10 října, 2017

Škola a tanec. Jak mít čas na obojí, nezbláznit se a přitom ani jedno neflákat? Dnes tu máme pár rad pro všechny školáky i studenty.

Otázka, na kterou jednou narazí každý tanečník i každý rodič tanečníka. Je možné skloubit taneční tréninky, soutěže a vystoupení s náročnou přípravou do školy? Odpověď je možná až překvapivě jednoduchá. Je. A nakonec to není ani žádný velký problém. Jen je přitom potřeba myslet na pár věcí, které jsme se v následujícím článku pokusili sepsat. Tak snad všem tancujícím školákům a studentům pomohou.

1) Smiřte se s tím, že budete mít méně volného času

Hned na začátku je potřeba si přiznat, že pokud máte nějaký koníček, který vás opravdu baví a věnujete se mu naplno, bude vám zabírat poměrně velkou část volného času. Jenže to není vlastně vůbec špatná zpráva. Možná je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Poflakovat se venku s kamarády nebo koukat na 256. díl televizního seriálu o ničem může být sice fajn, ale pravděpodobně vám to nepřinese žádný užitek. Věnovat se něčemu smysluplnému, co vás naplňuje, je určitě hodnotnější a pro život důležitější.

Jen je potřeba se smířit s tím, že se ve škole příliš nezapojíte do debat s kamarády o tom, kdo byl ve včerejší reality show nejzábavnější nebo jak asi bude pokračovat ta love story rozehraná na konci zatím posledního dílu toho či onoho seriálu :-)

2) Plánujte

Používejte online kalendáře (Google, Office, atd.) nebo klidně i papírové diáře. Poznamenávejte si všechny pravidelné i mimořádné tréninky, soutěže, vystoupení. Poznamenávejte si termíny testů a zkoušek ve škole. Snadno tak třeba zjistíte, že na pondělní zkoušku se během víkendové soutěže prostě nenaučíte. Proto je potřeba připravit se už během předchozího týdne. Dokonce si tak vše lépe zapamatujete, než kdybyste se učili na poslední chvíli. Jen je prostě potřeba myslet trochu dopředu, plánovat. Za pár dnů a týdnů si na tento systém zvyknete a uvidíte, že vám ušetří mnoho starostí.

3) Netahejte školu na trénink a trénink do školy

Opravdu si příliš nepomůžete, když se budete v 15minutové pauze mezi lekcemi snažit naučit něco do školy. Jediné, čeho docílíte je, že se tím zbytečně vystresujete. Nic se nenaučíte a navíc si pokazíte radost z tance. Mnohem lepší je tyto dvě věci úplně oddělit a buď tancovat nebo se učit. Stačí si vše dobře naplánovat (ano, opět jsme zpátky u bodu 2).

4) Nechtějte být dokonalí

Přijměte fakt, že pokud vám tancování zabírá poměrně dost času, možná se na test nebudete moci připravit tak dokonale jako někteří vaši spolužáci. Ve škole ale nemusíte být nejlepší a ani žádní rodiče by to po svých dětech neměli požadovat. Jednička totiž opravdu není jediná dobrá známka.

Na co myslíte, že budete za dvacet let spíš vzpomínat? Na to, že jste měli samé jedničky z toho či onoho předmětu nebo na to skvělý tým tanečníků, se kterým jste získali na soutěži několik medailí a hlavně plno skvělých zážitků?

5) Určete si priority

Všechny předchozí rady vám budou k ničemu, pokud opravdu nebudete chtít zvládat školu i tanec zároveň. Věřte tomu, že to jde. Znáte to … Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Takže si ujasněte priority a pokud opravdu chcete stíhat obojí, budeme vám držet pěsti. Uvidíte sami, že to není zase takový problém, jak se někdy může zdát.

Tak hodně zdaru v tancování i ve škole :-)

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>