Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Ze zákulisí » Upozornění pro uživatele e-mailu Gmail.com
Ze zákulisí

Upozornění pro uživatele e-mailu Gmail.com

Používáte e-mailovou schránku Gmail.com od Googlu? Přečtěte si několik tipů, co a jak si nastavit, abyste nepřišli o žádný e-mail od 331 Dance Studia Olomouc.

Občas si stěžujete, že vám nepřijde potvrzení přijetí přihlášky na taneční kurz nebo další důležité informace. Pokud používáte e-mailovou schránku od společnosti Google (tedy máte e-mail xxx@gmail.com), máme pro vás pár tipů, jak vše nastavit, aby se vám e-maily od 331 Dance Studia Olomouc už neztrácely.

Tip č. 1: Zkontrolujte složku Promo akce

V roce 2013 Gmail.com rozdělil Doručenou poštu na záložky Primární, Sociální sítě a Promo akce (pokud používáte Gmail v angličtině, tak Promotions). Myšlenka to není špatná, bohužel rozeznávání obchodních zpráv není úplně bezchybné. A tak se může stát, že do složky Promo akce bude doručený třeba náš e-mail s potvrzením přihlášení na taneční kurz.

Pokud do své e-mailové schránky nechodíte přímo na internetu, ale poštu si stahujete do svého e-mailového klienta (Outlook, Thunderbird, apod.) na PC nebo v mobilu, e-mail ze záložky Promo akce se vám nestáhne vůbec a po 90 dnech bude navíc automaticky smazán!
Výpis složek na Gmail.com
Výpis složek na Gmail.com

Řešení č. 1: Přesuňte e-mail do záložky Primární pošta

Najděte si jakýkoliv náš e-mail v záložce Promo akce a myší jej přesuňte do záložky Primární. Gmail by si tento přesun měl zapamatovat a další e-maily již doručovat do záložky Primární. Doporučujeme označit si e-maily od 331 Dance Studia Olomouc jako důležité a uložit si naši e-mailovou adresu do kontaktů.

Označení zprávy jako důležité na Gmail.com
Označení zprávy jako důležité na Gmail.com

POZOR! Výše uvedený postup musíte provést s e-mailem, který vám přišel z adresy studio@331.cz (potvrzení přihlášky, důležité informace ke kurzům, atd.). Stejný postup však musíte zopakovat s e-maily, které vám dorazily z adres lektorů, tedy dejv@331.cz, tessa@331.cz, atd. A nezapomeňte přidat také e-mailovou adresu našeho fakturačního systému mail+331dancestudio@fakturoid.cz.

Řešení č. 2: Zrušte si záložky

Vedle záložek je tlačítko s „+“, klikněte na něj a zobrazí se vám následující nastavení.

Zrušení záložek na Gmail.com
Zrušení záložek na Gmail.com

Zde odtrhněte zaškrtávátka u „Sociální sítě“ a „Promo akce“. Pokud to uděláte, tak se vaše e-mailová schránka bude tvářit jako předtím a vše bude padat do jediné záložky.

Tip č. 2: Zkontrolujte složku Spam

Ve výjimečných případech může náš e-mail skončit i ve složce Spam. Některé informace totiž rozesíláme více příjemcům najednou, což Gmail může vyhodnotit jako nevyžádanou poštu.

Řešení: Přesuňte e-mail do složky Doručené

Řešení je v tomto případě úplně stejné jako při doručení do záložky Promo akce. Doporučujeme tedy jeden e-mail myší přetáhnout do složky Doručená a do kontaktů si uložit e-mailové adresy studio@331.cz, příp. dejv@331.cz, tessa@331.cz, mail+331dancestudio@fakturoid.cz.

Témata

Nové články e-mailem

Nejoblíbenější články

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.