O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Chcete se naučit nové dancehall kroky? My vám jich během čtyř minut představíme více než 60, a to díky videoklipu producenta jménem Monkey Marc.

Dancehall jako hudební i taneční styl vznikl na Jamajce zhruba v polovině 70. let minulého století. Rozšířil se ale do celého světa a momentálně je velmi populární třeba v USA nebo ve Francii. Už nějakou chvíli se mu ale poměrně dobře daří i v Česku, dancehallová komunita tu roste čím dál víc. Ostatně dancehallu se samozřejmě věnujeme i na lekcích v 331 Dance Studiu Olomouc.

Monkey Marc a jeho singl No Surrender

Monkey Marc patří mezi nejznámější hudební producenty a deejaye v Austrálii. Je to velmi všestranný hudebník, během uplynulých let si totiž prošel několika hudebními styly – rock, punk, dubstep, funk, reggae, hip hop.

V březnu letošního roku vydal singl s názvem No Surrender, na kterém hostují Sizzla, Capleton, Fantan Mojah & Mista Savona. Videoklip k tomuto singlu se natáčel v Kingstonu na Jamajce a uvidíte v něm tancovat spoustu známých tanečníků a tanečnic. Nechybí Kimiko Versatile, Colo Colo, Boysie Roses, Koolkid, dále tanečníci ze Supreme Blazers, Xqluziv Dance Crew, Kriptic Klique, atd. To je samo o sobě pro milovníky dancehallu velmi lákavé, Monkey Marcovi to ale nestačilo.

Více než 60 Dancehall kroků v jednom videu

Monkey Marc začátkem července totiž vydal novou verzi videoklipu k songu No Surrender. V něm popisuje jednotlivé taneční kroky, které byly ve videu použity, odkazuje se na jejich tvůrce a nezapomíná představovat ani jednotlivé tanečníky. Vzniklo díky tomu unikátní video, ve kterém během 4 minut uvidíte více než 60 nejrůznějších kroků tanečního stylu Dancehall od old schoolu až po nejžhavější novinky.

Dozvíte se, které kroky mají na svědomí dancehallové legendy Bogle nebo John Hype, které kroky pochází od Rifical Teamu, od Xqlusiv Dancers nebo Supreme Blazers. No prostě se jedná o skvělou příležitost, jak se nějaké nové kroky naučit nebo se dozvědět něco z jejich zákulisí. Pro dancehallové tanečníky hotová studnice znalostí :-)

Tak schválně, kolik z následujících kroků už znáte? :-)

Dancehallu se v 331 Dance Studiu Olomouc věnujeme v rámci tanečních kurzů pro juniory (12 – 15 let), dospělé (16 – 29 let) i rodiče (30+ let).

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články