Taneční písničky: Hudba, která vás vždy dostane na parket a donutí tančit

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 18 července, 2022 .

Hudba na party nebo pro dobrou náladu? Vybrali jsme písničky, které vás vždy dostanou na taneční parket a donutí tancovat.

Taneční hudba, u které nevydržíte sedět

Pořádáte party? Chcete si zlepšit náladu? Nebo byste si prostě rádi jen tak zatancovali na něco, co vás stoprocentně nenechá v klidu sedět? Připravili jsme si pro vás seznam songů, které tohle všechno dokážou. Dnes nečekejte žádné hudební novinky, ale časem prověřené hudební hity. Písničky, které se právem označují jako taneční. Protože nehýbat se na ně snad ani nejde.

Uslyšíte je na každé party. Deejay je pustí, když potřebuje trochu oživit usínající atmosféru. A vy si je můžete pustit doma, když se potřebujete odreagovat a na nic nemyslet. Když se potřebujete dostat do nálady třeba před nějakou taneční lekcí. Využití pro následující písničky určitě najdete mnoho.

20 tipů na taneční písničky, které vás vždy roztancují

Taneční hudba je opravdu široký pojem. My jsme dnes vybrali 20 songů, které řadíme mezi nejlepší taneční písničky prověřené časem. Ano, mohli bychom jich vybrat mnohem více, ale snažili jsme se zabrousit do každého hudebního žánru. V dnešním seznamu se proto objevuje klasický pop, funky, new jack swing, hip hop, hip-house i eurodance.

Jste připraveni na výjimečnou dávku veselé party music? Tak jdeme na to.

Earth Wind & Fire – September

Psal se rok 1978 a americká funk & soulová skupina Earth Wind & Fire vydává svůj největší hit September. Vyjmenovávat úspěchy této písničky by bylo opravdu na dlouho. Získala mnoho hudebních cen a objevila se také v několika filmech (např. Noc v muzeu, Nedotknutelní, Trollové, atd.). Stala se hymnou anglického národního fotbalového týmu na Mistrovství světa v roce 2018. Skvěle se na ni tancuje taneční styl Locking. A především … nechybí na žádné party.

Taylor Swift – Shake It Off

Song, na který vznikl také jeden náš dance workout, má na svědomí popová hvězda Taylor Swift. Mezi taneční písničky jej nelze nezařadit, Taylor se tu totiž zaměřuje nejen na své hudební kritiky a jejich negativnímu pohledu. Zpívá tu také o tom, jak se uvolnit na tanečním parketu. Písnička se jmenuje se Shake It Off, vyšla v roce 2014 a rozhodně dokáže zvednout náladu.

Outkast – Hey Ya

Andre 3000 a Big Boi, to je uznávané hiphopové duo z Georgie, které většina lidí zná jako Outkast. A zná je především díky veselé písničce Hey Ya!. Tento singl z roku 2003 dosáhl prvního místa oficiálních hitparád v několika zemích, Českou republiku nevyjímaje. Funková linka, tleskající refrén a nezapomenutelný sbor – to je to, co z tohoto hitu dělá skvělou party písničku.

Beyoncé – Single Ladies

Hymna pro svobodné dámy. I tak bychom mohli nazvat píseň Single Ladies od Lady B aka Beyoncé, která byla časopisem Rolling Stone označena jako píseň roku 2008 a získala tři ceny Grammy. Především tanečníky bude zajímat, že taneční choreografie ve videoklipu získala několik ocenění za nejlepší choreografii, včetně toho na MTV Music Awards.

Pharell Williams – Happy

Další naprosto chytlavá písnička, která je často označovaná jako novodobá verze „Don´t Worry Be Happy“. Pharell Williams ji vydal v roce 2013, jde o první song v historii, na který byl natočen 24hodinový videoklip. Pokud nemáte následující den co dělat, na videoklip se můžete podívat na www.24hoursofhappy.com.

The Beatles – Twist And Shout

Zařadit The Beatles a jejich hit Twist And Shout mezi taneční písničky by vás možná nenapadlo. Ale proč vlastně? Vždyť vyloženě zve na taneční parket. Vyšla na prvním albu této legendární skupiny Please Please Me 22. března 1963. Videoklip byl natočen při vystoupení kapely v pořadu Scene at 6:30 v srpnu téhož roku.

Whitney Houston – I Wanna Dance With Somebody

I Wanna Dance Somebody je další nesmrtelná klasika a song, který se dočkal mnoha remixů. Většina z nás jej vnímá jako poctu r´n´b zpěvačce, která v roce 2012 nešťastně utonula. Whitney Houston během svého života získala celkem neuvěřitelných 415 cen a zařadila se mezi světově nejlépe prodávané umělce.

Mark Ronson, Bruno Mars – Uptown Funk

V roce 2014 vydal britsko-americký hudební producent Mark Ronson úspěšný song nápadně podobný funkové hudbě z 80. let. Hostuje na něm úspěšný americký zpěvák Bruno Mars, který jako jeden z mála současných komerčně úspěšných interpretů tvoří hudbu oblíbenou mezi tanečníky tanečního stylu Locking. Tipy na taneční písničky bez Uptown Funk? To by zkrátka nešlo …

Michael Jackson – P.Y.T.

Mezi taneční písničky bychom mohli vybrat hodně písniček od Michaela Jacksona. Zvolit pouze jednu bylo velmi náročné, nakonec však volba padla na P.Y.T. (Pretty Young Thing). Tento song z alba Thriller (1982) nepatří mezi Michaelovy největší hity, ale tancuje se na ni opravdu skvěle.

