Nová taneční sezóna 2015/2016 startuje už zanedlouho, pojďme se ale dnes vrátit do té loňské, která byla pro děti z kurzu Streetdance Kids zároveň premiérovou.

V září 2014 jsme v 331 Dance Studiu Olomouc nově otevřeli kurz pro děti ve věku 8-11 let, jehož lektorkou je Tessa. Děti, které se do kurzu přihlásily, začaly úplně poprvé poznávat pouliční tanec, jeho techniku i historii prostřednictvím pravidelných lekcí, které absolvovali. Pro většinu z nich to byla i první zkušenost s tancem vůbec. Pomocí her a cvičení se úspěšně dostali od počítání do hudby, přes názvy některých kroků až k nacvičování choreografie. V druhém pololetí přibylo pár nových tváří a všichni společně vyrazili i na první soutěže. Šlo o první příležitosti, kdy spolu děti mohli trávit větší část dne, díky čemuž se lépe poznaly a utužily kamarádské vztahy. To považujeme za velmi důležité.

Ve své podstatě byl tento rok pro děti hlavně o sbírání zkušeností. Zvolili jsme pro začátek 3 soutěže v bezprostředním okolí Olomouce, které se svojí úrovní lišily. „Naši účast na soutěžích hodnotím velmi pozitivně, vzhledem k tomu, že většina dětí veřejně vystupovala poprvé. Nervozita zapracovala hlavně na soutěži v Přerově, kde byla zároveň největší konkurence. Naopak na poslední soutěži v Olomouci jsme slavili úspěch zaslouženým prvním místem. I přes chybičky bylo vidět, že děti už získaly určitou jistotu, což se bude postupem času stále zlepšovat, a hlavně, že je tančení opravdu baví.“, prozradila lektorka kurzu Tessa.

Streetdance Kids | 331 Dance Studio Olomouc
Streetdance Kids | 331 Dance Studio Olomouc

A co děti čeká v nové taneční sezóně, do které je právě teď možné se přihlásit? I to má Tessa dobře promyšlené:

„V příštím roce plánuji zaměřit se zejména na synchronizaci, přidat kromě hip hopu i jiný taneční styl a rozvíjet taneční techniku. Já i moji malí tanečníci už se těšíme na nové kamarády, kteří v září rozšíří naše řady a užijí si s námi zábavu, prima muziku a spoustu nových tanečních zkušeností.“

Více informací o kurzu Streetdance Kids: tady
Přihláška do kurzu Streetdance Kids: tady

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>