O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

První letošní oceněnou tanečnicí měsíce v 331 Dance Studiu Olomouc je Linda z týmu Streetdance Kids Lil´Gangstas. Přečtěte si rozhovor s ní, ale i s jejími rodiči.

Přesně před rokem jsme zavedli novou tradici. Každý měsíc oceníme jednoho tanečníka nebo jednu tanečnici z 331 Dance Studia Olomouc titulem Tanečník měsíce. V lednu letošního roku jsme s diplomem zavítali do tanečního kroužku Streetdance Kids pro děti ve věku 8 – 11 let, konkrétně do týmu Lil´Gangstas. První letošní oceněnou tanečnicí se tak stala osmiletá Linda, gratulujeme!

Při této příležitosti jsme položili pár otázek nejen Lindě, ale také jejím rodičům. Vybrala si tancování sama nebo šlo o rozhodnutí rodičů? Co ji na tancování nejvíc baví? Trénuje doma? To vše se dozvíte na následujících řádcích. A protože se blíží období tanečních soutěží, došla řeč samozřejmě i na ně.

Pro Lindu to nebude první taneční sezóna. V loňském roce byla součástí dětské choreografie Člověče, která vybojovala první místa na soutěžích Mia Festival a Olomoucký talent, ale i 3. místo na Šantovka Dance Contestu.

Titul Tanečník měsíce udělují lektoři každý měsíc s výjimkou letních prázdnin jednomu tanečníkovi nebo tanečnici napříč všemi kurzy 331 Dance Studia Olomouc. Jde o takové symbolické poděkování za snahu na lekcích, taneční růst i celkový přístup.

Čtyři otázky pro tanečnici měsíce ledna Lindu

Kdy jsi začala tancovat a jak jsi na tanec vlastně přišla? Byl to nápad tvůj nebo rodičů?

Byl to můj nápad. Poprvé jsem začala tančit s mažoretkama a potom se mi zalíbil Street Dance a chtěla jsem si ho vyzkoušet. Začal mě hodně bavit a protože se mi potom krylo hodně vystoupení a soutěží s těmi mažoretkovými, musela jsem si vybrat jenom jeden kroužek. Vybrala jsem si Street Dance :-)

Co tě na tancování nejvíc baví? Je to nějaký konkrétní taneční styl nebo třeba to, že se můžeš vidět s kamarády?

Nejvíc se mi líbí hudba, kterou Tessa vybírá na tréninky a sestavy na soutěže. Taky ráda sleduju taneční videa.Líbí se mi všechny taneční styly, které se učíme na tréninku. Moc se mi líbí na soutěžích, dívám se i na jiné týmy a jejich sestavy a tím se naučím i nové prvky.

Cítíš nějaký rozdíl mezi kroužkem Streetdance Kids loni a letos?

Letos děláme těžší prvky, které mě víc baví. Líbí se mi sestava, kterou právě nacvičujeme na soutěže. Tessa mi navíc slíbila, že budu mít i sólo, tak se strašně těším :-)

S týmem Lil´Gangstas zanedlouho vyrazíte na soutěže. Těšíš se nebo máš naopak strach, že budeš nervózní?

Strach určitě nemám, spíš se už nemůžu dočkat. Těším se na naše víkendové soustředění a na soutěž v Přerově. Doufám, že bude i letní tábor, minule se mi tam moc líbilo!

Čtyři otázky pro rodiče Lindy

Jak to mají rodiče s kroužky pro osmiletou dceru? Snažíte se jí vybírat, co by pro ni bylo vhodné nebo jí naopak v tomto necháváte volnost?

Nabídka kroužků pro děti všech věkových kategorií je pestrá. Osobně žádné kroužky nevyhledáváme, spíše necháváme dceři volnost ve výběru. Přijde nám nesmyslné dítě do něčeho „tlačit“. Takhle si vybere to, co by ji bavilo a co by ráda vyzkoušela. Například Street Dance viděla v rámci prezentace kroužků v Šantovce a bylo jasno :-) Jsme rádi, že jsme zvolili třitřijedničku. Libí se nám váš přístup, pohled na taneční soutěže, práce s dětmi a také třeba prezentace na internetu.

Jaký máte vztah k tanci? Díváte se na něj rádi, příp. máte s tancem nějakou osobní zkušenost?

Osobní zkušenost s tancem máme pouze z tanečních na střední škole. Až s Lindou jsme začali tanec více sledovat. Od televizních soutěží, přes krasobruslení až po taneční nahrávky v TV nebo YouTube. Naše nejoblíbenější video je vystoupení New York City Breakers v pořadu Soul Train :-)

Budete Lindu podporovat osobně přímo na soutěžích? Je ráda, když s ní na soutěži/vystoupení jste?

Na soutěže se samozřejmě také chystáme a už se moc těšíme. Jsme zvědaví na zlínskou soutěž, kde budeme poprvé, a také na Dance Evolution v Přerově, kde se nám minulý rok hodně líbilo. Na soutěžích býváme od začátku až do konce a fandíme všem týmům 331 Dance Studia Olomouc od dětí až po dospěláky :-). Těšíme se i na novou sestavu a kostýmy.

Linda v podstatě vystupuje od svých 4 let a od té doby ji doprovázíme a fandíme. Myslíme, že ji naše účast na vystoupeních/soutěžích nevadí, spíše naopak. Má radost z vítězství či dobrého umístění a pak následují telefonáty půlce rodiny :-)

Linda se na lekcích snaží a „maká“ vždy celý trénink. Evidentně jí to opravdu baví a i to je jeden z důvodů, proč získala titul Tanečnice měsíce ledna. Trénuje i doma nebo popisuje, co nového se na lekcích naučila?

Doma samozřejmě poctivě trénuje. Před soutěžemi ještě o něco více. Tanec ji hodně baví, protože se ráda hýbe už odmala. V podstatě chvilku neposedí a pořád se vrtí :-) Všechny zážitky z tréninků nám poví hned po cestě domů, takže myslíme, že máme docela dobrý přehled, co se na které lekci děje :-) Doma nám potom hned ukazuje všechny nové prvky, které se zrovna naučila.

Na závěr bychom chtěli ještě poděkovat, že jste Lindu vybrali za Tanečnici měsíce. Moc si toho vážíme a Linda je z toho opravdu nadšená. Myslíme si, že je to pro ni skvělá motivace do budoucna.

Tanečník měsíce ledna 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Linda z tanečního kurzu Streetdance Kids

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články