Úvod » Tanec pro dospělé v Olomouci

Tanec pro dospělé v Olomouci

331 Dance Studio Olomouc nabízí tancování pro dospělé v Olomouci. Ať už chcete vystupovat a soutěžit nebo tancovat jen tak pro zábavu, u nás si vyberete.

Tanec pro dospělé v Olomouci

Tanec patří mezi vůbec ty nejlepší volnočasové aktivity pro dospělé. A pokud jste si do teď mysleli, že tancování je jenom pro děti nebo že jste na tancování už staří, dovolte nám, abychom vás vyvedli z omylu. Je totiž prokázáno, že tanec má poměrně vzácnou kombinaci pozitivních přínosů, fyzických, sociálních a dokonce i ekonomických. Takže zahoďte předsudky a přečtěte si, proč je tanec téměř ideální koníček pro ženy i muže ve věku 20, 30, 40, 50, ale i třeba 60 let. Věřte, že byste neměli váhat a naopak byste se měli na jeden z tanečních kurzů pro dospělé co nejdříve přihlásit. Tady jsou benefity, které vám to přinese:


Proč je tanec vhodná volnočasová aktivita pro dospělé

TANEC ZLEPŠUJE FYZIČKU Tanec je v prvé řadě pohyb, takže díky tanci budete zlepšovat svou fyzickou kondici a udržovat se fit. Během taneční lekce vždy probíhá také tzv. stretching (protahování svalů), který zvyšuje flexibilitu a je výbornou prevencí proti bolesti zad. A nejen to. Díky optimální frekvenci srdečního tepu vám bude tanec také pomáhat při hubnutí, resp. udržování váhy.

Tanec má ale zdravotních benefitů především pro dospělé tanečníky mnohem více. Patří mezi ně např.:

  • zdravější a silnější kosti
  • zdravější pleť
  • lepší zažívání
  • kvalitnější vlasy
  • redukce rizika srdečního onemocnění, vysokého krevního tlaku a cukrovky
  • redukce rizika rakoviny tlustého střeva
  • redukce rizika rakoviny prsu
  • nižší úroveň úzkosti a deprese
  • atd.
TANEC JE ZÁBAVA Tanec je zábavný pohyb. Takže na rozdíl od klasického cvičení, běhání, atd. vám často vůbec nepřijde, že pro své tělo děláte něco zdravého. Na tanečních lekcích hraje skvělá hudba, jste v partě přátel, kteří mají stejný koníček, a víc než cokoliv jiného se prostě jen bavíte.

TANEC VYČISTÍ HLAVU Tanec udělá něco nejen pro vaše tělo, ale i pro mozek. Tancování totiž umí skvěle vyčistit hlavu po náročném dnu v práci nebo ve škole. Nechá vás zapomenout na problémy všedního dne, což znamená, že si u tancování vaše hlava odpočine. Pro dospělé je toto často nejvýraznější benefit tancování vůbec.

TANEC ZVYŠUJE IMUNITU Určitě to znáte, když jste fyzicky v dobrém stavu, jste mnohem odolnější vůči různým rýmečkám a nachlazením. Zdravý životní styl a pohyb všeobecně posiluje imunitní systém. Pokud bude vaše tělo v dobré fyzické kondici, bude v dobré kondici i váš imunitní systém.

TANEC POMÁHÁ NAJÍT NOVÉ PŘÁTELE Tanec je odjakživa sociální aktivita, v určitém smyslu jde vlastně o komunikaci beze slov. Taneční kurzy jsou proto ideálním místem, kde hledat nové přátele, se kterými vás bude spojovat stejný koníček.

TANEC ZVYŠUJE SEBEVĚDOMÍ Tancovat se může naučit úplně každý relativně lehce, jenže zdaleka ne každý se k tomu odhodlá. Dospělí mají často vůči sobě předsudky nebo prostě jen strach. Jenže když se odhodláte, překonáte strach, zvládnete své první taneční kroky, svou první taneční vazbu a později třeba své první veřejné taneční vystoupení, je to skvělý pocit. Máloco dokáže zvýšit sebevědomí tak jako tanec.

