26 května, 2016

V sobotu 21. května 2016 jsme vyrazili na největší taneční soutěž letošní sezóny do Přerova, kde se konal jedenáctý ročník akce s názvem Dance Evolution. Šlo zároveň o první akci, které jsme se zúčastnili hned se třemi tanečními formacemi, a to Člověče (Street Dance děti), Vesmírná prda (Street Dance junioři) a Back To The 90s (Street Dance dospělí).

Špatné vzpomínky na Dance Evolution jsou pryč

Poprvé jsme se soutěže Dance Evolution zúčastnili v loňském roce. Jubilejní desátý ročník ale pro nás nebyl příliš šťastný. Dětští tanečníci, kteří zde představili choreografii Šubydubytádydá, před velkým publikem znervózněli a jednoduše řečeno se na tanečním parketě „ztratili“ – resp. podařilo se jim choreografii postavit zrcadlově, což pochopitelně vyvolalo řadu chyb během tancování.

Všechno zlé je ale k něčemu dobré a i toto jsou zkušenosti, které pomáhají dalšímu tanečnímu vývoji. Děti chtěly předvést, že se od loňského roku zlepšily, a to se jim povedlo opravdu výborně. Formaci s názvem Člověče zatancovaly zatím nejlépe ze všech letošních soutěží a vybojovaly tak krásné 4. místo. A pokud se vám 4. místo zdá jako nic moc, věřte, že v konkurenci, která na Dance Evolution panovala, jde o výborný výsledek. Podle ohlasů navíc k medaili chybělo opravdu málo, takže cíl pro příští rok je jasný :-)

Juniorské tanečnice čekala po Motion & Emotions druhá soutěž, ve které nastoupily do semifinálového kola, aby bojovaly o postup do finále. Juniorská kategorie je totiž tradičně nejpočetnější a umístit se v ní je často nejtěžší. Juniorkám ovšem nechybí odvaha a přesto, že jsou to v naprosté většině úplné začátečnice a přesto, že kvůli absencím byla choreografie Vesmírná prda na soutěži v Přerově nekompletní, zabojovaly opravdu skvěle.

Postup do finále mezi nejlepších šest z toho nakonec nebyl, ale stejně jako na Motion & Emotions v Uničově to bylo velmi těsné. Šlo každopádně o velmi cennou zkušenost, která se bude na příštích soutěžích určitě hodit.

Jako třetí se představila i „dospělácká“ choreografie Back To The 90s, která je složená z tanečníků navštěvující kurzy Streetdance Styles, Streetdance Addults a Streetdance Seniors doplněná o tanečnice z Desire Of Dance. Nechyběla ani Štěpánka, které se i díky tancování podařilo zhubnout neuvěřitelných 37 kilo. Od soutěže Motion & Emotions, kde jsme tuto choreografii představili poprvé, uplynul měsíc a tanečníci se poprvé na tréninku sešli až den před akcí v Přerově. Z toho měli trochu strach choreografové Dejv & Tessa, všechno ale nakonec dopadlo dobře.

„Konkurence na Dance Evolution bude velmi silná – taneční skupiny, které už letos mají za sebou třeba i deset soutěží, na kterých sbíraly mediale. My teď jedeme na druhou, dohromady jsme se viděli jen párkrát. Musíme zamakat, abychom nebyli poslední.“ Slova hlavního choreografa Dejva, kterému moderátoři během akce několikrát poděkovali „za to, co dělá“, zněla skoro až strašidelně, měl ovšem pravdu. Na Dance Evolution nebylo slabého soupeře, proto je konečné 5. místo pro formaci Back To The 90s možná až nečekaný úspěch.

Soutěže nejsou jen o tancování

I když se to tak na první pohled může zdát, soutěže nejsou jen o tancování. Tanečníci a tanečnice jsou totiž na soutěži celý den spolu, užijí si spoustu srandy, mají čas říct si vše, co na tréninku nestihnou. Kromě toho můžou sledovat jiné taneční skupiny, inspirovat se, sbírat zkušenosti. Právě co se týče zkušeností, účast na soutěžích nic nenahradí.

Nahlédněte do zákulisí taneční soutěže Dance Evolution 2016 prostřednictvím krátkého videa nebo naoapk poměrně obsáhlého fotoreportu a podívejte se, jak jsme se celý den v Přerově měli. Měli jsme se totiž báječně :-)

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>