Úvod » Taneční styly » Taneční styl CONTEMPORARY DANCE (Současný tanec)

Taneční styl CONTEMPORARY DANCE (Současný tanec)

Contemporary Dance (současný tanec) kombinuje prvky různých tanců včetně moderního tance, jazzu, lyrického tance či baletu. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Contemporary Dance (současný tanec) | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Contemporary Dance

Contemporary Dance, v českém pojmenování současný tanec, je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Je to styl expresivního (výrazového) tance, který kombinuje prvky několika žánrů tance včetně Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance či klasického baletu.

Současný tanec navazuje na moderní taneční linii a snaží se zpochybňovat a rozebírat předchozí taneční formy. Vyvinul z technik baletu, jazzu a moderny, z nichž poslední je jeho přímým předkem. Klade velký důraz na porozumění hudbě, rytmu, prostoru kolem tanečníka a na technické provedení, může zahrnovat témata a příběhy. Nemusí vždy nutně bavit (ve smyslu entertain), může ale vzdělávat a provokovat k diskuzi.

Využívá baletních, moderních (1920) a postmoderních (1960) tanečních technik a zároveň umožňuje tanečníkům využívat jejich umělecké a tvůrčí schopnosti. Může zahrnovat techniky, které se vyskytují v baletu a moderním tanci, jako je práce na podlaze (floorwork), pád a zotavení, kontaktní improvizace nebo release technika (zaměřuje se na dýchání a uvolnění svalstva). Může dokonce zahrnovat cvičení jógy, pilates a bojových umění, stejně jako taneční techniky představené průkopníky moderny (Martha Graham, José Arcadio Limón, Lester Horton, Isadora Duncan). Stejně tak často integruje vlivy dalších tanečních stylů včetně Street Dance (zejména L.A. Style).

Kurzy tanečního stylu Contemporary Dance v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Taneční kurzy zaměřující se na moderní a současný tanec nazýváme termínem Contemporary Dance, protože respektujeme taneční vývoj, máme úctu k zakladatelům a rozlišujeme názvosloví. Vědomě se věnujeme souvislostem tak, aby z našich tanečníků vyrostli všestranně vzdělaní umělci.

Contemporary Kids

Contemporary Juniors

Contemporary Adults

Články nejen o Contemporary Dance

Zajímáte se o Contemporary Dance (současný tanec), Modern Dance (moderní tanec), Jazz Dance (jazzový tanec), Lyrical Dance (lyrický tanec) nebo Balet? Na našem blogu najdete spoustu článků o těchto tanečních stylech – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.

Přehled tanečních stylů

STREET DANCE

Zobrazit taneční styly, které zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec).
>