Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Jak tancovat » Proč tancovat? 5 důvodů, které by vás třeba nenapadly
Jak tancovat

Proč tancovat? 5 důvodů, které by vás třeba nenapadly

Tanec, ať už mluvíme třeba o Street Dance nebo Contemporary Dance, je skvělá věc. A prospěšná. To, že je tanec dobrý na udržení a zlepšení fyzické kondice a naprosto skvělý na odreagování se od starostí všedního dne, to tuší asi každý. Díky tanci na sobě ale můžete zlepšit opravdu mnoho věcí. Jejich rozepisování by bylo na dlouho, my jsme pro vás dnes vybrali pět důvodů, proč tancovat, které by vás třeba hned nenapadly.

1) Díky tanci budete mít pružné a vyformované svaly

Pravidelné taneční tréninky zpevňují především břišní svaly, záda, zadek a nohy. Při některých tanečních stylech (Locking, Waacking, Vogue) ale dostanou určitě zabrat i ruce. Změny se nedostaví okamžitě, ale když dlouhodobě navštěvujete nějaký taneční kurz, tělo postupně nabírá sílu, pružnost a formu.

2) Díky tanci bude váš pohyb elegantnější

První věc, kterou při tanci budujete, je však kontrola pohybu svého těla ve volném prostoru a jeho plynulost. Možná se vám tato vlastnost zdá pro běžný život zbytečná, ale opak je pravdou. Tancem zlepšíte celkovou koordinaci pohybu, naučíte se izolovat pohyb určitou částí těla nebo naopak pohybovat rukama i nohama zároveň. To vše bude mít za následek to, že váš pohyb bude elegantnější než kdy dříve, a to nejen při tanci.

3) Díky tanci zlepšíte soustředění a koncentraci

Při tanci dostává zabrat nejen tělo, ale i mozek. Musíte si zapamatovat různé taneční kroky, v jakém pořadí jdou za sebou a pokud tančíte společnou choreografii, tak také to, na jakém místě při které vazbě tancujete. K tomu všemu se musíte trefit do rytmu a sladit své pohyby s ostatními tanečníky. Zkušeným tanečníkům to už vůbec nepřijde, ale zvládnout tohle všechno vyžaduje pořádnou dávku soustředění. Tanec se proto mimojiné doporučuje dětem, které se potřebují naučit udržet pozornost.

4) Díky tanci si zvýšíte sebevědomí

První dvě, tři lekce budete možná ztracení. Budete bloudit po tanečním sále a nechápat, jak se ostatní zvládají tak rychle učit choreografii lektora. Pak se ale z ničeho nic vše zlomí a vy na konci lekce budete danou choreografii umět. Skvělý pocit. A co teprve ten, když přemůžete nervozitu a poprvé zatancujete na veřejnosti. Nebo když na soutěži poprvé skončíte na stupních vítězů … Ano, tanec poskytuje nepřeberně mnoho příležitostí, jak překonávat sám sebe a zvyšovat si sebevědomí. Proto také mezi tanečníky objevíte mnoho introvertů, do kterých byste v běžném životě nikdy neřekli, že můžou vyjít na pódium a tancovat před stovkami jiných očí.

5) Díky tanci nebudete tolik ve stresu

Po dni plném nervů ve škole nebo v práci je důležité nezůstat doma, ale jít se někam tzv. vyřádit. Taneční kurzy jsou v tomto ohledu naprosto ideální. Kombinace skvělé hudby, přátel a pohybu dávají zapomenout na všechny starosti a vy si prostě jen užíváte. Prostřednictvím tance se navíc učíte vyjadřovat své emoce pohybem, ať už jsou pozitivní nebo negativní.

Nejčtenější články

Aktuálně

Covid-19 - aktuální informace | 331 Dance Studio Olomouc