TANEC ZLEPŠUJE SPÁNEK Tanec navozuje příjemnou únavu. Přesně takovou, která vám pomůže v tom, abyste se v noci opravdu dobře vyspali. Vědecké studie dokazují, že lidé, kteří nejsou fyzicky aktivní, jsou přes den unavenější a v noci naopak příliš dobře nespí.

TANEC SE VYJÍMÁ V ŽIVOTOPISU Ekonomický benefit tance pochopíte, až se budete připravovat na svůj první pracovní pohovor. Mnoho zaměstnavatelů uvádí, že právě zkušenosti z tanečních škol napomáhají dobré spolupráci v pracovním týmu, která je pro ně nezbytná. Kolonku koníčky v životopisu tedy určitě nenechávejte prázdnou.


Kam v Olomouci na taneční kurz pro dospělé

Kam v Olomouci zajít, když chcete začít tancovat? Kde hledat tanec pro dospělé? V 331 Dance Studio Olomouc si můžete vybrat z tanečních kurzů zaměřených na taneční styly Street Dance nebo Contemporary Dance.

Street Dance

Street Dance (do češtiny překládáno jako „pouliční tanec“) je uměle vytvořený název označující taneční styly, které se vyvinuly mimo taneční studia. Patří sem mezi mladou generací velmi oblíbené styly jako Hip Hop, House Dance, Popping, Locking, Dancehall nebo MTV Dance. Tyto taneční styly jsou v posledních letech nesmírně populární, a to nejen u mladé generace. Mohou za to především taneční filmy a hudební interpreti, kteří pouliční tanec ve svých videoklipech často prezentují.

Contemporary Dance

Contemporary Dance (do češtiny překládáno jako „současný tanec“) je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Jsou zde cítit i vlivy klasického tance a jazzu, nedrží se však jejich striktních pravidel. S Contemporary Dance souvisí i další taneční styly jako Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance nebo Balet.

Pokud máte vybraný taneční styl, stačí si jen zvolit taneční kurz podle věku. Ve všech věkových kategoriích funguje v 331 Dance Studiu Olomouc několik týmů (tanečních skupin), které jsou rozděleny podle tanečních zkušeností. Nemusíte se tedy bát, že by úplný začátečník byl zařazený do skupiny mezi pokročilé tanečníky.

Zkušenosti

V našich tanečních kurzech pro dospělé úročíme více než 20 let tanečních zkušeností. Díky nim neustále rosteme a každý rok se zlepšujeme.

Skvělé ohlasy

Od našich tanečníků máme velmi pozitivní ohlasy. Pravidelně nám poskytují zpětnou vazbu i nové nápady, které průběžně zapracováváme.

Zábava

Tanec je pro nás ze všeho nejvíc hlavně zábava a víme, že aby byli naši tanečníci spokojení, musí tancování bavit i je. A právě to je naše priorita.

Poznejte naší #331family

Jsme parta přátel, které baví hudba a tanec.
Jsme 331 Dance Studio Olomouc.

VÍCE INFORMACÍ O 331 DANCE STUDIU OLOMOUC

Tanec pro dospělé v Olomouci – přehled kurzů

Streetdance Adults

Contemporary Adults

Streetdance Seniors

Streetdance Styles

Zajímají vás taneční kroužky pro děti ve věku 3 – 16 let? Podívejte se sem.

Články o tancování pro dospělé v Olomouci

Tanec nás opravdu baví. Už několik let o tancování píšeme na našem blogu. Tanečníkům i jejich rodičům na něm pravidelně pomáháme řešit jejich problémy, zveřejňujeme novinky z tanečního světa, taneční videa nebo třeba hudební tipy na trénink.