O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 6 dubna, 2021 .

331 Dance Studio Olomouc startuje další soutěžní sezónu, ve které představí své nové taneční choreografie. Na co se můžete těšit a kde nás během následujících týdnů uvidíte?

Jaro je pro tanečníky speciální období. Opouštějí totiž tělocvičny a taneční sály, aby se vydali zúročit svou práci v uplynulých měsících. Právě na jaře totiž probíhají taneční soutěže, na kterých jednotlivé taneční školy představují své nové taneční choreografie.

331 Dance Studio představí rekordních 8 choreografií

Letošní magické číslo je 8. Přesně tolik soutěží letos navštívíme. Přesně tolikrát budeme bojovat o co nejlepší umístění. A přesně tolik soutěžních choreografií jsme si letos také připravili.

O tom, že v tomto případě nejde o malé číslo, vás přesvědčí už jen vzpomínka na loňský rok. V roce 2016 jsme totiž soutěžili se třemi choreografiemi. Milovníci statistiky tak určitě hbitě spočítají, že jde o 267% nárůst choreografií během jednoho roku. A to docela ujde, co říkáte?

Poprvé bude soutěžit i nejmladší kategorie Mini

Tento rok si poprvé vyzkouší soutěž složka dětí ve věku 5-7 let, tedy Streetdance Mini. Tu jsme na podzim rozdělili na dvě skupinky – Mini Stars a Mini Monkeys.

Děti z kroužku Streetdance Mini Stars si pod vedením Zuzky a Domči připravily strašidelnou choreografii s názvem 33 a jedno strašidlo. Tu představí 13. května na soutěži O erb města Litovle a 27. května na Olomouckém talentu. Na druhé jmenované soutěži navíc nebudou chybět ani děti z kroužku Streetdance Mini Monkeys, který jsme otevřeli v září. Choreografii malým opičkám připravila lektorka Verča a stejně jako na malá strašidla se na ni už moc těšíme.

Děti loni tancovaly jednu formaci, letos tři

Nejpočetnější zastoupení soutěžních choreografií bude mít složka dětí ve věku 8-11 let. V této věkové kategorii totiž máme tři taneční kroužky a všechny tři se do soutěžení zapojí.

Lil´Gangstas si pod vedením Tessy po loňské úspěšné formaci Člověče letos připravili choreografii s názvem NBA. V té se proti sobě utkají dva velmi oblíbené týmy této severoamerické basketbalové ligy – Los Angeles Lakers a Chicago Bulls. Žluto-fialový dres Lakers v minulosti oblékali hráči jako „Magic“ Johnson nebo Shaquille O’Neal, nyní je největší hvězdou Kobe Bryant. Naopak s rudými Chicago Bulls hrával jeden z nejlepších basketbalistů 20. století Michael Jordan.

Lil´Gangstas potkáte 15. dubna na Tancer Cupu ve Zlíně, 6. května na Mia Festivalu v Olomouci, 20. května na soutěži Dance Evolution v Přerově a 27. května na Olomouckém talentu.

Streetdance Kids Lil´Gangstas

Tým Lil´Heroes, který vznikl teprve v září loňského roku, se na soutěžích představí poprvé. Děti natrénovaly choreografii s názvem UUU-AAA. Ta je složena z písní, které spíše než zpěv obsahují nejrůznější citoslovce. Rozhodně tak nebudete mít problém si celou dobu s dětmi zpívat :-) Na naše malé hrdiny se můžete těšit 6. května na Mia Festivalu, 13. května na soutěži O erb města Litovle a 27. května na Olomouckém talentu.

Na podzim jsme v 331 Dance Studiu Olomouc otevřeli také dětský kroužek zaměřený na Contemporary Dance. A protože i tyto děti si chtějí vyzkoušet, jaké je to tancovat před publikem a porotou, navštíví soutěže 8. května v Uničově a 13. května v Litovli. Jejich choreografie se jmenuje Andělé a na svědomí ji má lektorka Bára.

