Taneční styl TWERK

Twerk je taneční styl z roku 1993, který si získal pozornost především díky hudebním videoklipům. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Twerk | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Twerk

Twerk je v současné době velmi populární (nejen díky Miley Cyrus). Spoustu lidí ale překvapí, že hnací silou popularizace tohoto tanečního stylu je vlastně new-orleanský subžánr Hip Hopu známý jako Bounce.

Přesný původ pojmu je neznámý. Jedno z častých vysvětlení odkazuje na kontaminaci z anglických sloves „to twist“ (kroutit se) a „to jerk“ (trhat, škubat, cukat sebou). Podle blogu Oxfordského slovníku se jedná pravděpodobně o úpravu slovesa „to work“ (dělat) s možným vlivem sloves „to twist“ nebo „to twich“ (cukat se, kroutit se).

Bounce vznikl v New Orleans na konci 80. let a je žánrem hiphopu, který vzešel ze samplování jednoho hiphopového tracku z roku 1986: „Drag Rap“ od New York-based Showboys. Vznikl v podstatě zrychlením tohoto beatu (který je známý známý jako Triggaman Beat) do bláznivě rychlého tempa a přidáním vokálů, které typicky zahrnují „volání a odpověď“ (to je ovlivněno indiánským zpěvem, který se objevuje v new-orleanském Mardi Gras). Během 90. let byl hudební styl Bounce již velmi populární, jenže díky svému zjevně sexuálnímu textovému obsahu jej odmítala hrát většina rádií, což bylo příčinou toho, že se mimo New Orleans příliš nevyvíjel.

Svého uznání tento taneční styl dosáhl v roce 2000 díky songu Whistle While You Twurk od Ying Yang Twins. O propagaci Twerku se ve svých textech zasloužili také Beyoncé, Justin Timberlake, Timbaland, Waka Flocka Flame a další. Opravdový boom však Twerk zažívá od roku 2012, a to díky hitu Express Yourself, který má na svědomí Diplo.

Je nutné poznamenat, že současná obliba Twerku je pouze přechodná komerční záležitost, která s pouličním tancem nemá nic společného. Twerk jako takový je navíc od nepaměti součástí tanečního stylu Dancehall (i když pochopitelně ne pod tímto názvem a ne v tak explicitní formě).

Kurzy tanečního stylu Twerk v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3377″ icon=““ title=“Streetdance Adults“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-adults“]Více informací o Streetdance Adults[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3383″ icon=““ title=“Streetdance Styles“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-styles“]Více informací o Streetdance Styles[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]

Články o tanečním stylu Twerk

Zajímáte se o Twerk? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.

[fruitful_recent_posts_slider title=““ posts=“10″ show_thumbs=“on“ thumb_width=“255″ thumb_height=“240″ thumb_radius=“4″ show_date=“on“ show_header=“on“ show_excerpt=“on“ excerpt_len=“30″ show_metadata=“off“ slides=“4″ slides_small=“1″ slides_extra_small=“1″]

[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/blog“]Otevřít blog 331 Dance Studia Olomouc[/fruitful_btn]