Úvod » Taneční blog 331 Dance Studia Olomouc » Novinky z tanečního světa » Novinky z tanečního světa 02-2018
Novinky z tanečního světa

Novinky z tanečního světa 02-2018

Co nového se děje na české i zahraniční taneční scéně? Novinky z tanečního světa rychle, stručně a přehledně. Tentokrát hlavně o Juste Debout.

Další várka novinek z tanečního světa je tu. I když to původně v plánu nebylo, skoro všechny dnešní novinky mají nějakou souvislost s Juste Debout. Aby ne, jde o jednu z nejoblíbenějších street dance akcí na světě, jehož šestnáctý ročník vyvrcholil o uplynulém víkendu v Paříži. Dařilo se tam i Čechům a Slovákům, třeba těm, které zanedlouho uvidíme na filmových plátnech. Takže pokud vás zajímá co nového se na české i světové taneční scéně událo v posledních dnech a co se v nejbližších dnech chystá, čtěte dál. Druhé Novinky z tanečního světa jsou tu pro vás.

Finále Juste Debout 2018 patřilo především francouzským tanečníkům

Světové finále 16. ročníku nejprestižnějšího Street Dance battlu Juste Debout proběhlo uplynulý víkend v Paříži. Soutěžilo se ve čtyřech hlavních kategoriích (Hip Hop 2×2, House Dance 2×2, Popping 2×2, Locking 2×2), ale také v kategorii Experimental a Junior Dance Tour.

Na hlavní stage pařížské AccorHotels Areny se probojovalo z kvalifikací po celém světě 16 nejlepších dvojic v kategoriích 2 vs 2, 16 nejlepších tanečníků na Experimental a 10 nejlepších dětí a juniorů z Junior Dance Tour. Letos se dařilo především domácím francouzským tanečníkům, výjimkou je třeba ukrajinský tanečník Misha, kterého jsme zmiňovali už v minulých Novinkách z tanečního světa.

Tady je kompletní přehled vítězů Juste Debout 2018:

HIP HOP: Niako & Icee (FRA)
HOUSE DANCE: Serge & Kwame (FRA)
POPPING: Nelson & Greenteck (FRA / CAN)
LOCKING: Manu & Candyman (FRA)
EXPERIMENTAL: Misha (UKR)
JUNIOR DANCE TOUR: Miyu (JPN)

Na hlavní stagi Juste Debout 2018 bodovali i tanečníci z Česka a Slovenska

V souvislosti s Juste Debout je potřeba zmínit, že opravdu velký úspěch se podařil jednomu českému a jednomu česko-slovenskému páru. Na hlavní stage se totiž probovala v kategorii Popping olomoucko-liberecká dvojice Duďa & Berry (vítězové kvalifikace Juste Debout Austria), v kategorii Locking pak stejný úspěch zaznamenala pražsko-bratislavská dvojice Wahe & Spunkey (vítězové kvalifikace Juste Debout Slovakia).

Oběma dvojicím se dokonce podařilo probojovat do TOP 8. Na stagi v Accorhotels Areně v Paříži totiž Duďa & Berry porazili vítěze čínské kvalifikace, kterými byli Joureny & Popin Tiro. Wahe & Spunkey postoupili do čtvrtfinále přes vítěze slovinské kvalifikace, kterými byli Anis Chillo Habibovic & Vesna Grandes. Gratulujeme!

Zorganizovali jsme hip hop battle v Praze

Poslední únorový pátek 23.2.2018 jsme v Praze zorganizovali Hip Hop Battle 1×1 pod názvem Plaza Dance Contest. Akce proběhla v obchodním centru Novodvorská Plaza jako vyvrcholení třídenního putovního „festivalu“ Students Day. Kompletní report včetně videí z finálových battlů najdete v samostatném článku, pro přehlednost ale ještě jednou opakujeme jména nejúspěšnějších tanečníků.

KATEGORIE U15 (DĚTI + JUNIOŘI)

1. Kubko / B-Original
2. Kevin / Praha
3. Lil´Nack / BDS Academy
4. Brian / B-Original

KATEGORIE 16+ (DOSPĚLÍ)

1. Elmer / Team GJ
2. Adamson / Left J-Awa
3. Don / Left J-Awa
4. HBO / Left J-Awa

Ben Cristovao vás zve do kina. Backstage už příští týden

První celovečerní slovenský taneční film Backstage se do českých kin dostane už příští čtvrtek 15.3.2018. V hlavních rolích uvidíte tanečníky z The Pastels, tedy i úspěšného slovenského zástupce na Juste Debout 2018 – Spunkeyho. Do kina vás zve i Ben Cristovao, který ve filmu hraje, ale má na svědomí i soundtrack v podobě singlu Padam, na kterém hostuje Maria Cirova. Tak už plánujte návštěvu kina :-)

V Česku bude učit dětská hvězda z Japonska i jeden ze zakladatelů House Dance

I když se to nezdá, i poslední dnešní novinka souvisí s Juste Debout. Každý rok se na přelomu února a března totiž díky této akci sjedou do Evropy ti nejlepší tanečníci a lektoři z celého světa. Češi toho letos dokázali opravdu skvěle využít, už v únoru tu vyučovali legendy jako Henry Link (USA) nebo Caleaf Sellers (USA). Workshop jednoho z průkopníků House Dance navštívily i lektorky 331 Dance Studia Olomouc Tessa a Nikča. Právě Caleaf se ale do Čech ještě jednou vrátí, jeho workshop můžete navštívit 15.3.2018 v Praze.

Caleaf Sellers (Mop Top, Dance Fusion, USA), Nikča & Tessa (331 Dance Studio Olomouc, CZE)

Z Japonska si přes Paříž udělala do Česka výlet i jedna z momentálně nejoblíbenějších tanečnic na světě – Kyoka z Japonska. Ta společně s Maikou zastává roli nejúspěšnější hiphopové tanečnice v Japonsku. Jejich osudovou akcí je právě Juste Debout, a to díky naprosto překvapivé finálové účasti v roce 2012 a celkovému vítězství v kategorii Hip Hop v roce 2016. Obě finále si můžete připomenout tady a tady. Letos Kyoka nesoutěžila, ale jako členka Redbull týmu celý finálový program společně s Neguinem otevírala. Na jejich opening show se můžete podívat tady.

Workshop Kyoky můžete navštívit 13.3.2018 v Praze nebo 15.3.2018 v Bratislavě.

Nejčtennější články

331 Dance Show

Vstupenky na 331 Dance Show 2019 právě v prodeji!