O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance (Hip Hop, House, Dancehall, MTV Dance) a Contemporary Dance (moderní tanec, jazz, balet). Věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé a připravujeme také video taneční lekce

Článek byl naposledy aktualizován 19 ledna, 2021 .

Hip hop, balet, moderní tance, orientální tance, latina. Nejen tyto, ale i mnohé další taneční styly se představí o víkendu 9. – 10. září 2017 v olomouckém obchodním centru Galerie Šantovka. Agentura Shake Marketing a 331 Dance Studio Olomouc tam totiž organizují druhý ročník taneční soutěže Šantovka Dance Contest.

Stejně jako v loňském roce bude i začátek letošního školního roku ve znamení tance. Chystá se setkání všech tanečníků bez ohledu na taneční styl, kterému se věnují. Šantovka Dance Contest – to je název tak trochu jiné taneční soutěže, kterou připravujeme ve spolupráci s agenturou Shake Marketing, a to na víkend 9. – 10. 9. 2017.

A proč jiná soutěž? Protože máme za cíl touto akcí na jednom místě a v jeden čas představit různé druhy tance běžným návštěvníkům obchodního centra. Těm, kteří by se na žádnou jinou taneční soutěž třeba nikdy podívat nejeli. Těm, kteří možná vůbec netuší, kolik různých tanečních stylů existuje. Těm, kteří ještě neví, že tancování je jedinečná kombinace umění, pohybu i zábavy (důvody, proč tancovat, jsme shrnuli jednom z našich článků).

Na své si přijdou příznivci hip hopu, disco dance i orientálních tanců

Hlavní myšlenkou této akce je opravdu spojit tanečníky bez ohledu na to, jakému tanečnímu stylu se věnují. Pro diváky to tak vlastně bude jedna velká taneční show, ve které uvidí choreografie Street Dance, Contemporary Dance, baletu, orientálních tanců, standardních tanců, atd. Na Šantovka Dance Contest se mohou přihlásit taneční skupiny věnující se jakýmkoliv druhům tance, děti i dospělí.

Jak se to celé ale bude hodnotit? To je možná první otázka, která vás v souvislosti s tímto nezvyklým konceptem napadne. V Česku na tento typ soutěží, kdy proti sobě bojují tanečníci věnující se naprosto odlišným tanečním stylům, až na výjimky příliš zvyklí nejsme. Ale zahraniční show typu SYTYCD (So You Think You Can Dance), America´s Best Dance Crew, atd. právě na tomto formátu postavili svůj úspěch. Zaujmout svou choreografií totiž může hiphopová crew stejně jako taneční skupina věnující se třeba stepu. Tanec je přece jen jeden.

Novinka pro letošní rok: Hip hop battle

Soutěž choreografií už znáte z loňského premiérového ročníku Šantovka Dance Contestu. Bodovali v ní Pirouette Prostějov, M Dance Crew Kroměříž, M-Plus Olomouc, Just Us Olomouc, ale i 331 Dance Studio Olomouc se svou choreografií Člověče, kterou si připravily děti z kroužku Streetdance Kids.

Tato soutěž proběhne v sobotu 9. září. Program bude ale pokračovat i o den později. V neděli 10. září se totiž můžete těšit na battle 1 vs 1 v tanečním stylu Hip Hop. Stejně jako sobotní choreografie i nedělní battle bude rozdělen na dvě věkové kategorie – děti do 15 let a dospělí ve věku 16 a více let.

Druhý zářijový víkend buďte v Šantovce

Zapište si do diářů Šantovka Dance Contest na víkend 9. – 10. září 2017. Tento den totiž olomoucké obchodní centrum Galerie Šantovka ožije tancem a my budeme u toho. Nejen, že se s několika tanečními choreografiemi představíme v sobotu po 10:00 hod. (v tento čas totiž soutěž začíná), nejen že si několik našich tanečníků vyzkouší battle v neděli po 10:00 hod., ale celý víkend budete mít možnost navštívit náš stánek v rámci Veletrhu zájmových kroužků. Můžete nás přijít třeba jen tak pozdravit, ale samozřejmě se také zeptat na cokoliv ohledně zápisu do tanečních kurzů, které odstartujeme v září.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.