Summer hity 2021: Taneční hudba, která vás letošní léto rozhýbe

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 července, 2023 .

Jaké letní písničky ovládnou prázdniny 2021? Na jaké hity si zatancujete letošní léto? Poslechněte si songy, které pofrčí v příštích týdnech.

Léto 2021 je v plném proudu, a tak si stejně jako každý rok pojďme představit nové hudební hity, které mají velký potenciál ovládnout nejrůznější letní party, oslavy nebo je s velkou pravděpodobností uslyšíte třeba při opalování u bazénu. Důležitým kritériem pro výběr bylo samozřejmě i to, abyste si na tyto summer hity mohli zatancovat.

Tip: Aktuální Summer hity najdete v článku Summer hity 2023: Devadesátky jsou zpět a určitě vás roztancují

12 tipů na letní hudební hity pro rok 2021

Elektronická taneční hudba, house, hip hop, rhythm and blues. Všechny tyto žánry najdete mezi summer hity pro rok 2021. Pojďme si je představit …

Martin Garrix, Bono, The Edge – We Are The People

Náš výběr začínáme oficiální hymnou Mistrovství Evropy ve fotbale UEFO Euro 2020, které bylo kvůli pandemii COVID-19 odloženo na červen 2021. Trochu nezvyklé spojení slavného zpěváka irské skupiny U2 Bono Voxe a nizozemského deejaye a hudebního producenta Martina Garrixe je možná nečekané, ale o to více příjemné. Jde spíše o rádiovou a popovou záležitost, o tom, že ovládne řadu letních akcí ale není pochyb.

Majestic, Boney M – Rasputin

Britský hudební producent a DJ Majestic (vlastním jménem Kevin Christie) se věnuje hudebním žánrům house a garage. V letošním roce se do povědomí zapsal především remixem legendárního songu Rasputin od německé popové a eurodiskové skupiny Boney M. Ta působila v letech 1975 – 1989, originál songu Rasputin vydala v roce 1978. Mezi jejich další úspěšné singly patří Daddy Cool, Sunny, Ma Baker, Belfast nebo Rivers of Babylon.

Imanbeck, Sean Paul, Sofia Reyes – Dancing On Dangerous

Když se řekne Kazachstán, mnohým se vybaví především Borat, příp. jejich hokejová reprezentace. Dalším důvodem, proč zmínit Kazachstán je ale také místní DJ Imanbek, který svět dobyl v roce 2019 díky remixu singlu Roses od Saint Jhn. Na letní party roku 2021 si ale připravil song Dancing On Dangerous, na kterém uslyšíte nejúspěšnějšího jamajského interpreta Seana Paula a mexickou zpěvačku a herečku Sofii Reyes.

Murci, Dixson Waz, Sean Paul – Exotic Races

U Seana Paula ještě zůstaneme. Právě jeho jméno totiž dělá největší reklamu titulnímu singlu z devátého dílu filmové série Rychle a zběsile (Fast and Furious). Exotic Race, tak se jmenuje akční pecka, kterou mají kromě Seana Paula na svědomí deejay Murci a popový zpěvák Dixson Waz pocházející z Dominikánské republiky.

Todd Terry – To Da Breakdown

Všichni tanečníci House Dance musí mít obrovskou radost, že tento hudební producent je ještě stále aktivní. Newyorský DJ Todd Terry je totiž opravdová legenda, byl jedním z prvních, kteří chicagský house dokázali představit širšímu publiku. Úspěchu mimo undergroundovou house scénu je dosáhnul především díky kombinaci house music, disca a hip hopu. Určitě vás potěší i to, že jeho singl To Da Breakdown zní stejně, jako by jej vydal před 25 lety.

Rudimental – Straight From The Heart

Ještě než opustíme houseové rytmy, musíme zmínit singl Straight From The Heart, který je už teď slyšet skoro na každém rohu. Anglickou skupinu Rudimental asi není třeba příliš představovat, asi si pamatujete jejich úspěšné hity Waiting All Night, Not Giving In nebo Free. V letních měsících se Rudimental obzvláště daří, televizní stanice BBC je dokonce vyhlásila festivalovou skupinou léta.

The Jacksons, Tamela Mann, Kirk Franklin – Can You Feel It

Věděli jste se, že The Jacsksons (The Jackson 5), tedy sourozenecká skupina, ve které začínal Michael Jackson, se vlastně nikdy nerozpadla? Jen po tom, co se Michael vydal na sólovou dráhu, pokračovali jeho bratři ve čtyřech. A stále pokračují. Důkazem je řada nových singlů na jejich YouTube. Vévodí jim ale remix mega hitu Can You Feel It, ke kterému vznikl i nový videoklip. Hostuje na něm americká gospelová zpěvačka Tamela Mann.

Dawin – Brutal

Brooklynský zpěvák a hudební producent Dawin se do povědomí především mladších dětských tanečníků dostal díky několika hitům z let 2015 a 2016. Jednoznačně nejúspěšnějším z nich byl singl s názvem Dezert, na který si určitě pamatujete. Po několikaleté odmlce se Dawin opět ozývá, tentokrát s letním reggaetonovým songem Brutal nazpívaným ve španělštině.

Conkarah – Papaya

Vyloženě letní zvuk má i nový singl od jamajského zpěváka z Kingstonu, který si říká Conkarah. Loni zaznamenal úspěch s hitem Banana, a tak se i pro letošní rok rozhodl v rámci názvů svých písniček zůstat u ovoce. Ta, kterou si teď představíme, se totiž jmenuje Papaya a mezi tipy na summer hity 2021 rozhodně patří.

Wale, Chris Brown – Angles

Sample z jedné hodně známé a hodně úspěšné písničky poznáte v novém singlu dvojice Wale a Chris Brown. Wale je washingtonský rapper, který má na kontě 5 studiových alb a spolupráci s Pharellem nebo Lady Gaga. Chrise Browna zná asi každý tanečník Street Dance, je totiž jeden z nejlepších tanečníků mezi zpěváky. Vydal už 11 studiových alb, zahrál si ve 4 filmech (nejznámější jsou taneční snímky Stomp The Yard a Battle Of The Year: The Dream Team) a získal několik hudebních ocenění.

Justin Bieber, Chris Brown – Night Love

Chris Brown ještě jednou. Tentokrát hostuje na nejnovějším singlu kanadského popového zpěváka Justina Biebera. I ten je mezi tanečníky velmi známý. Ne proto, že by sám ukazoval své taneční dovednosti, ale často dělá taneční verze svých videoklipů, na kterých spolupracuje třeba s Parris Goebel a The Royal Family. V jeho videoklipu k songu Love Yourself zase zatancovali Keone a Mari Madrid.

Tesher, Jason Derulo – Jalebi Baby

Když náš přehled končíme u zpěváků, pro které tanec rozhodně není cizí, měli bychom zmínit i letošní letní hit dalšího z nich. Jason Derulo je totiž nejen tanečník, ale také choreograf, kromě zpěvu studoval operu a balet. Ve svých videoklipech rád tancuje, Jalebi Baby není v tomto směru výjimkou.

Tancujte nejen na letní hity 2021

Nejen na tyto letní písničky, které nazýváme summer hity, ale i na spoustu dalších skvělých songů si můžete pravidelně zatancovat v některém z tanečních kurzů pro děti i dospělé, které probíhají v 331 Dance Studiu Olomouc. V nabídce najdete kurzy pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky zaměřené na pouliční tanec, současný tanec i tzv. taneční cvičení.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články