Junioři budou soutěžit se dvěma formacemi

Stejně jako Streetdance Mini a Streetdance Kids, i složku Streetdance Juniors pro děti ve věku 12-15 let jsme loni na podzim museli kvůli velkému zájmu rozdělit.

Tým Flavaz, který si pamatujete díky loňské choreografii Vesmírná prda, se v letošním roce představí s formací, ve které hlavní roli hraje komixová hrdinka Harley Quinn. Ta je nejen milenkou Jokera, úhlavního nepřítele Batmana, ale v loňském roce se ocitla po boku dalších „ztracených duší“ ve veleúspěšném filmu Suicide Squad (Sebevražedný oddíl). A to pořád není všechno, bláznivá Harley Quinn totiž dostane prostor i v samostatném celovečerním snímku, takže se určitě máme na co těšit.

Flavaz v letošním roce vyrazí hned na pět soutěží: 15. dubna je uvidíte na Tancer Cupu ve Zlíně, 6. května na Mia Festivalu v Olomouci, 8. května na Motion & Emotions v Uničově, 20. května na Dance Evolution v Přerově a 27. května na Olomouckém talentu v Olomouci.

Choreografie týmu Groovz, který tvoří začínající tanečníci, se jmenuje Phone Call. Jak už název napovídá, vše se bude točit kolem mobilů, telefonování a smskování. Groovz se ve své první soutěžní sezóně postaví před porotce třikrát, a to 6. května v Olomouci, 13. května v Litovli a 27. května opět v Olomouci.

Dospělým se soutěžení loni zalíbilo, letos už mají za sebou první soutěž

331 Dance Studio Olomouc letos reprezentuje i tzv. hlavní věková kategorie. Loňská formace Back To The 90s byla poskládaná z tanečníků, kteří navštěvovali kurzy Streetdance Styles, Streetdance Adults nebo Streetdance Seniors. A protože se jim soutěžení zalíbilo, zvolili jsme letos naprosto stejnou taktiku.

Letošní choreografie je inspirovaná filmovou sérií Transformers, která v letošním roce pokračuje už sedmým celovečerním snímkem. Dospěláci už mají za sebou první soutěž v Zábřehu, na které si vytancovali stříbrné medaile. Čekají je ještě soutěže 9. dubna v Havířově, 15. dubna ve Zlíně, 8. května v Uničově a 20. května v Přerově.

Nezbývá než popřát všem tanečníkům hlavně co nejvíce skvělých zážitků na soutěžích. I letos díky našim choreografiím zažije spousta tanečníků své první veřejné vystoupení – všem tedy přejeme co nejméně nervozity a ať se vám soutěžení zalíbí. Nezapomeňte, že nejdůležitější není porazit soupeře, ale především sami sebe :-)

Dopředu také děkujeme všem rodičům, kamarádům a známým, že nás přijedou na jednotlivé soutěže hlasitě podpořit. Protože v přátelské atmosféře se vždycky tancuje o hodně líp.

Zavzpomínejte na loňské choreografie 331 Dance Studia Olomouc: Člověče (děti), Vesmírná prda (junioři), Back To The 90s (dospělí)

Přehled soutěžních choreografií 331 Dance Studia Olomouc v roce 2017

TEAM NÁZEV FORMACE CHOREOGRAF/KA
Streetdance Mini Stars 33 a jedno strašidlo Zuzka, Domča
Streetdance Mini Monkeys Party Monkeys Verča
Streetdance Kids Lil´Gangstas NBA Tessa
Streetdance Kids Lil´Heroes UUU-AAA Tessa
Contemporary Kids Andělé Bára
Streetdance Juniors Flavaz Harley Quinn Dejv
Streetdance Juniors Groovz Phone Call Tessa
Streetdance Adults Transformers 2K17 Dejv, Tessa

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články