25 července, 2016

Každý, kdo se byl v posledních letech podívat na nějaké taneční soutěži, o tom nepochybuje. Street Dance je nejpopulárnější a pro mnoho tanečníků zároveň nejlepší tanec. Věnuje se mu nejvíce tanečníků, na každé soutěži je právě ve Street Dance kagegorii nejvíce choreografií. Proč tomu tak je?

Street Dance je nejlepší tanec. Proč?
Street Dance je nejlepší tanec. Proč?

Street Dance je nejprogresivnější tanec dnešní doby

Street Dance je tanec z ulice, který začal vznikat v USA a proniknul do všech koutů světa. Naučil spojovat lidi, tvořit skupiny, vazby a nová přátelství. Proto je lidem neskutečně blízký. Má v sobě volnost i vášeň. Pomůže vám zapomenout na všechny trable. Vyčistí všechny vaše problémy hluboko uvnitř. Je živelný, ať už jej tančíte v ulicích, na školních chodbách či dvorech nebo na prknech tanečního studia.

Street Dance vás dokáže obejmout, když je vám smutno, úplně vás ovládne a pohltí. Všechny streetové taneční styly jsou plné svobody a volnosti. Jsou v něm jen taková pravidla, které si sami vytvoříte. Přirozeně využívá celé vaše tělo. Zapojí nohy i ruce, zpevní břicho, uvolní krční páteř a protáhne i záda. Dodá vám sílu i pružnost. Pohltí vás tak, že už nikdy nebudete chtít přestat tančit.

Nejprogresivnější tanec dnešní doby se neustále vyvíjí. Patří sem styly jako Hip Hop, House Dance, Locking, Popping, Break Dance či Dancehall. Dopřejte si volnost a vyzkoušejte všechny, nebo jen ty, co vás chytnou za srdce. Každý z vás si najde ten kousek streetu, který je jako stvořený právě pro vás. Taneční hodiny Street Dance mají jedno společné, nebudete se moct dočkat další lekce! Nebudete chtít přestat.

Je Street Dance to pravé pro mě?

Milujete hudbu a pohyb? Zajímá vás tanec? Chcete se odreagovat, na chvíli vypnout a při tom udělat něco pro sebe? Přijďte si vyčistit hlavu a probuďte v sobě kreativitu. Zpevněte postavu pomocí tance a přestaňte se mučit v posilovně, která vás nebaví. Mimochodem, minulý týden jsme psali o pěti důvodech, proč tancovat, které by vás třeba ani nenapadly.

Líbí se vám Street Dance, ale stále váháte, zda začít chodit na pravidelné taneční lekce? Obavy hoďte za hlavu. Zbavte se pocitu, že vám to nepůjde. Od toho jsme tu my. I my jsme začínali a bezpečně víme, kolik síly a odhodlání je třeba k tomu, abyste vstoupili do našich dveří. Jsme na stejné vlně, s námi nemáte co ztratit, ale jen získat.

Na začátku je jen vaše chuť přijít a začít. Nikoho nenutíme do jamů či battlů. Na začátku bohatě stačí, když uděláte první krok. Uděláte první pohyb, každý ve svém tempu a podle svého stylu. Dáte na svůj první pocit a necháte se vést. Tanec vás bude prostě bavit! Vezměte si pohodlné a volné oblečení, ve kterém se dobře cítíte, ručník a pití.

Street Dance se snadno stává vaší součástí. Přijďte se podívat. Jako naprostý začátečník pocítíte ti neochvějnou vlnu odhodlání, která se vás zmocní ve chvíli, kdy vidíte, jak ostatní mají pohyb v krvi. V tom okamžiku někde uvnitř ucítíte chuť zvládnout to taky. Přidat se a zapojit, překonat sami sebe. Street Dance vám dá chuť do života a rozproudí krev v žilách. Je životním stylem, který dává vašemu bytí smysl.

Každý z vás má v sobě vlastní flow. Vezměte si jeden prvek a pak si s ním hrajte. Dejte do něj kousek sebe. Budete v něm jedineční. Street Dance je vyjádření pocitu. Dá vám pocit jedinečnosti a možnost být originální. Street Dance je projevem vašeho tanečního rukopisu. Street Dance prostě budete milovat.

Tip: Kompletní přehled tanečních kurzů zaměřených na Street Dance pro začátečníky i pokročilé tanečníky všech věkových kategorií, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc, najdete tady.

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>