Ed Sheeran – Shape Of You

Kdo kdy netancoval na dodnes asi největší hit od anglického hudebníka jménem Ed Sheeran. Ten prodal již více než 150 miliónu desek, takže patří mezi komerčně nejúspěšnější hudební umělce na světě. I my jsme song Shape Of You použili v našich tanečních kroužcích pro děti a určitě nejsme jediní.

Spice Girls – Wannabe

Totální světovou nadvládu spustili v roce 1996 Spice Girls se songem Wannabe. I 25 let po vydání tohoto hitu zná každý alespoň extrémně chytlavý refrén této písničky. Taneční parket nikdy nezůstane prázdný, když začne hrát hymna Wannabe, tím si buďte jistí.

C+C Music Factory – Gonna Make You Sweat

„Písnička, díky které jsem se dostal k Hip Hopu.“, tak to o tomto hitu newyorských C+C Music Factory z roku 1990 řekl Dejv Zapletal, zakladatel 331 Dance Studia Olomouc. Televizní stanice VH1 tento taneční hit zařadila mezi 10 největších tanečních songů všech dob, proto rozhodně nemůže chybět ani v našem seznamu. Everybody Dance Now!

Salt´n´Pepa – Push It

I následující hit je hudba vhodná na taneční styl Hype. Dívčí hiphopové duo Salt´n´Pepa tímto songem odstartovalo svou úspěšnou kariéru. Pokud se zaposloucháte do textu písničky, uslyšíte v podstatě rozkaz vstoupit na taneční parket a potit se. Vzhledem k chytlavé melodii je téměř nemožné tento požadavek ignorovat.

Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe

Kanadská zpěvačka Carly Rae Jepsen vydala v létě 2012 nenápadný song, ze kterého se ale stal velký hit. Mnohokrát jsme jej mohli slyšet na tanečních battlech v kategoriích Me Against The Music nebo Experimental. jeho interpretace v podání světových tanečníků byla často velmi vtipná a originální.

Deee-Lite – Groove Is In The Heart

I následující písnička se stala hitem navzdory všem předpokladům. Mezinárodní uskupení Dee-Lite (ruský deejay, zpěvačky z Japonska a USA) vydalo v roce 1990 svůj debutový song Groove Is In The Heart, který se dostal do srdcí všech tanečníků. Skupina byla v časopisu Vogue navíc prezentována jako ikona v oblasti osobitého stylu oblékání s velkým vlivem na mezinárodní módní scénu.

Technotronic – Pump Up The Jam

Belgický eurodance projekt Technotronic odstartoval svou hudební kariéru v roce 1989 singlem Pump Up The Jam. Šlo o jednu z prvních skladeb mimo Chicago (USA), která propagovala hudební subžánr zvaný Hip House. Zmiňovali jsme se o něm v článku porovnávající taneční styly Hip Hop a House Dance. Pump Up The Jam jednoznačně patří mezi písničky, které dokážou i po více než 30 letech od svého vydání rozproudit život na tanečním parketu.

MC Hammer – U Can´t Touch This

Absolutní new jack swing klasika, tak to je U Can´t Touch This od amerického herce, tanečníka a rappera MC Hammera. Taneční styl Hype, resp. new jack swingovou éru 90. let minulého století, má mnoho lidí spojených právě s touto písničkou vydanou v roce 1990. O 15 let později byl tento singl zařazený na seznam nejlepších hudebních skladeb všech dob.

Usher, Lil Jon & Ludacris – Yeah

Yeah rozhodně není balada typická pro amerického r´n´b zpěváka Ushera. Autentický zvuk tomuto tanečnímu hitu dodali Lil Jon a Ludacris, který jej také produkoval. Hit Yeah kombinuje hudební žánry r´n´b a crunk, stal se nejhranějším singlem roku 2004 na hudební stanici MTV a nejlepším singlem téhož roku podle časopisu Time. Jde také o vůbec nejúspěšnější Usherův song.

Kool & The Gang – Celebration

Jestliže píseň Yeah často večírky startuje, tento hit bývá zlatým hřebem. Nic totiž nerozsvítí taneční parket tak jako smích a tento megahit z roku 1980 oslavující dobré časy. Kool & The Gang a jejich Celebration patří mezi nesmrtelné písničky. Můžete si ji pustit kdykoliv a nikdy neuděláte chybu.

50 Cent – In Da Club

Zdá se vám, že taneční hudba, kterou jsme vám dnes představili, byla příliš málo hiphopová? A co kdyby to napravil rapper, ale také herec, filmový producent a velmi úspěšný obchodník 50 Cent? Jeden z jeho největších hitů In Da Club z roku 2003 se totiž výborně hodí na jakoukoliv narozeninovou party. A nejen na tu. Tento song totiž umí rozhýbat i ty, kteří jinak velkými fanoušky tanečního stylu Hip Hop nejsou.

Písničky na taneční party i taneční lekce

Dnešních 20 songů se skvěle hodí nejen na prakticky jakoukoliv taneční party nebo k přehrání si doma při úklidu nebo jen tak pro zlepšení nálady. Tato hudba také umí skvěle rozproudit atmosféru na tanečních kurzech. Tancovat se na ně dá nejen Hip Hop, Hype nebo House Dance, ale také Locking nebo MTV Dance. A občas je můžete dokonce zaslechnout třeba v rámci warm-upů na lekcích tanečního stylu Contemporary Dance.

Písniček, které se hodí k těmto účelům, je obrovské množství. V dnešním článku jsme určitě nemohli vzpomenout všechny. Chybí v našem seznamu nějaký váš opravdu oblíbený taneční song? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články