Nejlepší taneční filmy na Netflixu

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 22 listopadu, 2023 .

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší taneční filmy na Netflixu. Pokud se zajímáte o tanec, neměli byste je minout.

Známe nejlepší taneční filmy

V dnešním článku jsme pro vás připravili 13 tipů na ty nejlepší filmy na Netflixu. Ať už taneční nebo o tanci. Některé z nich jsou zaměřeny na pouliční tanec, jiné na současný tanec, ale v najdete tu i filmy o společenském tanci, o swingu nebo o baletu.

A pokud nemáte Netflix, některé z uvedených filmů najdete i na HBO GO nebo Amazon Prime.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Nejlepší taneční filmy na HBO Go

13 tipů na filmy, které si pusťte na Netflixu

La Tribu (2018)

Španělská oddychová komedie o muži, kterého srazí autobus a po následné ztrátě paměti dozvídá různé zajímavé věci. A jedna z nich je i ta, že má zálibu ve Street Dance. Jedná se o opravdu jednoduchou komedii, na druhou stranu jsou v ní obsazeni přední španělští herci současnosti.

Hodnocení na ČSFD: —

Battle (2018)

Příběh tanečnice Amalie, která tvrdě dře, ale kvůli finančním problémům se musí vzdát svých snů. Pak ale potká pouličního tanečníka Michaela … Scénář příliš originální není, je ale nutné zdůraznit, že se jedná o jeden z mála norských tanečních filmů. A momentálně je považovaný za jeden z nejvíce podceňovaných filmů věnující se Street Dance.

Hodnocení na ČSFD: 59%

Bílé Vánoce / White Christmas (1954)

Pro všechny, kteří více ocení klasiku, je tu romantický muzikál z roku 1954 White Christmas. Jde o příběh dvou vojáků z druhé světové války, kteří se po jejím konci spojili, aby se stali jednou z nejpopulárnějších pěveckých a tanečních dvojic v USA. Na film se nemusíte bát podívat, ani když zrovna nejsou Vánoce. Kromě titulního songu White Christmas nemá totiž s tradičním vánočním filmem, jak ho vnímáte dnes, v podstatě nic společného.

Hodnocení na ČSFD: 69%

Bobbi Jene (2017)

Dánsko-švédsko-izraelské romantické drama umělecky natočené formou dokumentu, které získalo několik ocenění na nejrůznějších filmových festivalech. Příběh izraelské tanečnice Contemporary Dance, která odjíždí do USA a za sebou nechává svého tanečního i životního partnera.

Hodnocení na ČSFD: —

ABCD (Any Body Can Dance) (2013)

Více než dvouhodinový snímek je Any Body Can Dance je prvním indickým tanečním filmem natočeným ve 3D. Pokud máte rádi formáty typu Step Up (Let´s Dance), Street Dance nebo v ČR Backstage, neměli byste tento film vynechat. Nejlepší indický tanečník se připojí k rozhádané taneční skupině, aby ji připravil na taneční soutěž Ganpati …

Hodnocení na ČSFD: 64%

Balerína / Ballerina (2016)

Mezi nejlepší taneční filmy na Netflixu se dostala i jedna animovaná pohádka, konkrétně francouzsko-kanadská. Jde o příběh mladé osiřelé dívky, která se vydává na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Balerína je zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře, rodinných poutech a samozřejmě o tanci. V originále postavy namluvily třeba světoznámá tanečnice Maddie Ziegler nebo Carly Rae Jepsen.

Hodnocení na ČSFD: 73%

Shoda / Match (2014)

Konverzační drama a částečně i komedie ze současného New Yorku, která si pohrává s různými možnostmi, jak se může vyvíjet lidský život. Na snímku je oceňovaný především Patrick Stewart v hlavní roli, který ztvárnil bývalého tanečníka a choreografa. Toho jednoho dne přijede navštívit pár, který píše disertační práci na téma, jak šedesátá léta ovlivnila vývoj tanečního umění … Tento film je spíše o zákulisí tance než o tanci samotném, přesto jsme jej do našeho výběru zařadili.

