Taneční videoklipy – tedy spíše hudební videoklipy, ve kterých se tancuje. V poslední době nic výjimečného, což určitě každý tanečník ocení. Pojďme si představit pár nových klipů, které prostě musíte vidět.

Dnešním dnem startujeme na blogu 331 Dance Studia Olomouc nový nepravidelný seriál. Budeme si v něm představovat nové hudební videoklipy, ve kterých hraje důležitou roli tancování. Hudba a tanec totiž patří odjakživa neodmyslitelně k sobě, což samozřejmě hudební interpreti moc dobře vědí. A my zase víme, že taneční videoklipy bývají velmi oblíbené a úspěšné. A máme je prostě rádi :-)

Tinie Tempah + Zara Larsson – Girls Like

Britský rapper Patrick Chukwuemeka Okogwu spíše známý jako Tinie Tempah má na kontě řadu velkých hitů v čele s Pass Out, Written In The Stars nebo Till I´m Gone. Jeho letošní zatím nejúspěšnějí videoklip je k singlu Girls Like, na kterém hostuje i švédská zpěvačka Zara Larsson. Pokud jej zatím neznáte, určitě mrkněte, tancování je v něm poměrně zajímavé.

Sia – The Greatest

Sia Kate Isobelle Furler představuje v hudebním světě poměrně zajímavý úkaz. Podle hlasu si ji lidé často pletou si Rihannou, ale její tvář si vybaví málokdo. Dříve se často fotila tak, aby jí nebylo moc (nebo vůbec) vidět do tváře, ve svých videoklipech neúčinkuje. Spoustu z vás možná překvapí, že této australské zpěvačce je už 40 let a na kontě má 7 studiových alb. Opravdu prorazit se podařilo až v roce 2014.

V poslední době ale válcuje hitparády s řadou singlů, které provází videoklipy s talentovanou americkou tanečnicí Maddie Ziegler. Ta před pár dny oslavila teprve 14. narozeniny a kromě spolupráce se Siou byla také koučem v letošní řadě televizní taneční soutěže So You Think You Can Dance. Zatím poslední klip, kde si zahrála hlavní roli, je The Greatest. Skvělé tancování, které v klipu uvidíte, má ale poměrně temné pozadí. 49 tanečníků představuje 49 obětí teroristického útoku z června letošního roku v gay klubu v Orlandu.

Parris – Fiyah

Když vydává videoklip taková taneční superstar jako třeba Parris Goebel, tak se tak nějak automaticky předpokládá, že se v něm bude tancovat. A opravdu tomu tak je, i když Parris očividně cílí na širší publikum než pouze na taneční komunitu. Třetí videoklip choreografky Justina Biebera, Rihanny, Janet Jackson nebo Nicki Minaj se jmenuje Fiyah a stejně jako její dva předchozí Friday a Nasty určitě stojí minimálně za shlédnutí.

Usher + Young Thug – No Limit

Usher Raymond IV. už má své nejúspěšnější roky dávno za sebou, to ale neznamená, že by dobrou muziku nemohl produkovat i teď. Tento oblíbený RnB zpěvák a herec je totiž zároveň i tanečník, což v jeho videoklipech bylo vždy znát. V letošním roce Usher vydal své osmé studiové album Hard II Love a tanec rozhodně nechybí ani v jeho nejnovějším videu No Limit.

Chris Brown – Zero

Chris Brown byl od začátku své kariéry přezdívaný jako „nový Usher“. A oba toho spojuje opravdu hodně. Kromě podobné muziky, kterou se prezentují, jsou oba také herci a oba také skvělí tanečníci. Oproti UsheroviChris Brown má o deset let a jedno vydané album méně. Určitě jste jej viděli tancovat v tanečních filmech Stomp The Yard (2007) nebo Battle Of The Year: The Dream Team (2013). A jestli je lepší tanečník než Usher? To můžete posoudit třeba i na jeho nejnovějším videoklipu Zero.

Kehlani – Crzy

Americká zpěvačka Kehlani Parrish je pro mnoho evropanů zatím poměrně neznámá. Řada z vás ji určitě zaregistrovala na soundtracku k Suicide Squad, jenže ona toho má na kontě mnohem více. Jen v letošním roce vydala čtyři singly, v předchozích letech bodovala díky hitům FWU nebo Future (s Justinem Bieberem). A ve svých videoklipech ráda tancuje, což se samozřejmě cení :-)

Další taneční videoklipy, na které stojí za to mrknout

Videoklipů, ve kterých se tancuje, se samozřejmě v poslední době urodilo více. Podívat se můžete třeba i na následující trojici. A že jsme na někoho zapomněli? To je určitě dost dobře možné. Dejte nám vědět, který jiný taneční videoklip se vám v poslední době líbil. Napsat nám můžete na Facebooku, Twitteru, ale klidně i na Instagramu :-)

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Témata: 

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>