si oba dva filmy velmi podobné a poslouží jako nenáročná zábava na večer. Kdo má rád hudbu a tanec, nudit se nebude. Feel The Beat ocení především tanečníci současného tance (Contemporary Dance), naopak na Work It! se podívají spíše tanečníci Street Dance (pouličního tance). Ani v jednom případě nečekejte žádné dechberoucí taneční výkony, natož nečekaný děj. Proto ale tyto filmy nevznikly. Jsou to jednoduché filmy na odreagování a pokud je takto budete brát, nebudete zklamaní.

Viděli jste nové taneční filmy Feel The Beat nebo Work It (Mákni!)?
Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem, jak se vám líbily a jestli stojí za to se na ně podívat. Děkujeme.

Další nové taneční filmy na Netflixu

Jak už jsme se v minulosti přesvědčili, pro Netflix není tématika tance nijak vzdálená. I když z pochopitelných důvodů dává přednost především komerčnějším snímkům, v jeho archívu najdete i opravdu zajímavé kousky, které potěší každého tanečníka. V roce 2020 vznikla např. série Move – dokumentární seriál s opravdovými životními příběhy tanečních osobností. Seriál se konkrétně věnuje tanečníkům Jon Boogz a Lil Buck, Ohad Naharin, Israel Galván, Kimiko Versatile a Akram Khan.

Je docela pravděpodobné, že Move neskončí pouze u jedné série. Netflix toho pravděpodobně pro tanečníky a fanoušky tance nabídne v příštích měsících a letech mnohem více. Nezbývá, než se těšit. A do té doby můžete shlédnout třeba ty nejlepší taneční filmy, které na Netflixu momentálně najdete.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články