Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Ze zákulisí » Přihlášky do tanečních kurzů na sezónu 2018/2019
Ze zákulisí

Přihlášky do tanečních kurzů na sezónu 2018/2019

Jak jsme slíbili, tak i plníme :-) 1.7.2018 jsme spustili přihlášky do tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc na taneční sezónu 2018/2019. Co všechno potřebujete vědět?

Jedna taneční sezóna sotva skončila, ale přípravy na tu další jsou už v plném proudu. A to včetně přihlášek. Ty jsme totiž spustili první prázdninový den. Pokud máte zájem se přidat k naší taneční rodině #331family a začít tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc, je tento článek přesně pro vás. Pokusíme se v něm totiž zodpovědět některé otázky, které by vás v souvislosti se zápisem nových tanečníků mohly zajímat. Připraveni? Jdeme na to :-)

Kdy a jak se přihlásit?

Přihlášku formou online formuláře (najdete ji tady) můžete vyplnit v podstatě kdykoliv. Pokud je to možné, doporučujeme, abyste to stihli před začátkem kurzu, tedy do 9. září 2018. Začínat od startu je vždycky lepší než naskočit v průběhu, nejen kvůli seznamování se s kolektivem. Ale zvládnout se dá všechno :-) Jsou tu ovšem ještě dvě věci, na které je dobré myslet.

1) Počet míst je omezený
I když to někteří neradi slyší, opravdu nejsme nafukovací :-) V každém týmu je místo pro určitý počet tanečníků a v tomto případě vyhrává ten, kdo se přihlásí dříve. Čím déle 331 Dance Studio Olomouc funguje, tím více tanečníků také pokračuje, resp. přihlašuje se na každou další taneční sezónu. To má za následek, že počet volných míst pro nové zájemce je každý rok o něco menší než ten předchozí.

2) Můžete využít slevu za včasné přihlášení
Kromě jistějšího volného místa má dřívější přihlášení ještě jednu výhodu. Do konce července totiž platí snížené ceny kurzovného. Při pololetní platbě je to sleva 100 Kč / pololetí, při roční platbě pak dokonce 400 Kč / rok. Tuto zvýhodněnou cenu navíc můžete kombinovat s dalšími slevami, ať už 10% za doporučení, 10% za výběr dvou kurzů nebo 30% pro druhého a každého dalšího člena rodiny. A to už stojí za to.

Nejsem úplný začátečník, ale přihlásit se dá jen do týmu pro začátečníky. Proč?

Je to tak. V 331 Dance Studiu Olomouc momentálně působí 15 tanečních týmů, ale do všech se přihlásit nemůžete. Funguje to tak, že si při vyplňování přihlášky vlastně žádný konkrétní taneční tým nevybíráte (toto pravidlo porušují hned dvě výjimky, viz dále), zvolíte si pouze zaměření (Street Dance / Contemporary Dance) a pak si svůj kurz najdete podle věku. Rozhodně to ale neznamená, že by se k nám museli hlásit pouze začátečníci. První lekce každého kurzu budou věnované vzájemnému poznávání se (v některých případech jde vyloženě o rozřazovací lekce) a lektoři velmi rychle přijdou na to, kdo třeba úplný začátečník není. Tomu po vzájemné domluvě navrhnou přestup do pokročilejšího týmu.

A jaké jsou tedy ty výjimky? Tou první je věková kategorie Streetdance Mini, tedy děti ve věku 5-7 let. V ní působí dva týmy – Mini Stars a Mini Monkeys, které ale nerozlišujeme podle taneční úrovně. Přihlásit se tedy můžete do kteréhokoliv z nich podle toho, jestli vám tréninky vyhovují spíše ve středu nebo ve čtvrtek.

Druhou výjimkou jsou pak kurzy moderního tance pro dospělé (16+ let). U nich si sami zvolíte, jestli jste začátečníci nebo už máte něco odtancováno (doporučuje se cca 2 roky). V prvním případě se můžete přihlásit do kurzu Contemporary Basic, v tom druhém pak do Contemporary Advanced.

Chci tancovat, ale nechci soutěžit, kam se přihlásit?

Naprostá většina tanečníků chce mít ze své aktivity nějaký výstup, tedy být součástí choreografie, se kterou se může zúčastnit soutěží. Chceme ovšem vyjít vstříc i těm, kteří to takto nemají. Pokud mezi ně patříte, přihlašte se do tanečního kurzu Streetdance Styles (v případě, že se chcete věnovat pouličnímu tanci) nebo do tanečních kurzů Contemporary Basic a Contemporary Advanced (v případě, že vás zajímá moderní tanec). Nesoutěžní týmy jsou také Streetdance Baby (pro děti ve věku 3-4 roky) a Streetdance Seniors (pro rodiče ve věku 30+ let).

