O nás

Jsme 331 Dance Studio Olomouc

Tanec je naše radost a rádi se o ni podělíme s vámi nebo vašimi dětmi.
Hudba, pohyb, přátelé, zážitky. Zažijte na vlastní kůži výhody tance. 
S námi vás bude tanec opravdu bavit | 331 Dance Studio Olomouc

S námi vás bude tanec opravdu bavit

James Brown

zpěvák, hudební skladatel, tanečník

Jedna z věcí, která vyřeší většinu tvých problémů, je tanec.

Tanec je naše radost

Díky tanci se udržujeme v kondici bez ohledu na to, kolik nám je let. Tancování nám do života přivedlo skvělé lidi, často jsou to přátelé na celý život. Tanec nám dal spoustu radosti i zážitků ze společných akcí, na které už nikdy nezapomeneme. 

A tanec nás toho taky hodně naučil. Třeba to, že pokud chce člověk v životě dosáhnout nějakého úspěchu, nemůže to vzdát hned při prvním dílčím neúspěchu.


Co pro nás tanec znamená

Pohyb

Pravidelný pohyb přináší psychickou pohodu, zlepší kvalitu našeho života, zvyšuje imunitu, pomáhá udržovat či redukovat váhu, slouží jako prevence onemocnění a dodává energii. 

Hudba

Hudba je naše inspirace, utváří naši osobnost, spojuje nás, baví nás. Hudba představuje útěk od každodenního stresu, umožňuje nám relaxovat i tvořit. 

Přátelé

Díky tanci jsme poznali naši druhou rodinu #331family. Potkali jsme přátele se stejnými zájmy, kteří mění náš svět k lepšímu. Vzájemně se podporujeme, pomáháme si nebo se jen tak bavíme. 

Emoce

Radost z nově naučeného tanečního kroku, nervozita před prvním vystoupením nebo pocit štěstí, když se někomu líbí to, co děláme. Tanec vytváří mnoho emocí, umí zvýšit sebevědomí a navodit dobrou náladu.  

Náš příběh

Jako 331 Dance Studio Olomouc tancujeme od roku 2011

Vznik tanečního studia

331 Dance Studio Olomouc vzniklo v září 2011. Jeho historie se ale začala psát už o rok dříve, kdy Dejv Zapletal začal v Olomouci organizovat taneční kurzy pod názvem Hip Hop Dance School.


V té době měl za sebou 15 let protancovaných v taneční skupině Rytmus a v Alyaschca Crew. Byl jedním ze zakladatelů hiphopové taneční scény na střední Moravě. O Hip Hop se začal zajímat v roce 1995, tedy v době, kdy v ČR ještě taková soutěžní kategorie vůbec neexistovala a hiphopoví tanečníci museli soutěžit proti tanečníkům disco dance. V roce 1998 byl choreografem vůbec první hiphopové taneční formace v Olomouci. 


Postupně se přes organizování Street Dance battlů a zájezdů na zahraniční taneční soutěže dostal až k založení 331 Dance Studia Olomouc

Tancování se v Olomouci vždy dařilo. Najednou jsem si ale uvědomil, že všichni bojují o tituly na soutěžích a chybí tu možnosti tancovat jen tak pro radost a zábavu.

Vlastní taneční kurzy jsem začal organizovat na přání několika tanečníků, kteří se mnou tancovali dříve. Bylo to zhruba po roce, kdy jsem si dal od tancování pauzu, prostě jsem si potřeboval odpočinout. 

Dejv Zapletal

zakladatel 331 Dance Studia Olomouc

2011 - 2012

Začátky byly velmi skromné, nejdříve probíhal pouze jediný kurz zaměřený na taneční styly Hip Hop a House Dance. Ten byl však velmi oblíbený, proto jsme se začali postupně rozrůstat o další taneční kurzy a taneční styly.


Tento systém postupného rozvoje si udržujeme dodnes, proto jednou za čas nastanou v nabídce našeho tanečního studia drobné změny nebo se portfolio rozšíří o nějaký nový taneční kurz. Tím je zajištěno, že se tanečníci nikdy nenudí a vždy mají možnost vyzkoušet něco nového.


Hned od počátku byly taneční kurzy postavené především na informační rovině, lektoři na trénincích mluvili mnohem více než v jiných tanečních školách. Tento přístup, kdy každý tanečník ví, co tancuje a proč to tancuje právě takto, se snažíme dodržovat neustále.

