Úvod » Taneční styly » Taneční styl Twerk

Taneční styl Twerk

Co je to Twerk

Twerk je v současné době velmi populární (nejen díky Miley Cyrus). Spoustu lidí ale překvapí, že hnací silou popularizace tohoto tanečního stylu je vlastně new-orleanský subžánr Hip Hopu známý jako Bounce.

Bounce vznikl v New Orleans na konci 80. let a je žánrem hiphopu, který vzešel ze samplování jednoho hiphopového tracku z roku 1986: „Drag Rap“ od New York-based Showboys. Vznikl v podstatě zrychlením tohoto beatu (který je známý známý jako Triggaman Beat) do bláznivě rychlého tempa a přidáním vokálů, které typicky zahrnují „volání a odpověď“ (to je ovlivněno indiánským zpěvem, který se objevuje v new-orleanském Mardi Gras). Během 90. let byl hudební styl Bounce již velmi populární, jenže díky svému zjevně sexuálnímu textovému obsahu jej odmítala hrát většina rádií, což bylo příčinou toho, že se mimo New Orleans příliš nevyvíjel.

Svého uznání tento taneční styl dosáhl v roce 2000 díky songu Whistle While You Twurk od Ying Yang Twins. O propagaci Twerku se ve svých textech zasloužili také Beyoncé, Justin Timberlake, Timbaland, Waka Flocka Flame a další. Opravdový boom však Twerk zažívá od roku 2012, a to díky hitu Express Yourself, který má na svědomí Diplo.

Je nutné poznamenat, že současná obliba Twerku je pouze přechodná komerční záležitost, která s pouličním tancem nemá nic společného. Twerk jako takový je navíc od nepaměti součástí tanečního stylu Dancehall (i když pochopitelně ne pod tímto názvem a ne v tak explicitní formě).

Taneční styl Twerk | 331 Dance Studio Olomouc
Taneční styl Twerk | 331 Dance Studio Olomouc

Taneční kurzy Twerku v Olomouci

Streetdance Adults

  • věk: 16 – 29 let
  • taneční styly: Hip Hop, House Dance, Dancehall, Popping, Locking, Break Dance

Streetdance Styles

  • věk: neomezeno
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, Dancehall, House Dance, Popping, Locking, Break Dance