Úvod » Taneční blog 331 Dance Studia Olomouc » Novinky z tanečního světa » Novinky z tanečního světa 01-2018
Novinky z tanečního světa

Novinky z tanečního světa 01-2018

Co nového se děje na české i zahraniční taneční scéně? Novinky z tanečního světa rychle, stručně a přehledně.

S novým rokem je tu i nová rubrika na našem blogu. Pojmenovali jsme ji Novinky z tanečního světa a budeme vás v ní seznamovat s aktuálními informacemi z české i zahraniční taneční scény. Ať jste v obraze a víte, co se děje :-)

V prvním vydání se můžete mrknout na video, o kterém teď mluví snad všichni tanečníci. Dozvíte se, proč je v taneční komunitě často skloňováno jméno Bruno Marse nebo kdy budete moci zajít do kina na vůbec první slovenský taneční film. A chybět nebude ani pozvánka na jednu taneční akci.

Juste Debout 2018 tour je v plném proudu

Kvalifikace na nejprestižnější světový street dance battle Juste Debout, jehož finále proběhne první březnový víkend v Paříži, je v plném proudu. Jedna z prvních letošních preselekcí proběhla v Číně a její vítěz v kategoriii Experimental Misha z Ukrajiny na sebe teď strhává veškerou pozornost tanečního světa. Vypadá to, že loňský vítěz celosvětového finále v této kategorii Babou Flex (na jeho finálové vystoupení se můžete podívat tady) určil nový trend, kterým se mnoho tanečníků bude snažit ubírat.

Však se podívejte sami, čím Misha ohromil porotu na čínské kvalifikaci a zdaleka nejen ji. Oficiální video sice zatím k dispozici není, ale nahrávka z mobilu určitě bude stačit. Zobrazte si video na celou obrazovku a to, co uvidíte, doma rozhodně nezkoušejte!

Slovensko má svůj první taneční film

Backstage. Tak zní název vůbec prvního slovenského celovečerního filmu, který je věnován Hip Hopu a taneční komunitě vůbec. V hlavních rolích uvidíte tanečníky z The Pastels, což je taneční skupina, kterou můžete znát třeba díky televizní soutěži Česko Slovensko má talent. Netanečníky pak zaujmou jména jako Kryštof Hádek, Ivana Chýlková nebo Ben Cristovao.

Snímek natočila režisérka Andrea Slováčková, její nejznámější dřívější počin je asi film Fair Play. Soundtrack mají na svědomí Jan P. Muchow a Viktor Hazard (to poznáte už z teaseru). Film bude mít na Slovensku premiéru 15. března 2018, v ČR pak o týden později.

Bruno Mars vzdává poctu 90. letům

90. léta. Každý, kdo tuto dobu zažil nebo v této době dokonce už tancoval, na ni vzpomíná rád. Skvělá hudba, která nikoho nenechala v klidu, plno tanečních videoklipů. A právě na tuto dobu se rozhodl zavzpomínat Bruno Mars ve svém novém singlu Finesse. Jde o remix songu z alba 24k Magic, ke kterému byla přizvána rapperka Cardi B.

Celý klip je vlastně odkaz na televizní zábavný pořad In Living Color, v němž zazářili například Jim Carrey, Jamie Foxx, Jennifer Lopez a další. A tanečníkům se tento odkaz opravdu líbí. Singl vyšel teprve před týdnem, ale už teď na YouTube najdete několik zdařilých choreografií.

Jestli je mezi našimi čtenáři někdo, kdo nového Bruno Marse ještě neviděl, tak tady je.

Nejoblíbenější battle v ČR už tento měsíc

Na závěr tu pro vás máme jednu pozvánku. Třináctý ročník street dance battlu s názvem Dance Floor Attack proběhne už 21. ledna 2018 v Hradci Králové. Jde o mezi tanečníky velmi oblíbenou akci a zároveň jeden z mála crew battlů, které v České republice probíhají.

Facebook event akce, kterou pořádá taneční skupina T-Bass, najdete tady. A přidáváme ještě sestřih z loňského ročníku, ať máte představu, jak to na DFA asi vypadá :-)

Nejčtennější články

Připravujeme