Co se týče počtu soutěží, naše týmy jich v uplynulé taneční sezóně absolvovaly od dvou do osmi. Záleží na věku (menší děti mají pochopitelně méně soutěží) i na pokročilosti (pokročilejší týmy mají naplánováno více akcí než začátečníci). Všechny soutěže probíhají v období cca březen – květen, o termínech rozhodují samotní organizátoři a dozvíme se je okolo Vánoc.

Co všechno mě čeká kromě pravidelných tréninků?

Kromě lekcí, které probíhají pravidelně každý týden dle rozvrhu (výjimkou jsou státní svátky a školní prázdniny pro okres Olomouc, v tyto termíny se lekce nekonají), plánujeme také několik akcí na víkendy. Kromě už zmiňovaných soutěží na jaře jsou to:

1) Taneční workshopy
Speciální lekce, které pořádáme cca 2-4x ročně během prvního pololetí (září – leden). Většinou vyučuje nějaký host (lektor z jiné taneční školy), často jde o taneční styly, kterým se z časových důvodů na pravidelných lekcích věnujeme jen okrajově. Lekce jsou otevřené pro kohokoliv, mohou se tedy přihlásit i tanečníci z jiných tanečních škol, z jiných měst. Členové 331 Dance Studia Olomouc mohou tyto lekce vždy navštívit za zvýhodněnou cenu.

2) Víkendové tréninky
Víkendové tréninky se týkají výhradně soutěžních týmů, tedy těch, kteří tvoří soutěžní choreografii. Většinou jde o jeden víkend před první soutěží, na kterém se dává tzv. do kupy celá choreografie. Je to totiž mnohem efektivnější způsob než choreografii skládat na běžných lekcích.

3) Taneční tábory, soustředění
Už několik let organizujeme pro děti ve věku 7-14 let příměstský taneční tábor 331 Dance Summer. Letos poprvé proběhne ve dvou turnusech, první už je obsazený, ale na druhý turnus ještě zbývá několik posledních volných míst. Pokud tedy máte zájem a volno v termínu 6.-10.8.2018, neváhejte a přihlašte se co nejdříve. Pro juniory a dospělé tanečníky každoročně organizujeme letní soustředění, které vždy směřujeme do druhé půlky srpna a mimo Olomouc. Jde vlastně o takovou intenzivní přípravu na následující taneční sezónu. Zatímco příměstského tábora se mohou zúčastnit i děti, které běžně netancují, soustředění je určeno výhradně pro členy 331 Dance Studia Olomouc.

4) Nesoutěžní vystoupení
Občas se účastníme i klasických vystoupení (akce v obchodních centrech, plesy, firemní večírky, atd.), ale snažíme se upřednostňovat kvalitu před kvantitou. Vystoupení tedy není mnoho, navíc se většinou týkají pouze pokročilých tanečníků a také především dospělých. Výjimkou je 331 Dance Show – závěrečné divadelní představení našeho tanečního studia, které probíhá vždy v červnu a účastní se jej všechny týmy. Jde vlastně o takové rozloučení s taneční sezónou.

Chci oblečení/doplňky s logem 331 Dance Studia Olomouc, co pro to mám udělat?

Trička, mikiny, baťůžky i tašky si můžete objednat přímo při přihlašování na taneční kurz. Ve formuláři si přímo zvolíte, co chcete, jako barvu a velikost. Upozorňujeme, že oblečení/doplňky objednáváme pouze jednou ročně (v září), a to kvůli nákladům na potisk (samostatný potisk jednoho nebo dvou triček by stál mnohem více). Určitě si to tedy pořádně rozmyslete, před Vánoci nebo na jaře si určitě už nic neobjednáte. A nezapomeňte, že objednávat můžete nejen pro tanečníky, ale také pro rodiče nebo kamarády. Ať na soutěžích každý pozná, kterému týmu fandíte :-)

Detaily k jednotlivým druhům oblečení/doplňků (velikosti, rozměry, ceny) najdete u každého tanečního kurzu.

Tak a teď už zbývá vyplnit online přihlášku :-)

Pokud máte nějaké další dotazy k přihláškám do tanečních kurzů na sezónu 2018/2019 v 331 Dance Studiu Olomouc, zkuste prozkoumat na FAQ | Často kladené dotazy. A pokud nepořídíte ani tam, určitě neváhejte a napište nám skrz formulář v zápatí stránky nebo nás kontaktujte jakýmkoliv jiným způsobem.

Těšíme se na vás :-)

Nové články e-mailem

Nejoblíbenější články

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.