Post Malone - Psycho | Stretching | 331 Dance Studio Olomouc

Stretching / strečink zvyšuje flexibilitu (ohebnost) a zároveň je to prevence zranění při tanci. Protáhněte se na song Post Malone – Psycho.

Stretching: Základ každého pohybového tréninku

Stretching (česky strečink) je slovo odvozené od anglického „to stretch“, což doslovně znamená protáhnout. Dnes se tedy budeme protahovat, což je základ každého pohybového tréninku a statická část přípravy třeba na jakoukoliv lekci tanečního kurzu zaměřeného na Street Dance nebo Contemporary Dance.

Protahování má být vždy pomalé a klidné, proto i dnešní song (Post Malone – Psycho) bychom mohli zařadit pod hudební žánr r´n´b. Protahovat se však vždy můžete až po předchozím zahřátí svalů, tzv. warm-upu. Tomuto tématu se podrobně věnujeme v článku Warm-up a Stretching: Jak začít cvičit nebo tancovat?

A proč je tedy stretching prospěšný? Může to být ze dvou důvodů. Protahováním se před taneční lekcí budete pracovat na zvyšování flexibility (ohebnosti) svého těla. Zároveň tak budete minimalizovat riziko zranění, resp. natáhnutí svalů při následném tréninku. Právě to je často označováno jako hlavní funkce strečinku.

Protahovat se má ale smysl i po tréninku, i když z jiného důvodu. Pokud stretching nebo třeba jógu zařadíte do svého programu po fyzické aktivitě, uvolníte tak svaly, které v předchozích minutách nebo hodinách dostaly tzv. zabrat. Tímto krokem zabráníte tomu, aby vás namožené svaly bolely následující den.

Nezapomeňte se proto pravidelně protahovat. Na kroužcích pro děti tuto aktivitu zajistí lektoři, pokud ale tancujete nebo cvičíte doma (třeba některý z našich Dance Workoutů), je to jenom na vás.

Protáhněte se na song Post Malone – Psycho

Song Psycho, na který se dnes můžete protáhnout, vydal Post Malone v roce 2018 a najdete jej na albu Beerbongs & Bentleys. Kromě něj v singlu uslyšíte i dalšího amerického zpěváka, který si říká Ty Dolla Sign.

Tento hit se probojoval na první místo oficiálních hitparád mnoha zemí. V České republice se probojoval nejvýše na čtvrtou pozici. Co se týče prodeje, byl nejúspěšnější v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a možná trochu překvapivě také v Brazílii.

Kdo je Post Malone?

Post Malone, vlastním jménem Austin Richard Post, je americký rapper, zpěvák, skladatel a hudební producent pocházející z New Yorku. Své umělecké jméno si vybral ve svých 14 letech prý díky automatickému generátoru rapových jmen. Stylově je relativně těžké jej zaškatulkovat, kromě hip hopu se věnuje r n´b, popu, trapu i tzv. rap rocku.

Na hudební scéně je aktivní od roku 2013, výrazněji se prosadil poprvé v roce 2015. Většina českých posluchačů jej ale bude znát pravděpodobně až díky singlům z roku 2017: Rockstar a I Fall Apart. Druhý jmenovaný měla ve své choreografii i skupina juniorských tanečníků ve věku 13-16 let Catchaz.

Na kontě má prozatím tři studiová alba: Stoney (2016), Beerbongs & Bentleys (2018) a Hollywood’s Bleeding (2019). Nejúspěšnější je album z roku 2018, i když stejný počet ocenění získalo i jeho zatím poslední album. Post Malone na něj zařadil mimo jiné i dnešní singl Psycho.

Post Malone si zahrál také ve dvou filmech: Spider-Man: Paralelní světy z roku 2018 a Spravedlnost podle Spensera z roku 2020.

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám kromě jednotlivých tanečních kroků, jejich variant a kombinací, budeme zprostředkovávat také tzv. Stretching (český strečink), který vám umožní protáhnout se před nebo po taneční lekci.

Ve videu se představila Leňa, lektorka 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa