O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 26 ledna, 2021 .

Druhou letošní oceněnou tanečnicí měsíce je Verča z kurzu Streetdance Adults. Ta v 331 Dance Studiu Olomouc zároveň působí jako lektorka a instruktorka. Co jí z toho baví nejvíc? Jak se jí líbí letošní soutěžní choreografie? To a mnohem víc se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Předsoutěžní a soutěžní období je opravdu náročné. Jedním z důkazů je i to, že až dnes pro vás máme rozhovor s tanečnicí měsíce února. Tímto se omlouváme všem, kteří na tento rozhovor netrpělivě čekali, ale samozřejmě i Verči z kurzu Streetdance Adults. Právě ta se totiž může pyšnit titulem Tanečník měsíce února. Verča kromě toho, že tancuje, působí zároveň jako lektorka kurzů Streetdance Mini Monkeys a Streetdance Seniors, i jako instruktorka kurzu Streetdance Juniors Flavaz. Dnešní rozhovor tak nabídne pohled na 331 Dance Studio Olomouc z různých úhlů.

Verča: Učím, dělám instruktorku, ale ze všeho nejraději stejně tancuju

Kdy jsi začala tancovat a jak ses k tancování vlastně dostala?

K tancování jsem se dostala, když mi bylo asi 5 let. Začala jsem v přerovské taneční škole Atlas, zhruba 4 nebo 5 let jsem taky tancovala za Duck Beat Přerov. A jak jsem se k tomu dostala? No přihlásili mě rodiče, protože jsem se prý doma pořád hýbala :-)

A jak ses dozvěděla o 331 Dance Studiu Olomouc?

No přece přes Dejva :-) Ale zároveň i přes kamarádku (Pepinu), která se sem přihlásila ještě přede mnou a ptala se mě, jestli si ní do toho nepůjdu. Tak jsem šla :-)

Dnes v 331 Dance Studiu Olomouc nejenom tancuješ, ale zároveň vyučuješ a děláš instruktorku. Co z toho tě nejvíc baví?

Tak nad tím jsem ještě nikdy nepřemýšlela. Ale asi řeknu, že mě zatím baví víc tancování, protože učím teprve chvilku – sama třičtvrtě roku a jako instruktorka necelé dva roky. Pořád jsem ještě ve fázi, že tancování je pro mě jednodušší.

Když zmiňuješ učení. Jaké to je pracovat s tak malými dětmi, jaké máš v kroužku Streetdance Mini Monkeys?

S dětma je to super, to mě fakt moc baví. Samozřejmě, že občas neposlouchají, ale to se od dětí ve věku 5, 6 let dá asi očekávat. I s rodiči vycházím moc dobře, takže myslím, že mi to celkově sedlo moc dobře. Určitě v tom chci pokračovat, už teď se těším na příští taneční sezónu.

Minulý týden jsme na soutěži ve Zlíně představili tři choreografie. Která z nich se ti nejvíc líbí?

Teď mám říct asi tu, ve které tancuju, že jo :-) Ale vážně, Transformers 2k17 se mi líbí moc, to určitě. Je to úplně něco jiného, než jsme měli loni, takže je to hodně zajímavé. Jestli si mám ale vybrat jen jednu top, tak musím říct Harley Quinn od juniorské složky Flavaz. Oproti loňskému roku tam totiž u holek vidím stoprocentní pokrok, a to mě baví.

Když jsme u těch formací. Několik lidí se nechalo slyšet, že když se dívají na naši choreografii, zaujmeš je právě ty svým energickým tanečním projevem. Jak to děláš nebo naopak co ostatní dělají špatně, že nezaujmou jako ty?

Já si to užívám, jestli to není tím. Vím, že hodně lidí před vystoupením stresuje a je pak ráda, že už to má za sebou. Já si ale naopak užívám každou chvilku. Tak asi je to na mě znát :-) A ono je to i o té přípravě. Když jde člověk na soutěž, ví, že to umí a nesoustředí se na to, aby to někde nespletl, tak si to určitě užije víc.

Hlavním důvodem pro dnešní rozhovor je to, že jsi získala titul Tanečník měsíce. Gratulujeme! Jak se ti to podařilo, resp. co bys poradila ostatním, kteří by toto ocenění taky chtěli získat?

Musíte být milí na Dejva :-) A na Tessu :-) Ale vážně, já moc nevím. Asi bych doporučila snažit se, zapojovat se. Když vás něco baví, tak tyhle věci děláte automaticky, ono se to pak projeví.

Na závěr nám prozraď, jak vidíš svou taneční budoucnost …

Tak určitě chci pokračovat. Ve všem. Pořád. Protože mě to baví a nijak mě to neomezuje, naopak mi to pomáhá. Člověk se má na co těšit, při tancování se může odreagovat. Celkově si připadám spokojenější, když tancuju. A taky pořád poznávám nové lidi, to je fajn. Tancování je jednoduše super!

Tanečník měsíce února 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Verča z tanečního kurzu Streetdance Adults

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články