Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Ze zákulisí » Taneční školy v září: Nábory, ukázkové lekce, noví tanečníci
Novinky z tanečního světa

Taneční školy v září: Nábory, ukázkové lekce, noví tanečníci

Září je pro taneční školy jeden z nejnáročnějších (pokud ne vůbec ten nejnáročnější) měsíců v roce. Jak jsme září 2016 prožili v 331 Dance Studiu Olomouc? O to se s vámi podělíme na následujících řádcích …

Máme za sebou září – první měsíc nové taneční sezóny. Ten hektický měsíc, kdy probíhají ukázkové lekce, řeší se přihlášky, lektoři poznávají nové tanečníky, noví tanečníci poznávají lektory, atd. Letos to bylo ale ještě o kousek zajímavější, protože jsme během září stihli zorganizovat taneční soutěž, prezentovat se na dvou veletrzích a otevřít tři nové kurzy, se kterými jsme původně nepočítali. No prostě jsme se ani trochu nenudili :-)

Změny v nové taneční sezóně

Začněme ale od začátku. Po loňské vydařené sezóně jsme se rozhodli nic zásadního neměnit. Všechny taneční kurzy splnily naše očekávání, takže nebyl důvod žádný z nich rušit nebo do něj zásadním způsobem zasahovat. Změnili jsme pouze místo konání dětských kroužků Streetdance Baby a Streetdance Mini, protože původní prostory nebyly stoprocentně vyhovující. Na přání tanečníků (v tomto případě tedy hlavně tanečnic) jsme také přesunuli dámský kurz Ladies Dance na pozdější čas.

Kromě toho jsme se rozhodli otevřít dva nové kurzy zaměřené na taneční styl Contemporary Dance. První z nich je určený dětem ve věku 8-11 let a jmenuje se Contemporary Kids. Ten druhý se jmenuje Flexi a naopak věkem omezený vůbec není. Je určený všem začátečníkům, kteří se chtějí hýbat, protahovat se a tancovat pouze jednoduché variace. Oba dva kurzy jsme představili v samostatném článku.

Letošní taneční sezóna je tedy první, ve které se moderní tanec v našem tanečním studiu neomezuje pouze na jediný kurz. A i když je pochopitelné, že nové kurzy hned nebudou patřit mezi ty nejoblíbenější, tak nás zájem především o dětský kroužek Contemporary Kids příjemně překvapil.

Největší zájem je o taneční kroužky pro děti

Už několikátou taneční sezónu se nám stalo, že se u některého kurzu kapacita naplnila ještě před začátkem a přihlašování na něj jsme tedy museli uzavřít. Letošní rok ale všechny naše předchozí zkušenosti překonal, plno totiž bylo ve více než polovině našich tanečních kurzů.

Největší zájem byl o dětské kroužky, s výjimkou nového kroužku moderního tance nebyly na přelomu srpna a září volná místa už v žádném z nich. Situaci jsme proto narychlo řešili otevřením nových skupin u tanečních kroužků Streetdance Mini pro děti ve věku 5-7 let, Streetdance Kids pro děti ve věku 8-11 let a Streetdance Juniors pro děti ve věku 12-15 let.

U tanečních kurzů pro dospělé jsme museli přihlašování uzavřít v případě kurzu pro začátečníky ve věku 16-29 let (Streetdance Styles) a kurzu pro dospělé ve věku 30 a více let (Fun Dance).

V současné době je tedy možné dohlásit se ještě do následujících tanečních kurzů:

Zorganzizovali jsme Šantovka Dance Contest

Premiérový ročník taneční soutěže choreografií Šantovka Dance Contest, který proběhl přímo v obchodním centru Galerie Šantovka, zaznamenal velký zájem. Několik tanečních skupin jsme z důvodu omezeného časového prostoru museli dokonce odmítnout. Přesto byla konkurence především v dětské kategorii obrovská a diváci se rozhodně nenudili. Kromě tanečních skupin z Olomouce se zúčastnili tanečníci z Prostějova, Přerova, Vyškova, Kroměříže, atd.

331 Dance Studio Olomouc nejen že akci organizovalo, ale také se s několika choreografiemi soutěže účastnilo. Největší úspěch zaznamenala choreografie Člověče, kterou má na svědomí Tessa a děti z kroužku Streetdance Kids. Třetí místo v konkurenci 17 choreografií zaměřených nejen na Street Dance, ale také na Modern Dance, Disco Dance, Show Dance, atd., to je slušný úspěch. V kategorii dospělých pak na stupně vítězů opravdu jen těsně nedosáhla choreografie Back To The 90s.

Představili jsme se na dvou veletrzích

V září se také mimo jiné konají i veletrhy zájmových kroužků. Zúčastnili jsme se dvou, v obchodním centru Galerie Šantovka a na Výstavišti Flora. Spousta z vás nás přišlo pozdravit, zeptat se na různé věci okolo našich tanečních kurzů, ale také si jen tak popovídat. Na obou akcích jste také mohli zahlédnout naše taneční vystoupení.

331 Dance Studio Olomouc - Člověče | 3. místo Šantovka Dance Contest
331 Dance Studio Olomouc – Člověče | 3. místo Šantovka Dance Contest

Nejoblíbenější články

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.