Úvod » Taneční styly » Taneční styl JAZZ DANCE (Jazzový tanec)

Taneční styl JAZZ DANCE (Jazzový tanec)

Jazz Dance je taneční styl, který staví na africko-amerických lidových tancích. Ty se objevily společně s jazzovou hudbou. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Jazz Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Jazz Dance

Jazz Dance je výkonnostní taneční technika a styl, který se poprvé objevil ve Spojených státech na počátku 20. století. Jazzový tanec se může vztahovat na lidový jazz nebo na divadelní jazz (Broadway). Oba žánry staví na africko-amerických lidových stylech tance, které se objevily a vyvíjely společně s jazzovou hudbou, která je charakteristická improvizací, synkopickým rytmem a kontrapunktem. Americká jazzová hudba vznikla u severoamerických černochů, vyvinula se z původních afrických rytmů (blues, spirituály, atd.). K lidovým jazzovým tancům patří ragtime tance, Charleston, Lindy hop či mambo. Divadelní jazzový tanec na koncertní scéně popularizovali Jack Cole, Bob Fosse, Eugene Louis Faccuito a Gus Giordano.

V soutěžním tanečním světě USA se potkáme se dvěma kategoriemi tohoto stylu – tzv. Musical Theatre (= muzikál) a Jazz, často však dochází v tanečních studiích po celém světě ke kombinacím obou těchto stylů. Do Evropy se Jazz Dance dostal díky legendárnímu americkému muzikálu West Side Story z roku 1957.

Základní technikou Jazz Dance je izolace, tedy schopnost ovládat jednotlivé části těla (hlava, ramena, hrudník, nohy, ..) odděleně. Pro jazzový tanec je také charakteristické střídání momentu napětí a spontánního uvolnění celého těla.

Kurzy tanečního stylu Jazz Dance v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Taneční kurzy zaměřující se na moderní a současný tanec nazýváme termínem Contemporary Dance, protože respektujeme taneční vývoj, máme úctu k zakladatelům a rozlišujeme názvosloví. Vědomě se věnujeme souvislostem tak, aby z našich tanečníků vyrostli všestranně vzdělaní umělci.

Contemporary Kids

Contemporary Juniors

Contemporary Adults

Články nejen o Jazz Dance

Zajímáte se o Contemporary Dance (současný tanec), Modern Dance (moderní tanec), Jazz Dance (jazzový tanec), Lyrical Dance (lyrický tanec) nebo Balet? Na našem blogu najdete spoustu článků o těchto tanečních stylech – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.

Přehled tanečních stylů

STREET DANCE

Zobrazit taneční styly, které zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec).

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.