O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

Přečtěte si rozhovor s tanečnicí měsíce prosince v 331 Dance Studiu Olomouc Terkou. Ta díky tanci začíná každý týden s dobrým pocitem a hlavou vzhůru. Co ji na tancování baví? Jaké má taneční vzory?

Jubilejní desátý titul Tanečník měsíce byl zároveň ten poslední v roce 2016. Získala jej Terka z tanečního kurzu Contemporary Dance. A vzhledem k tomu, že všechny předchozí tituly obdrželi tanečníci věnující se pouličnímu tanci (Street Dance), je Terka vlastně první oceněnou, která v 331 Dance Studiu Olomouc navštěvuje nětkerý z kurzů moderního tance (Contemporary Dance).

Titul Tanečník měsíce udělují lektoři každý měsíc s výjimkou letních prázdnin jednomu tanečníkovi nebo tanečnici napříč všemi kurzy 331 Dance Studia Olomouc. Jde o takové symbolické poděkování za snahu na lekcích, taneční růst i celkový přístup.

Již tradičně jsme i Terce při této příležitosti položili pár otázek. V následujícím rozhovoru se tak dozvíte třeba to, jak dlouho už se tanci věnuje, co jí na něm tak baví nebo kdo je její taneční vzor.

Rozhovor s tanečnicí měsíce prosince Terkou

Jak dlouho tancuješ a jak ses k tancování vlastně dostala?

Tancuji asi od 5 let, což je už skoro 16 let :-) Dostala jsem se k němu tak, že jsem si u nás, odkud pocházím, v ZUŠce prostě vybrala, jaké kroužky zkusím. Začala jsem tančit a zpívat, zůstala jsem ale jen u tančení.

Věnuješ se Contemporary Dance, což je pro spoustu lidí pořád cizí pojem, pod kterým si nic nepředstaví. Jak bys Contemporary Dance popsala?

Když se mě někdo zeptá, co tancuji, řeknu Contemporary Dance, což většině opravdu stejně nic moc neřekne. Proto se většinou dostanu k tomu, že je to vlastně takový divadelní tanec, ani balet, ani Hip Hop. Že při tančení vyjadřujeme naše pocity nebo i příběh.

Co tě na Contemporary Dance nejvíc baví?

Nejvíc mě baví to, že můžu být při tančení sama sebou a že se můžu „vybít“. Při tančení a i po něm se většinou cítím šťastná. Šťastná, že fakt dělám něco, co je zdravé a ještě mě to hrozně baví.

V 331 Dance Studiu Olomouc navštěvuješ pondělní kurz se stejnojmenným názvem Contemporary Dance, ve kterém jsi získala titul Tanečník měsíce. Jde o takové malé poděkování za tvou snahu na lekcích. Čekala jsi to? Co bys poradila ostatním tanečníkům, kteří by podobné ocenění také rádi dostali?

Vůbec jsem tohle ocenění nečekala. Udělalo mi to obrovskou radost a byl to jeden z nejlepších dárečků o Vánocích :-) A co bych poradila? Asi neztratit vůli pravidelně chodit tančit, nestydět se improvizovat, při tančení se řídit vlastními pocity. Na základě toho si poupravit taneční prvky, aby se prostě tanečník cítil dobře. Což určitě není dobré jenom pro získání titulu Tanečník měsíce, ale pro tancování všeobecně :-)

Občas se stane, že se mi v pondělí večer vůbec nechce z tepla domova ven, jít tančit. V tomhle jsem na sebe ale celkem striktní. Prostě se zvednu, procházkou se dostanu na taneční lekci, tam odhodím všechny starosti, užiju si tančení a pak odcházím příjemně unavená a naprosto spokojená domů. A vždycky jsem hrozně ráda, že jsem se z toho domu zvedla. Takže jsem si z toho udělala takový pondělní rituál, přes který nejede vlak a prostě přijdu vždycky. Doporučuji! :-)

Podle lektorky Báry se úroveň tanečníků na kurzu v poslední době zvýšila, tvářila se opravdu spokojeně :-) Jak atmosféru na kurzu vnímáš ty?

Atmosféra na kurzu je moc příjemná. Na to, že jsem začala chodit teprve v září a nikoho jsem neznala, se nebojím projevit vlastně od začátku. Všichni tanečníci vytváří fajn náladu, ve které je prostě radost pobýt. Díky tanečním lekcím, ale i právě díky tanečníkům, začínám každý týden s dobrým pocitem a hlavou vzhůru :-) Barča je skvělá lektorka, umí motivovat a myslím, že hodiny vede suprově!

Máš nějaké taneční vzory? Sleduješ ostatní tanečníky nebo taneční soubory?

Mým největším tanečním vzorem je moje bývalá lektorka Kačka Blažková a celá skupina, ve které působí – EKS Dance Company. Kačka ve mně před lety probudila opravdovou lásku k tanci a je výborná tanečnice, stejně jako ostatní tanečníci ze zmíněné skupiny. Dále jsou pro mě stále vzorem všichni tanečníci ze ZUŠ v Chocni ve východních Čechách, kde jsem dříve působila. Obdivuji jejich taneční schopnosti. A nově jsou mými vzory určitě tanečníci z tanečního kurzu Contemporary Dance v 331 Dance Studiu Olomouc. Myslím, že jsou všichni fakt dobří. Často obdivuji, co dokáží. Nad tancem lektorky Barči prostě stále nepřestávám smekat :-)

Chtěla bych moc poděkovat Barče a celému kurzu, který navštěvuji, že mne přijali mezi sebe a že se zase můžu věnovat tanci, který tak miluji. Pro ty, kteří by váhaly, zda se přihlásit na kurz v 331 Dance Studiu Olomouc, určitě se přihlašte. Nebudete litovat! Už se zase těším na další lekci :-)

Tanečník měsíce prosince 2016 v 331 Dance Studiu Olomouc: Terka z tanečního kurzu Contemporary Dance

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články