O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Už tento víkend vyrážíme na druhou letošní taneční soutěž. Zatímco děti z kroužku Streetdance Kids si už před měsícem zatancovaly na soutěži O erb města Litovle, v sobotu 23. dubna 2016 přijde řada na starší tanečníky. V Uničově se na akci Motion & Emotions totiž představí dvě nové formace 331 Dance Studia Olomouc, a to Vesmírná prda v juniorské kategorii a Back To The 90s v hlavní věkové kategorii.

Soutěž v Uničově bude pro mnoho tanečníků prvním veřejným vystoupením

331 Dance Studio Olomouc - Vesmírná prda
331 Dance Studio Olomouc – Vesmírná prda

Formaci Vesmírná prda natrénovaly holky z tanečního kurzu Streetdance Juniors. Pro naprostou většinu tanečnic půjde o vůbec první vystoupení na veřejnosti. Některé tanečnice se k 331 Dance Studiu Olomouc dokonce připojily doslova před několika týdny, přesto stihly vše natrénovat a už se na svou první soutěžní zkušenost těší.

Choreografie Vesmírná prda vznikla z velké většiny během březnového víkendového soustředění. Na krátký sestřih ze soustředění se můžete podívat díky tomuto videu.

331 Dance Studio Olomouc - Back To The 90s
331 Dance Studio Olomouc – Back To The 90s

Formace hlavní věkové kategorie nazvaná Back To The 90s, která vás nejen hudebně přenese o cca 20 let zpátky, je společným dílem tanečníků a tanečnic napříč všemi kurzy 331 Dance Studia Olomouc a taneční skupiny Desire Of Dance. Choreografie vznikla během pěti víkendových tréninků a stejně jako u juniorské složky ji vytvořili Dejv & Tessa.

Vytvořila se super parta

Tanečníci v hlavní věkové kategorii navštěvují různé taneční kurzy a vlastně se mezi sebou na začátku ani neznali. Přesto se během tréninků vytvořila super parta, což potvrzují i Petra Macáková a Štěpánka Vávrová. Tyto dvě tanečnice ještě na konci loňského roku možná vůbec netušily, že se Street Dance začnou tak intenzivně věnovat, natož že si třetí dubnovou sobotu odbydou svou soutěžní premiéru. Za to, jak na sobě makaly, patří nejen jim velký obdiv. A co vlastně na to, že je v sobotu čeká první taneční vystoupení na veřejnosti, říkají?

Peťa Macáková:

Příprava na soutěže mě bavila moc. Stejně moc, jako mě začalo bavit tancování. Byla to pro mě taková challenge, zvládnout choreografii, aby to nějak vypadalo. V průběhu se dalo dohromady pár lidí, kteří potřebovali nějaké tréninky extra a vznikla z toho fajn parta. Spolu jsme to drtili pořád a pořád dokola.. a ještě budeme :-) Velké dík Verče, Tesse a Dejvovi, kteří si našli nemálo času, aby naše mezery doplnili. Na samotné soutěže se těším, kromě času stráveného s prima lidma, to bude zároveň i úplně nový zážitek a zkušenost. A nervózní? Nervózní zatím nejsem, je nás v tom namočených naštěstí hodně. Ale zodpovědnost, tu pociťuju, nerada bych to ostatním pokazila. Z konečné podoby formace mám radost a jsem pyšná, že můžu být součástí!

Štěpánka Vávrová:

Tréninky soutěžní choreografie byly některé víc náročné a některé méně, co se mi vybavuje, tak hned po druhém víkendu jsem další tři dny skoro nechodila a každý pohyb byl problém. Ale když jsem poprvé koukla na celou choreografií, jako celek, byla jsem moc mile překvapená, video jsem přehrávala stále dokola a prostě se jenom kochala. Na soutěže se moc těším, ale když si vybavím tu spoustu lidí a pohledy směrem na nás, je mi už teď, tak trochu divně :-) Ale během tréninků jsme vytvořili skvělou partu lidí a věřím, že se navzájem všichni podržíme a bude to pro nás všechny pěkné zakončení našeho snažení. Musím poděkovat třem lidem, bez kterých by to nešlo a to Dejvovi, Tesse a v neposlední řadě Verči, kteří se nám ve volném čase věnují a neustále s úsměvem v obličeji opravují naše stále se opakující chyby, takže díky i za to, že tancuji s Vámi! :-)

O tom, že na trénincích panovala opravdu skvělá atmosféra, svědčí i následující „pohled do zákulisí“ …

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>