Úvod » Proč tancovat

Proč tancovat

Existuje asi tak milión důvodů, proč tancujeme. Ale ty by se vám nechtěly číst. Tak jsme vybrali alespoň pár nejdůležitějších.

Tancujeme, protože na světě neexistuje žádná jiná činnost, který by byla tak fyzicky, emocionálně a společensky zajímavá, a to přitom najednou. Umět tancovat není náš cíl, je to cesta, po které jdeme společně s lidmi, které máme rádi.

Tancujeme, když jsme šťastní. Ale tancujeme, i když jsme smutní. Tancujeme, když jsme zamilovaní, ale i když zrovna nevíme, kudy dál. Tanec je totiž umění, které dokáže zhmotnit emoce. Tancujeme, abychom cítili a vyjadřovali to, co cítíme.

Tancujeme, protože mnozí z nás jsou introverti. Snažíme se tak komunikovat beze slov. Tancem jde vyjádřit spoustu věcí, které je někdy obtížné říct.

Tancujeme, protože se cítíme být součástí. Součástí něčeho, co má smysl. Něčeho, co uzdravuje. Na světě totiž existuje spousta bolesti, těžkostí a negativity. Taneční komunita ale dokáže vše přeměnit v radost. Tanec je světlé místo, které najdeme v nejtemnějších časech.

Tancujeme, protože nám tanec dodává sebevědomí. Tancujeme, protože nám tanec pomáhá překonávat strach. Poprvé na lekci, poprvé na parketu před desítkami očí, poprvé na stupních vítězů. Všechno se to ze začátku může zdát hrozně těžké, ale když chceme něčeho dosáhnout, musíme pro to udělat něco, čeho se bojíme.

Tancujeme, abychom se seznámili se zajímavými lidmi. S hodnými lidmi. Zlí lidé totiž tancovat nedokážou. Tancujeme, protože jsme v taneční komunitě našli opravdové přátele. Ty nejlepší. Možná na celý život.

Tancujeme, abychom své tělo udrželi v kondici, cítili se fit, byli zdraví. Tancujeme, abychom se cítili mladí a nikdy nezestárli.

Tancujeme, protože je to prostě zábava. Hraje skvělá hudba, všude okolo jsou skvělí lidé. Tancujeme, protože nám tanec dovolí „vypnout“ od všedních starostí, zapomenout na to, co se stalo ve škole nebo v práci.

Tancujeme, abychom se cítili svobodní. Někteří „netanečníci“ nás nechápou, ale to je v pořádku. Nepotřebujeme, aby chápali, proč děláme to, co děláme. Pokud budou chtít, přijdou a pochopí.

Tancujeme, protože žijeme. Vlastně jedno od druhého ani moc nerozlišujeme. My žijeme díky tomu, že tancujeme.

Jsme 331 Dance Studio Olomouc.

Chcete tancovat taky? Přidejte se k nám a zjistěte, o čem tu vlastně píšeme.