Jak zhubnout 37 kilo díky tanci? Štěpánka je důkaz, že to jde

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Rozhovor se Štěpánkou, tanečnicí 331 Dance Studia Olomouc, která ví, jak zhubnout 37 kilo díky tanci. Podařilo se jí něco neuvěřitelného.

V 331 Dance Studiu Olomouc pravidelně udělujeme titul Tanečník měsíce. Tentokrát ho získala Štěpánka z tanečního kurzu Streetdance Seniors pro tanečníky ve věku 31 a více let, a to za svoji píli a odhodlání. Velké pokroky, které v tancování udělala, i její úžasná proměna, kterou díky tanečnímu stylu Street Dance prošla, nám dělají velkou radost.

Položili jsme jí tedy pár otázek, aby se o svoje zkušenosti mohla podělit i s vámi. V následujícím rozhovoru se třeba dozvíte, proč ji tancování v 331 Dance Studiu Olomouc tak nadchlo nebo proč je fajn mít kolem sebe lidi, kteří vás podporují.

Štěpánka: Jak zhubnout? Díky tanci je to mnohem snažší

V dubnu jsi vyhrála titul Tanečník měsíce v 331 Dance Studiu Olomouc. Za co jsi tento titul získala a co pro tebe znamená?

Mám takové tušení, že jenom za tanec to u mě nebude. [smích] Asi vím, na co narážíš. Od prosince u mě nastaly změny, které zřejmě přispěly i k získání tohoto titulu. No prostě jsem přišla na to, jak zhubnout díky tanci :-) Titulu Tanečník měsíce dubna si pro to moc cením a jsem ráda, že mě i takto podporujete v mém malém boji.

Jaký kurz v 331 Dance Studiu Olomouc navštěvuješ, proč sis ho vybrala v čem je tento kurz podle tebe nejlepší?

Od září navštěvuji taneční kurz Streetdance Seniors, který mi přišel jako nejlepší volba pro mě, protože je zaměřený pro začátečníky, kteří se chtějí tancem převážně bavit. A k tancování jsem se dostala velkou náhodou, když mi kamarádka poslala odkaz s videem a prostě to vypadalo moc zajímavě. Nakonec jsme se společně hecly, že to vyzkoušíme a objevily jsme 331 Dance Studio Olomouc, které je jako stvořené přímo pro nás.

Na tanečním kurzu Streetdance Seniors se mi líbí, že se člověk odreaguje, pobaví, protáhne celé tělo, a k tomu se učí nové taneční prvky a nezáleží, jak velké kopyto je.

Jaký taneční styl máš nejraději?

Nemůžu říct, že bych některý styl více preferovala. Každý má v sobě něco jiného, čím mě více nebo méně baví. Je to také spojené s tanečními prvky. Např. Running man, v tanečním stylu Hip Hop, resp. Hype, nepatří mezi mé oblíbené, ale už si na něj začínám zvykat. Když se víc zamyslím, tak mezi mé oblíbenější patří Dancehall, a to i přesto, že mi strašně nejde. [smích] Pro mě je největší problém skloubit ruce a nohy, aby ve stejnou chvíli dělaly něco jiného. Tak jenom v hloubi duše doufám, že jednou to takový velký problém nebude.

Štěpánka slaví taneční úspěch s choreografií Back To The 90s na soutěži Motion & Emotions 2016

Jaké změny na sobě cítíš od doby, co jsi začala tancovat?

Musím říct, že změny na sobě cítím, a to rozhodně ty pozitivní. Tanec mi strašně dobíjí baterky, když přijdu na trénink úplně vyšťavená a napůl spící po celém dni, za pár vteřin na všechno zapomenu a jsem opět plná energie. Když jsem v září poprvé vstoupila do tanečního sálu 331 Dance Studia Olomouc, ve snu by mě nenapadlo, že to u mě vyvolá takové fyzické změny.

Vždycky jsem bývala oplácanější dítě, které z toho nevyrůstalo, bohužel spíš naopak. Před asi dvěma roky jsem si řekla, že už to stačí a je na čase něco s tím udělat, to také vyšlo a shodila jsem nějaké to kilo, pak se ale váha zastavila. V prosinci, po skvělém vánočním bowlingovém večírku 331 Dance Studia Olomouc jsem dostala novou inspiraci a rozhodla se, že když šla kila dolů předtím, půjdou i teď.

Heslem, kterým se snažím řídit – „změna je život“, jsem se do toho pustila a přes Vánoce jsem začala měnit stravu, zařadila do jídelníčku zeleninu, ovoce a vypustila sladké nápoje. Dále jsme začala tancovat i ve volných chvílích doma a se svými psími miláčky začala chodit několika kilometrové vycházky denně. Díky tomu se nyní můžu pochlubit celkem 37 kily, které jsem shodila, a třeba ještě něco půjde dolů.

To zní naprosto neuvěřitelně. Co bys poradila ostatním holkám, které hledají způsoby, jak zhubnout?

Určitě bych jim řekla, ať na nic nečekají a pokusí se udělat něco nového, tak jak jsem začala já. Tím, že jsem se přihlásila do tanečního kurzu Streetdance Seniors, jsem dostala novou motivaci. Stačí, aby člověk sám chtěl, měl kolem sebe lidi, kteří ho podporují, a ono to pak půjde skoro samo.

Jaké jsou tvoje plány ohledně tancování do budoucna?

Jelikož mě tanec moc nadchnul, chtěla bych i nadále navštěvovat taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc. V příštím tanečním semestru chci rozšířit počet tréninků o nějaké další taneční lekce pro dospělé, ještě ale nejsem rozhodnutá, které to budou.

Tento rok jsem navíc součástí soutěžní choreografie Back To The 90s, ve které mě hrozně těší, že se scházíme a pilujeme to stále dokola, a když pak vidím u sebe alespoň menší pokrok, tak z něho mám velkou radost. Do budoucna bych si hlavně přála, abych přestala být tak strašně prkenná, při tancování se uvolnila a nemusela myslet jenom na následující kroky a prostě si jenom užívala hudbu.

Přemýšlíte, jak zhubnout? Začněte tancovat

Tanec je opravdu jedna z odpovědí na otázku „jak zhubnout“. Je to zábavná aktivita, jejíž fyzickou náročnost si často vůbec neuvědomíte. To proto, že si při tanci užíváte svou oblíbenou hudbu, jste mezi přáteli, soustředíte se na taneční kroky.

Pokud se stejně jako Štěpánka rozhodnete tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc, můžete si vybrat z velkého množství tanečních kurzů právě ten, který vám padne přímo na míru. Můžete tancovat Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance nebo naopak současný a moderní tanec. Je to jen na vás.

[fruitful_btn color=“primary“ size=“extra-large“ link=“https://www.331.cz/tanecni-kurzy/“ ]PŘIHLÁSIT SE NA TANEČNÍ KURZY V 331 DANCE STUDIU OLOMOUC[/fruitful_btn]

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články