Úvod » Taneční styly » Taneční styl Litefeet

Taneční styl Litefeet

Co je to Litefeet

Litefeet je energický taneční styl, který vznikl v roce 2006 ve čtvrti Harlem v New Yorku (USA). Jeho tvůrcem je Chrybaby Cozie (vlastním jménem Daniel Hollaway), ke kterému se brzy přidal i Swiss aka Mr. Youtube. Právě on tento taneční styl dovedl do Bronxu, což bylo pro jeho rozvoj zásadní. O Litefeetu se tvrdí, že jde o první tanec skutečně pocházející přímo z ulice od dob B-Boyingu (Break Dance). V New Yorku je Litefeet nesmírně populární, byl dokonce přijat jako symbol městské kultury. Často tak můžete tanečníky vidět vystupovat přímo v metru (Litefeet je označován jako tanec newyorského metra) nebo na Union Square. Díky America´s Got Talent nebo firmě Nike (která si pro svou propagaci litefeetové tanečníky vybrala) se ale tento taneční styl rychle šíří po celém světě. Kromě USA je velmi populární v Japonsku, Indii, Francii nebo Velké Británii.

Litefeet vychází z Hip Hopu, má ovšem své charakteristické rysy i taneční pohyby. Jde o tanec plný footworku, rychlých, ale plynulých skoků, a stylových pohybů vrchní části těla vložených do energické hudby. Prvním litefeetovým krokem byl „chicken noodle soup“, poté se přidal dnes pro Litefeet charakteristický krok „tone whop“. Mezi další základní kroky patří „harlem shake“, „bad one“, „aunt jackie“, „rev-up“, „lock-in“, atd.

Litefeet je zároveň také název hudebního stylu, na který se tancuje. Jde v podstatě o rychlejší hip hop (100 – 110 BPM), s výraznými beaty – bez rapu, často s nasamplovaným hlasem. Mezi nejznámější interprety patří Kid The Wiz (jeden z nejvýraznějších litefeetových tanečníků), Hann, Faro, Lil Live, atd.

Taneční styl Litefeet | 331 Dance Studio Olomouc
Taneční styl Litefeet | 331 Dance Studio Olomouc

Taneční kurzy Litefeetu v Olomouci

Streetdance Juniors

  • věk: 12 – 15 let
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, Dancehall, MTV Dance

Streetdance Adults

  • věk: 16 – 29 let
  • taneční styly: Hip Hop, House Dance, Dancehall, Popping, Locking, Break Dance

Streetdance Styles

  • věk: neomezeno
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, Popping, Locking, Break Dance