2013 - 2016

Od roku 2013 jsme se začali zaměřovat i na výuku mladších věkových skupin. Nejdříve to byl kurz Streetdance Juniors pro teenagery ve věku 13 – 16 let, poté postupně odstartovaly kurzy Streetdance Kids pro děti ve věku 9 – 12 let a, Streetdance Mini pro děti ve věku 5 – 8 let. To je možné díky tomu, že v našem lektorském týmu působí několik tanečnic s pedagogickým vzděláním.

Velkou proměnou prošlo naše taneční studio v roce 2015. Portfolio tanečních kurzů se rozšířílo natolik, že si u nás může zatancovat kdokoliv v jakémkoliv věku. Začaly se také stavět první soutěžní choreografie, tanečníci se začali účastnit prvních soutěží a začali sbírat první úspěchy.

331 Dance Studio Olomouc také přestalo být striktně zaměřené pouze na Street Dance. V nabídce tanečních kurzů se totiž objevily lekce současného tance, tzv. Contemporary Dance.

Přesto nejsme a ani nechceme být typem taneční školy, jejíž tanečníci tráví v podstatě každý jarní víkend na nějaké soutěži. To je totiž časově i finančně velmi náročné. Počet soutěží každoročně volíme s ohledem na věk a zkušenosti tanečníků. Naším cílem totiž není honit se za vítězstvími a tituly. Vítězství je pro nás odměna, ale ne cíl. Cílem je radost z tance.

Naopak se snažíme zaměřit i na jiný typ zábavy a vzdělávání se, pravidelně organizujeme víkendové taneční workshopy s oblíbenými lektory z celé ČR i ze zahraničí, taneční tábory nebo soutěže. 

2017 - 2019

Roky 2017 až 2019 můžeme označit jako období největšího rozmachu tanečního studia. Vzhledem k velkému zájmu jsme totiž věkové kategorie museli dále rozdělit na jednotlivé taneční skupiny. Tím jsme zajistili, že tanečníci nejen podobného věku, ale i podobných tanečních zkušeností, budou tancovat spolu. Proto si v 331 Dance Studiu Olomouc bez problémů zatancují jak úplní začátečníci, tak pokročilí tanečníci.

Dařilo se nám i na soutěžích. Získali jsme titul Mistr ČR a třikrát také titul Vícemistr ČR. Naše choreografie zvítězily na poměrně velkém množství tanečních soutěží, jednu z našich choreografií označil jako nejlepší i legendární tanečník a choreograf Buddha Stretch (USA). 

V roce 2017 jsme také zorganizovali svou první vlastní divadelní taneční show. Bylo naprosto vyprodáno, stejně tak jako v letech 2018 a 2019. To jsme dokonce museli přidat reprízové představení.

Kromě toho jsme se začali více věnovat psaní článků o tanci. Dnes náš taneční blog patří mezi největší a nejnavštěvovanější na českém internetu. Pravidelně v něm radíme tanečníkům i jejich rodičům, zveřejňujeme tipy na taneční hudbu nebo taneční filmy a přidáváme nejrůznější novinky ze světa tance. 

2020 - 2022

Stejně jako všechny ostatní taneční školy nejen v ČR, i naši činnost ochromila pandemie koronaviru COVID-19. Z důvodu vládních nařízení jsme museli uzavřít taneční sály a udržovat tanec naživu alespoň distanční formou. S tanečníky jsme komunikovali formou předtočených video lekcí i livestreamů. Vymýšleli jsme nejrůznější soutěže, výzvy a spoustu dalších zábavných a pohybových aktivit. Přes veškerou snahu absence osobního kontaktu mnoho tanečníků od tancování odradila. 

Nyní nás čeká doba "pocovidová", ve které se taneční scéna bude vzpamatovávat z dlouhého období bez tance. My jsme připraveni jí všemi možnými způsoby pomoci. Chceme opět rozdávat radost z tance, chceme se společně hýbat, poslouchat hudbu, prožívat emoce, bavit se. 

Jestli chcete to samé, rádi vás přivítáme v naší taneční rodině #331family

Připojte se k naší taneční rodině a bavte se tancem!

Zažijte na vlastní kůži tu radost z pohybu, hudby a přátel, díky kterým je každý náš den lepší.