331 Dance Studio Olomouc startuje další soutěžní sezónu, ve které představí své nové taneční choreografie. Na co se můžete těšit a kde nás během následujících týdnů uvidíte?

Jaro je pro tanečníky speciální období. Opouštějí totiž tělocvičny a taneční sály, aby se vydali zúročit svou práci v uplynulých měsících. Právě na jaře totiž probíhají taneční soutěže, na kterých jednotlivé taneční školy představují své nové taneční choreografie.

331 Dance Studio představí rekordních 8 choreografií

Letošní magické číslo je 8. Přesně tolik soutěží letos navštívíme. Přesně tolikrát budeme bojovat o co nejlepší umístění. A přesně tolik soutěžních choreografií jsme si letos také připravili.

O tom, že v tomto případě nejde o malé číslo, vás přesvědčí už jen vzpomínka na loňský rok. V roce 2016 jsme totiž soutěžili se třemi choreografiemi. Milovníci statistiky tak určitě hbitě spočítají, že jde o 267% nárůst choreografií během jednoho roku. A to docela ujde, co říkáte?

Poprvé bude soutěžit i nejmladší kategorie Mini

Tento rok si poprvé vyzkouší soutěž složka dětí ve věku 5-7 let, tedy Streetdance Mini. Tu jsme na podzim rozdělili na dvě skupinky – Mini Stars a Mini Monkeys.

Děti z kroužku Streetdance Mini Stars si pod vedením Zuzky a Domči připravily strašidelnou choreografii s názvem 33 a jedno strašidlo. Tu představí 13. května na soutěži O erb města Litovle a 27. května na Olomouckém talentu. Na druhé jmenované soutěži navíc nebudou chybět ani děti z kroužku Streetdance Mini Monkeys, který jsme otevřeli v září. Choreografii malým opičkám připravila lektorka Verča a stejně jako na malá strašidla se na ni už moc těšíme.

Děti loni tancovaly jednu formaci, letos tři

Nejpočetnější zastoupení soutěžních choreografií bude mít složka dětí ve věku 8-11 let. V této věkové kategorii totiž máme tři taneční kroužky a všechny tři se do soutěžení zapojí.

Lil´Gangstas si pod vedením Tessy po loňské úspěšné formaci Člověče letos připravili choreografii s názvem NBA. V té se proti sobě utkají dva velmi oblíbené týmy této severoamerické basketbalové ligy – Los Angeles Lakers a Chicago Bulls. Žluto-fialový dres Lakers v minulosti oblékali hráči jako „Magic“ Johnson nebo Shaquille O’Neal, nyní je největší hvězdou Kobe Bryant. Naopak s rudými Chicago Bulls hrával jeden z nejlepších basketbalistů 20. století Michael Jordan.

Lil´Gangstas potkáte 15. dubna na Tancer Cupu ve Zlíně, 6. května na Mia Festivalu v Olomouci, 20. května na soutěži Dance Evolution v Přerově a 27. května na Olomouckém talentu.

Streetdance Kids Lil´Gangstas

Tým Lil´Heroes, který vznikl teprve v září loňského roku, se na soutěžích představí poprvé. Děti natrénovaly choreografii s názvem UUU-AAA. Ta je složena z písní, které spíše než zpěv obsahují nejrůznější citoslovce. Rozhodně tak nebudete mít problém si celou dobu s dětmi zpívat :-) Na naše malé hrdiny se můžete těšit 6. května na Mia Festivalu, 13. května na soutěži O erb města Litovle a 27. května na Olomouckém talentu.

Na podzim jsme v 331 Dance Studiu Olomouc otevřeli také dětský kroužek zaměřený na Contemporary Dance. A protože i tyto děti si chtějí vyzkoušet, jaké je to tancovat před publikem a porotou, navštíví soutěže 8. května v Uničově a 13. května v Litovli. Jejich choreografie se jmenuje Andělé a na svědomí ji má lektorka Bára.

Junioři budou soutěžit se dvěma formacemi

Stejně jako Streetdance Mini a Streetdance Kids, i složku Streetdance Juniors pro děti ve věku 12-15 let jsme loni na podzim museli kvůli velkému zájmu rozdělit.

Tým Flavaz, který si pamatujete díky loňské choreografii Vesmírná prda, se v letošním roce představí s formací, ve které hlavní roli hraje komixová hrdinka Harley Quinn. Ta je nejen milenkou Jokera, úhlavního nepřítele Batmana, ale v loňském roce se ocitla po boku dalších „ztracených duší“ ve veleúspěšném filmu Suicide Squad (Sebevražedný oddíl). A to pořád není všechno, bláznivá Harley Quinn totiž dostane prostor i v samostatném celovečerním snímku, takže se určitě máme na co těšit.

Flavaz v letošním roce vyrazí hned na pět soutěží: 15. dubna je uvidíte na Tancer Cupu ve Zlíně, 6. května na Mia Festivalu v Olomouci, 8. května na Motion & Emotions v Uničově, 20. května na Dance Evolution v Přerově a 27. května na Olomouckém talentu v Olomouci.

Choreografie týmu Groovz, který tvoří začínající tanečníci, se jmenuje Phone Call. Jak už název napovídá, vše se bude točit kolem mobilů, telefonování a smskování. Groovz se ve své první soutěžní sezóně postaví před porotce třikrát, a to 6. května v Olomouci, 13. května v Litovli a 27. května opět v Olomouci.

Dospělým se soutěžení loni zalíbilo, letos už mají za sebou první soutěž

331 Dance Studio Olomouc letos reprezentuje i tzv. hlavní věková kategorie. Loňská formace Back To The 90s byla poskládaná z tanečníků, kteří navštěvovali kurzy Streetdance Styles, Streetdance Adults nebo Streetdance Seniors. A protože se jim soutěžení zalíbilo, zvolili jsme letos naprosto stejnou taktiku.

Letošní choreografie je inspirovaná filmovou sérií Transformers, která v letošním roce pokračuje už sedmým celovečerním snímkem. Dospěláci už mají za sebou první soutěž v Zábřehu, na které si vytancovali stříbrné medaile. Čekají je ještě soutěže 9. dubna v Havířově, 15. dubna ve Zlíně, 8. května v Uničově a 20. května v Přerově.

Nezbývá než popřát všem tanečníkům hlavně co nejvíce skvělých zážitků na soutěžích. I letos díky našim choreografiím zažije spousta tanečníků své první veřejné vystoupení – všem tedy přejeme co nejméně nervozity a ať se vám soutěžení zalíbí. Nezapomeňte, že nejdůležitější není porazit soupeře, ale především sami sebe :-)

Dopředu také děkujeme všem rodičům, kamarádům a známým, že nás přijedou na jednotlivé soutěže hlasitě podpořit. Protože v přátelské atmosféře se vždycky tancuje o hodně líp.

Zavzpomínejte na loňské choreografie 331 Dance Studia Olomouc: Člověče (děti), Vesmírná prda (junioři), Back To The 90s (dospělí)

Přehled soutěžních choreografií 331 Dance Studia Olomouc v roce 2017

TEAM NÁZEV FORMACE CHOREOGRAF/KA
Streetdance Mini Stars 33 a jedno strašidlo Zuzka, Domča
Streetdance Mini Monkeys Party Monkeys Verča
Streetdance Kids Lil´Gangstas NBA Tessa
Streetdance Kids Lil´Heroes UUU-AAA Tessa
Contemporary Kids Andělé Bára
Streetdance Juniors Flavaz Harley Quinn Dejv
Streetdance Juniors Groovz Phone Call Tessa
Streetdance Adults Transformers 2K17 Dejv, Tessa

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>