Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Taneční workshopy v Olomouci » Víkendové lekce Video Dance se po dvou letech vrací do Olomouce
Taneční workshopy v Olomouci

Víkendové lekce Video Dance se po dvou letech vrací do Olomouce

Chcete tancovat jako ve videoklipu? Díky 331 Dance Studiu Olomouc a víkendovým lekcím Video Dance můžete. Do Olomouce se totiž v listopadu vrátí oblíbený MTV Dance Workshop.

Je to neuvěřitelné, ale poslední víkendový MTV Dance Workshop proběhl v Olomouci na konci roku 2014. Od té doby na něj kvůli množství jiných workshopů a dalších akcí prostě nebyl čas. O to více nás těší, že poslední listopadovou neděli se tato tradice do Olomouce vrátí, proběhne zde totiž už 7. vydání této skvělé akce.

Co je Video Dance a co MTV Dance?

Video Dance je pouze jiný název pro MTV Dance, tedy taneční styl, který můžete často vidět v hudebních videoklipech oblíbených zpěváků a zpěvaček, ale nejen tam. Má hodně blízko k Hip Hopu, přesto tento taneční styl rozhodně nelze zařazovat k undergroundovému tancování. Jde o komerční tancování přizpůsobené konkrétnímu hudebnímu podkladu (tedy jeden song = jedna choreografie) i tomu, aby tanec vypadal na televizních obrazovkách, počítačových monitorech, tabletech i mobilech prostě dobře.

Jde tím pádem o jednodušší a oproti Hip Hopu také čitelnější tancování. Důvod je jasný, ve videoklipu musí vše vypadat dokonale a právě synchronizace je u MTV Dance jedna z nejdůležitějších věcí. Video Dance se tancuje na hudební hity, které zrovna dobývají nejvyšší příčky hitparád, a právě to je hlavní důvod, proč je u tanečníků, ale i u diváků tak oblíbený. MTV Dance je nejoblíbenější taneční styl třeba i pro Kejtanečnici měsíce září v 331 Dance Studiu Olomouc.

MTV Dance Workshop | 27.11.2016 v 331 Dance Studiu Olomouc
MTV Dance Workshop | 27.11.2016 v 331 Dance Studiu Olomouc

Do Olomouce dorazí Káč & Nikki

Kateřina Koňaříková a Nikola Bednáriková – oblíbené choreografky taneční skupiny All Style Unit Vsetín, na jejichž návštěvu se vždy v Olomouci těšilo množství tanečníků. Teď už tu dva roky nebyly. Na Vsetíně už nebydlí ani jedna z nich. Káč sice do Vsetína dojíždí, ale jinak je doma ve Zlíně, kde působí místní pobočka All Style Unit. Celé léto trávila v USA. Naopak Nikki naopak můžete potkat ve Valašském Meziříčí, vyučuje v Základní umělecké škole Alfréda Radoka.

V neděli 27. listopadu 2016 se můžete těšit na celkem čtyři taneční lekce s těmito choreografkami. Naučíte se tedy toho určitě dost. Čekají vás čtyři choreografie, z toho dvě zaměřené přímo na MTV Dance (Video Dance), jedna v tanečním stylu L.A. Style (neboli Lyrical Hip Hop) pocházejícího z Los Angeles a jedna zaměřená na dívčí Hip Hop. Nuda tedy rozhodně nehrozí. Přihlásit na workshop se můžete tady.

Zavzpomínejte na první MTV Dance Workshop

První taneční workshop s Káč & Nikki proběhl 11. 12. 2011 a jeho součástí byly tenkrát ještě pouze dvě lekce. MTV Dance na song od Katty Perry a Waacking na song od Christiny Aguilery.

Nejčtenější články

Příměstský taneční tábor