Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Taneční hudba » Hip Hop 2015: Vybrali jsme 5 nejlepších songů
Taneční hudba

Hip Hop 2015: Vybrali jsme 5 nejlepších songů

Už je sice začátek února, ale i tak chceme ještě krátce zavzpomínat na uplynulý rok 2015. Nedávno jsme si představili 3 nejlepší taneční videoklipy roku 2015, dnes se podíváme na nejlepší hiphopové songy loňského roku.

Přiznáme se, že ačkoliv o prvních třech místech jsme měli jasno v podstatě ihned, další umístění pro nás bylo tak trochu oříškem. Všeobecně oblíbený song roku 2015 má na svědomí třeba Fetty Wap, zajímavého singlu jsme se dočkali i od anglického dua Krept & Konan a do našeho výběru jsme také nezařadili titulní singl ze soundtracku Straight Outta Compton od N.W.A. Ten sice původně vyšel v roce 1988, ale právě loňský film jej opět dostal do popředí hiphopových hitparád.

5. Omarion Feat. Chris Brown & Jhene Aiko – Post To Be

Singlů, které jsou na pomezí Hip Hopu a RnB, vyšla v loňském roce celá řada. Tento hudební styl je v současné době velmi populární a jedním z oblíbených aktérů je i Omarion. Toho tanečníci znají díky filmům You Got Served (zde ztvárnil hlavní roli) nebo Feel The Noise.

4. Snoop Dogg – Peaches N Cream

Snoop Dogg dal o sobě v roce 2015 vědět svým třináctým albem Bush, které kompletně produkoval Pharell Williams. Pochází z něj singly California Roll se Stevie Wonderem, I´m Ya Dogg s Kendrickem Lamarem nebo titulní Peaches N Cream, který jsme zařadili i do našeho výběru.

3. Bomba Estéreo & Will Smith – Fiesta (Remix)

Jedna z nejzásadnějších zpráv loňského roku zní: „Will Smith se vrací k rapu!“. Kromě toho, že chystá pokračování sitcomu Fresh Prince Of Bel-Air, se také poprvé po deseti letech postavil za mikrofon a narapoval sloku k remixu úspěšného singlu Fiesta od Bomba Estéreo. Doufáme, že slibované nové album přijde brzy :)

2. Black Eyed Peas – Yesterday

Nový singl od Black Eyed Peas nás opravdu uchvátil. Vydali jej u příležitosti svých dvacátých narozenin a vrací se v něm nejen ke kořenům svým, ale celého hip hopu. Uslyšíte v něm totiž velké množství klasických hiphopových hitů z osmdesátých a devadesátých let např. od Beastie Boys, Wu-Tang Clan, Run DMC, N.W.A. nebo Onyx.

1. Missy Elliott – WTF (Where They From)

O prvním místu není pochyb. Missy Elliot o sobě v loňském roce dala vědět poprvé od roku 2008. Její život bohužel ochromila Gravesova choroba. Nyní ale ohlásila velký comeback a vypadá, že je ve skvělé formě. V jejím posledním videoklipu si zatancovali i Les Twins.

Nejčtenější články

Aktuálně

Covid-19 - aktuální informace | 331 Dance Studio Olomouc