Úvod » Taneční blog 331 Dance Studia Olomouc » Taneční kurzy v Olomouci » Moderní tanec v Olomouci získává na oblibě
Taneční kurzy v Olomouci

Moderní tanec v Olomouci získává na oblibě

Moderní tanec v Olomouci. Ještě před několika lety se mu věnovalo jen pár tanečníků, dnes je čím dál oblíbenější.

Přestože je většina kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc zaměřena na pouliční tanec (Street Dance), na moderní tanec (Contemporary Dance) rozhodně nemůžeme zapomínat. Počet tanečníků věnujících se tomuto tanečnímu stylu totiž každoročně stoupá.

Moderní tanec se v 331 Dance Studiu Olomouc vyučuje od roku 2015

Před třemi lety se v nabídce tanečních kurzů 331 Dance Studia Olomouc objevily první lekce zaměřené na moderní tanec / Contemporary Dance. Původně šlo o jediný kurz, který se ale postupem času rozdělil na dva (pro začínající a pokročilé tanečníky) a přidal se také taneční kroužek zaměřený na děti a juniory ve věku 8 – 15 let.

Dnes mají tanečníci modern dance v 331 Dance Studiu Olomouc za sebou již několik vystoupení. Namátkou např. v obchodním centru Galerie Šantovka, na Dance Festivalu Zlín, na několika plesech a samozřejmě také na celovečerním představení 331 Dance Show. Dětský tým Contemporary Kids absolvoval dokonce už dvě soutěžní sezóny s choreografiemi Andělé a 4 sezóny. Děti už mají ze soutěží také první medaile.

Taneční sezóna 2017/2018 pohledem lektorky

Ještě než odstartuje nová taneční sezóna, pojďme si slovy lektorky Báry připomenout tu uplynulou.

Contemporary Kids

Contemporary Kids | 331 Dance Studio Olomouc

Contemporary Kids je taneční kroužek pro děti ve věku 8 – 15 let.
Lekce probíhají každé pondělí 17:30 – 18:30. Více informací o kroužku najdete tady.

Tuto taneční sezónu jsem s dětmi prožila nadmutá pýchou. Je to už druhý rok, co v našem studiu funguje kroužek moderny pro děti, a já vidím velké pokroky jak u jednotlivců, tak u skupiny jako celku. Pro děti není jednoduché učit se plynulosti a ladnosti pohybů, které jsou mnohdy matoucí a náročné na fyzičku i flexibilitu. Je nejspíš i obtížné, že složení skupiny se částečně mění po každém zápisu, přesto jsme k sobě za pouhou hodinu týdně našli cestičku a dnes se na děti dívám jako na vlastní. Připadá mi prostě, že jsou nekrásnější, nejhodnější a nejšikovnější a kromě viditelných pokroků a hmatatelných úspěchů máme i něco navíc, naši malou taneční rodinku.Bára, lektorka 331 Dance Studia Olomouc

Contemporary Advanced

Contemporary Advanced | 331 Dance Studio Olomouc

Contemporary Advanced je taneční kurz pro pokročilé tanečníky ve věku 16+ let.
Lekce probíhají každé pondělí 19:30 – 20:30. Více informací o kurzu najdete tady.

Kurz Contemporary Advanced pro dospělé letos prošel velkými změnami, které nebyly vždy jednoduché. V reakci na mohutné žádosti o soutěžní tým se nám povedlo v limitovaném čase najít skulinku pro speciální trénink skupiny, která má zájem účastnit se soutěží a vystupovat s vybranou choreografií v průběhu roku. Nakonec o soutěžení zájem nebyl a období zimy s sebou také přineslo dramatické ukončení této snahy. Přesto se však podařilo s novou skupinou poctivě secvičit choreografii na závěrečnou show studia, kde vystoupili nejšikovnější a nejzodpovědnější tanečníci, s jakými jsem kdy měla tu čest spolupracovat. Navíc se závěrečná choreografie i velmi povedla, což lektora také zahřeje u srdíčka.
Bára, lektorka 331 Dance Studia Olomouc

Contemporary Basic

Contemporary Basic | 331 Dance Studio Olomouc

Contemporary Basic je taneční kurz pro začínající tanečníky ve věku 16+ let.
Lekce probíhají každé úterý 19:15 – 20:15. Více informací o kurzu najdete tady.

V kurzu Contemporary Basic jsme letos měli parádní skupinu lidí. Jako lektorku mě pozitivní energie účastníků kurzu velmi inspirovala, práce mě bavila a dobíjela. Myslím, že na tomto kurzu je dobrá atmosféra zaručena právě proto, že očekávání tanečníků je především protahování a kultivace tanečního projevu, proto jsou také všichni otevření novým zkušenostem a připraveni překonávat sami sebe.
Bára, lektorka 331 Dance Studia Olomouc

Moderní tanec v Olomouci může tancovat každý

Je to tak. Díky rozmanitosti kurzů se může modernímu tanci věnovat opravdu každý. Úplný začátečník, pokročilý tanečník, dítě i dospělý. Nová taneční sezóna startuje v září 2018, takže pokud na tímto tanečním stylem uvažujete, je právě teď nejvhodnější doba k vyplnění přihlášky. Stačí si vybrat z následujících kurzů:

KIDS CONTEMPORARY KIDS | taneční kroužek pro děti ve věku 8 – 15 let

ADVANCED CONTEMPORARY ADVANCED | taneční kurz pro pokročilé tanečníky ve věku 16+ let

BASIC CONTEMPORARY BASIC | taneční kurz pro začátečníky ve věku 16+ let

Budeme se těšit na všechny nové tanečníky a tanečnice :-)

Nejčtennější články

331 Dance Show

Příměstský taneční tábor 331 Dance Summer 2019 hlásí poslední volná místa!