Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Taneční kurzy v Olomouci » Zápis do tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc pro rok 2017
Taneční kurzy v Olomouci

Zápis do tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc pro rok 2017

Právě probíhá zápis do tanečních kroužků pro děti i tanečních kurzů pro mládež a dospělé. Naučte se tancovat pouliční tanec nebo moderní tanec.

Chcete se věnovat pouličnímu (Street Dance) nebo modernímu (Contemporary Dance) tanci? Chcete poznat skvělou partu lidí? Chcete se začít se pravidelně hýbat v rytmu nejnovějších hudebních hitů? Přidejte se k nám! 331 Dance Studio Olomouc pořádá zápis do tanečních kurzů na období únor – červen 2017.

Jaký je rozdíl mezi Street Dance a Contemporary Dance?

Street Dance je souhrnný pojem označující taneční styly, které se vyvinuly mimo taneční studia, tedy buď přímo v ulících nebo v tanečních klubech, na školních hřištích, v parcích, apod. Tyto taneční styly jsou v poslední době velmi oblíbené především mezi mladou generací, můžete je vidět ve videoklipech populárních zpěváků a zpěvaček, v mnoha tanečních filmech, televizních reklamách, apod.

Taneční styly spadající pod Street Dance

Naproti tomu Contemporary Dance čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Pro zjednodušení jej lze označit jako „moderní balet“. Právě z baletu totiž Contemporary Dance vychází, i když se striktně nedrží jeho pravidel.

Kdo jsme a proč tancujeme?

331 Dance Studio Olomouc vzniklo v srpnu 2010 pod názvem Hip Hop Dance School, současný název se začal používat v roce 2011. Již od počátku je naším cílem nabídnout trochu alternativní přístup oproti klasickým tanečním školám, které jsou většinou zaměřeny především na výkon. Nechceme absolvovat ročně desítky soutěží, honit se za vítězstvími a tituly, které mají často velmi spornou hodnotu. Chceme si tanec především užívat a mít z něj radost.

Neznamená to však, že bychom soutěže vypouštěli úplně. Bereme je ale především jako zpestření a zhodnocení celoročního úsilí tanečníků a tanečnic. Účelově si vybíráme soutěže v okolí Olomouce, aby byly pro tanečníky co nejmenší finanční i časovou zátěží.

Kromě toho se snažíme zaměřit i na jiný typ zábavy a vzdělávání se, několikrát ročně organizujeme víkendové taneční workshopy s oblíbenými lektory z celé ČR i ze zahraničí, zorganizovali jsme první taneční flashmob v Olomouci nebo akce jako Queens Dance Fest a Šantovka Dance Contest.

Tancování nás prostě baví a naším cílem a zároveň největší odměnou je, že tanec baví i naše tanečníky.

Proč tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc?

Taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc jsou ideální volbou pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro své tělo, ale zároveň od pohybu čekají něco víc. Třeba to, že je prostě a jednoduše bude bavit :-) I když se to na první pohled nemusí zdát, tancování přináší spoustu pozitiv nejen po fyzické stránce. Posuďte sami …

Je přitom úplně jedno, kolik vám je let. Tanec je ideální způsob, jak odtrhnout děti od mobilů, tabletů a počítačů. Představa, že tancují jen děti, je ale už dávno přežitek. Dnes už běžně na tanečních soutěžích potkáte tanečníky, kterým přes 30 nebo přes 40 let. Nikdy totiž není pozdě na to, abyste začali tancovat.

Přehled tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc

Taneční kroužky pro děti

3 – 4 rokyStreetdance Baby
5 – 7 letStreetdance Mini
8 – 11 letStreetdance Kids
8 – 11 letContemporary Kids
12 – 15 letStreetdance Juniors

Taneční kurzy pro mládež a dospělé

16 – 29 letStreetdance Styles
16 – 29 letStreetdance Advanced
16 – 29 letLadies Dance
16+ letContemporary Dance
30+ letFun Dance
věkově neomezenoFlexi

Jestli jste se rozhodli, že chcete všechny ty skvělé věci spojené s tancováním zažívat taky, stačí si jen vybrat taneční kurz a vyplnit přihlášku. II. pololetí taneční sezóny 2016/2017 odstartuje 6. února 2017. Těšíme se na všechny :-)

Zápis do tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc

Nejčtenější články

Aktuálně

Covid-19 - aktuální informace | 331 Dance Studio Olomouc