Hodnocení na ČSFD: 71%

Alive And Kicking (2016)

Alive And Kicking je americko-švédský dokument o swingu. Swing je americký taneční trend, jehož historie sahá do 20. a 30. let minulého století. Tehdy byl tento tanec pocházející z Harlemu velmi oblíbený a jeho popularita v následujících letech dále rostla. Pokud se chcete o swingu něco dozvědět, je tento dokument ideální příležitost.

Hodnocení na ČSFD: —

Homecoming: A Film By Beyonce (2019)

Jde o záznam koncertu na Coachella Valley Music and Arts Festivalu (2018) oblíbené zpěvačky Beyonce včetně záběrů jeho příprav ze zákulisí. Homecoming patří mezi nejlepší koncertní filmy vůbec a my jej zařazujeme i mezi nejlepší taneční filmy na Netflixu. Právě pro Netflix byl speciálně vytvořen.

Hodnocení na ČSFD: 71%

Dance Academy: The Movie (2017)

Dance Academy je filmové zakončení stejnojmenného australsko-německého tanečního seriálu pro teenagery. Jde tu v prvé řadě o vztahy a samotný tanec zase tolik prostoru nedostává, přesto vám tento příběh ostřílené tanečnice, která se snaží připojit k National Ballet Company v New Yorku, zpříjemní volné odpoledne.

Hodnocení na ČSFD: 64%

Strike a Pose (2016)

Nizozemsko-belgický dokument o sedmi tanečnících, kteří se v roce 1990 připojili k Madonně, aby s ní absolvovali její nejkontroverznější turné. Největším hitem Madonny byl v té doby song Vogue, který zpopularizoval stejnojmenný taneční styl. Strike a Pose je dokument o překonání hanby a nalezení sebe sama, který vypráví dojímavé příběhy tanečníků a ukazuje záběry z turné.

Hodnocení na ČSFD: 73%

Mr Gaga: A True Story of Love and Dance (2015)

Velmi kladně hodnocený dokumentární film, který vznikl v koprodukci Izraele, Švédska, Německa a Nizozemí, představuje život a tvorbu Ohada Naharina, který je považován za jednoho z nejdůležitějších choreografů na světě. Filmař Tomer Heymann tento dokument natáčel osm let a vytvořil směs intimních a osobních zkoušek i exkluzivních záběrů neuvěřitelných tanečních sekvencí, a to zcela unikátním způsobem.

Hodnocení na ČSFD: 85%

Frances Ha (2013)

Frances je 27 let a obývá s přítelkyní Sophií byt v Brooklynu. Baví ji tanec, její ambice i sny jsou však nejasné nejen pro její okolí, ale i pro ni samotnou. Neznamená to však, že je nešťastná a že ztratila naději … V prostoru mezi díly Erica Rohmera a Woodyho Allena rýsuje newyorský nezávislý režisér Noah Baumbach křehký černobílý příběh neukotvené hrdinky, které nechybí chuť do života.

Hodnocení na ČSFD: 77%

Na Netflixu nejsou jen taneční filmy, ale i seriály

Na Netflixu taneční filmy průběžně přibývají, takže dnešní seznam určitě neberte jako konečný. Neflix neustále natáčí vlastní tvorbu, ale občas nakoupí práva i na nějaké zajímavé starší kousky. Jako třeba nedávno na Hříšný tanec.

Určitě ale stojí za pozornost i dokumenty věnující se tanci nebo rovnou taneční seriály. Ano, i těch najdete na Netflixu několik. Co třeba Move, prozatím pětidílná dokuméntární série o tanci, ve které se objevují takové osobnosti jako Jon Boogs a Lil Buck nebo Kimiko Versatile. První dva jmenovaní se věnují tanečnímu stylu Popping, Kimiko zase jamajskému Dancehallu.

Inspirováno článkem na The Cinemaholic.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články