Summer hity 2023: Devadesátky jsou zpět a určitě vás roztancují

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 26 července, 2023 .

Letní hudební hity roku 2023 se vrací do 90. let a to nás moc baví. Pojďte si zatancovat na ty nejlepší songy letošního léta …

Jako každý rok se i letos na začátku letních prázdnin zamýšlíme nad otázkou: „Které letní hudební hity ovládnou taneční parket v roce 2023?“. Věříme, že vás náš letošní výběr songů bude bavit stejně jako baví nás. Letos je totiž tak trochu jiný než obvykle …

Mezi hity roku 2023 patří spoustu coverů z 90. let

90. léta patří všeobecně mezi nejoblíbenější hudební dekády u velké spousty lidí. I proto různí deejayové s železnou pravidelností remixují různé hity, které v tomto období vznikly. Hudební skupiny jako 2Unlimited, Ace Of Base, Backstreet Boys, Destiny´s Child (ano, to je pouze začátek abecedy, jinak bychom celý článek jen vyjmenovávali úspěšné interprety z 90. let :-)) se tak v podstatě každý rok dočkají nějaké nové verze svého hitu.

I přesto je ale rok 2023 výjimečný. Letos totiž nejde ani tak o remixy. Vzniklo několik nových předělávek (nově přezpívaných písní), které se velmi úspěšně uchytily např. v rádiích. A jak je možné, že se všechny devadesátkové hity vrací zrovna v roce 2023? Je to náhoda?

Předělávání starších hudebních hitů je vlastně jedním z pilířů hudebního průmyslu. Často ani netušíme, že song, který posloucháme, už někdy někdo dříve nazpíval v trochu jiné verzi. Navíc, jak už bylo řečeno, návrat k devadesátým letům je už roky oblíbené téma – nejen, co se týče hudby. A letos se to všechno vlastně jenom propojilo. I když …

Za všechno může David Guetta

David Pierre Guetta (narozen 7.11.1967) je oblíbený a hlavně úspěšný francouzský deejay, kterého není třeba nijak zvlášť představovat. Vzhledem k jeho věku má na devadesátá léta minulého století určitě skvělé vzpomínky. A rozhodl se, že rok 2023 věnuje právě vzpomínání na toto období svého života. Letos má totiž na kontě už několik předělávek devadesátkových hitů, tak např.

  • David Guetta, Bebe Rexha – I´m Good (Blue)
  • David Guetta, Anne-Marie – Baby Don´t Hurt Me
  • David Guetta, Hypaton, La Bouche – Be My Lover

Ale zpět k podnapisu, byla to samozřejmě nadsázka. David Guetta rozhodně za všechno nemůže. Na druhou stranu, má určitě svůj významný podíl na tom, že letošní výběr Summer hity 2023 věnujeme právě předělávkám songů z 90. let.

Summer hity 2023 vás roztancují

Ale dost bylo čtení. Pojďme poslouchat, pojďme tancovat. Tady jsou známé devadesátkové hity, které se v roce 2023 objevily v novém kabátu. A pokud jste mladší ročník a originály těchto songů neznáte, tak přidáváme i je. Ať jste v obraze :-)

David Guetta, Bebe Rexha
I´m Good (Blue)

Eiffel 65
Blue (Da Ba Dee)

Nicki Minaj, Ice Spice
Barbie World

Aqua
Barbie Girl

Rita Ora, Fatboy Slim
Praising You

Fatboy Slim
Praise You

David Guetta, Anne-Marie
Baby Don´t Hurt Me

Haddaway
What Is Love

Sam Feldt, Jonas Blue, Endless Summer
Crying On The Dancefloor

Alice Deejay
Better Off Alone

Gabry Ponte, Lumix, Daddy Dj
We Could Be Together

Daddy Dj
Daddy Dj

Switch Disco, Ella Henderson
React

Robert Miles
Children

Alok, Sigala, Ellie Goulding
All By Myself

Depeche Mode
Enjoy The Silence

Dj Alle Farben, Keanu Silva
Music Sound Better With You

Stardust
Music Sounds Better With You

David Guetta, Hypaton, La Bouche
Be My Lover

La Bouche
Be My Lover

Alok, Ella Eyre, Kenny Dope, Never Dull
Deep Down

The Bucketheads
The Bomb

Paul Woolford, Pessto
Can You Pay?

Destiny´s Child
Bills, Bills, Bills

David Atsman, Luc Rushmers
In The End

Linkin Park
In The End

Dj Jurij, The Hattersleys
California Dreamin‘

The Mamas & The Papas
California Dreamin‘

Don Diablo, Azteck
Not Alone

Olive
You´re Not Alone

Sigala, Gabry Ponte & Alex Gaudino
Rely On Me

Ann Lee
Two Times

Kim Petras, Nicki Minaj
Alone

Alice Deejay
Better Off Alone

Tancujte nejen na letní hity 2023

Nejen na tyto letní písničky, které nazýváme summer hity, ale i na spoustu dalších skvělých songů si můžete pravidelně zatancovat v některém z tanečních kurzů pro děti i dospělé, které probíhají v 331 Dance Studiu Olomouc. V nabídce najdete kurzy pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky zaměřené na pouliční tanec (Street Dance), současný tanec (Contemporary Dance) i tzv. taneční cvičení (Fitness Dance).

AKTUÁLNÍ HUDEBNÍ PLAYLISTY
Všem 331 tanečníkům posíláme každý měsíc nový hudební playlist sestavený speciálně pro ně. Jde o cca 2 hodinový hudební mix určený nejen k poslechu, ale i k trénování doma. Pro registraci odběru stačí zaškrtnout možnost v přihlášce na jakýkoliv z našich tanečních kurzů.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články