Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Taneční hudba » Hudba pro tanečníky #3: Bruno Mars, Afrojack, Waka Flocka Flame
Taneční hudba

Hudba pro tanečníky #3: Bruno Mars, Afrojack, Waka Flocka Flame

Je tu další várka pravidelných tipů na novou hudbu nejen pro tanečníky. V dnešním přehledu nebudou chybět Bruno Mars, Afrojack nebo třeba Waka Flocka Flame. Tak příjemný poslech :-)

Na letní dovolenou už si pomalu ani nevzpomeneme, za to nás v každém obchodě straší mikulášské figurky a vánoční kolekce. Přesto všechno bude třetí pokračování seriálu Hudba pro tanečníky (předchozí dva díly najdete tady a tady) vyloženě letní nádech. Je to dáno tím, že postprodukce sestříhala letní videa a posílá je ven, abychom si zpříjemnili sychravé podzimní období.

Nebudeme vám přát, abyste se příjmeně posadili a poslech následujících novinkových hitů si v klidu užili. Právě naopak – odsuňte židli, udělejte si kolem sebe místo a vyzkoušejte, jak se na tyhle hitovky dá tancovat :-)

Atumpan + Big Narstie – We Like It

Kde jinde začít vzpomínat na léto, než o nějakých 7000 kilometrů jižně. Zhruba tak daleko je totiž z ČR vzdálená Ghana, odkud pochází Atumpan, ghaňský afrobeat a dancehallový zpěvák. Hudbu produkuje od roku 2012 a získal mezinárodní ocenění BEFFTA pro nejlepšího umělce v kategorii afrobeat, přesto zatím není na světové hudební scéně příliš známý. Nejnovější singl We Like It to třeba změní …

Afrojack + Ty Dolla Sign- Gone

Afrojack je holandský houseový deejay, kterého časopis Dj Mag zařadil do top 10 světových dj´s. Na kontě má jedno studiové album z roku 2014 a spolupráce např. s Davidem Guettou a Nicki Minaj (Hey Mama) nebo Chrisem Brownem (As Your Friend). Jedno album vydal i americký rapper Ty Dolla Sign pocházející z Los Angeles, kterého můžete znát díky singlům Or Nah, When I See Ya nebo Saved. Jejich společná novinka je nicméně hodně pohodová, hodí se na L.A. Style nebo prostě jen tak na strečink.

Bruno Mars – 24K Magic

Největší hit posledních týdnů má na svědomí rozhodně Bruno Mars. Se svým 24 karátovým hitem dává vzpomenout na funky hit Marka Ronsona Uptown Funk, na kterém hostoval. Singl pochází ze stejnojmenného alba, tedy 24K Magic, a jde o první jeho sólový počin po tříleté pauze. Jinak ale Bruno Mars není v hudebním světě žádným nováčkem, první singl vydal v roce 2010 (Just The Way You Are) stejně jako své první album (Doo-Wops & Hooligans).

KSI + Waka Flocka Flame – Jump Around

Vydat znovu legendární hit Jump Around od House Of Pain (originál můžete poslechnout tady), to chce pořádný kus odvahy. Tu ale rozhodně má anglický herec, bavič, YouTuber a rapper KSI. Přivzal si k sobě jamajského rappera žijícího v americké Atlantě Waka Flocka, resp. Waka Flocka Flame (používají se obě varianty jména). Jak se vám jejich podání tohoto nesmrtelného hitu líbí?

Charly Black – Hoist And Wine

Na Jamajce už zůstaneme. Odtud totiž pochází poslední dnešní čistě dancehallový tip. Mezi tanečnicemi tohoto stylu totiž Charly Black není nikým neznámým. Na kontě má hity jako Gyal You A Party Animal, Bike Back, Bubble Dung, atd. Jeho nejnovější se jmenuje Hoist And Wine. Tak příjemnou letní náladu přejeme :-)

LÍBIL SE VÁM TENTO ČLÁNEK?

Přihlašte se k odběru novinek z tanečního blogu a my vás e-mailem upozorníme, jakmile zveřejníme nový článek.

Nejoblíbenější články